Prijava

могу да кењам нашироко, али зашто бих, речено је све а и предосадно је на форуму, боље да се чачкамо онако идиотски него да серемо о озбиљним стварима, кога то више уопште занима...

Tema je svojevrsni ventil velike propusne moći. Ima i drugih gde može da se pišne tananim mlazom, ovde se odvrne slavina na maksimum i debatuje se u nedogled.

Dureksu, nikakva ti jednačina neće pomoći kad dodješ pred lice gospodnje.

A šta ako kaže ko ne zna razliku kvadrata mrš u pako , prso si Rasni, znaćeš samo svoju šifru za vukajliju, smejaće ti se jako.

Printovi sa ove teme će jedan dan ući u udžbenike. Biće to potvrda kako su ljudi preko 200 godina verovali jednoj glupoj teoriji.

прелењ сам да дискутујем на ову тему, а иначе сам некада био јако заинтересован и читао доста, сад ме мрзи и да прелистам а камо ли да се укључим и напишем штогод

ето, да не испадне да сам само заостао у ланцу еволуције као расни

Dureksu koga boli kurac za jednačine. Oće te neko u opuštenoj priči ptati e aj mi reši ovo:
ctg120°×2log4+ 19sinX=27log x

Printovi sa ove teme će poslužiti kao primeri prelaznih vrsta i koegzistencije različitih stupnjeva evolutivnog razvoja u istom vremenskom periodu. Počeće slikom najmanjeg majmunolikog vukajlijaša na levoj strani šeme iznad čije glavice će pisati Rasni. Strelicama će biti označeni dalje manje više uspešni trolovi, zajebanti, dosadnjakovići, nolajferi, skečeri, a kao krajnji i najnapredniji skroz desno biće predstavljeni oni ljudi koji nisu ni otvorili nalog.

EDIT: valdemar objasnio, al sam preskočio post jer mi se učinilo da je valsinarb

Gotovo, pišem Kaizenu da mi menja nadimak.

Reci da ti promeni u Vlade limar AHHHAHHAH

Evo nešto

Znanstveno istraživanje dovodi u pitanje općeprihvaćenu činjenicu da se DNK kod složenih organizama prenosi isključivo s roditelja na potomstvo pokazavši kako četvrtina kravljeg genoma potječe od gmazova.
krava-geni-zmija
Sveučilišta Adelaide i Flinders u suradnji s Muzejom južne Australije provedeno su istraživanje objavili u časopisu Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS) u SAD-u.
Voditelj projekta i upravitelj odjela Molekularne i biomedicinske znanosti na Sveučilištu Adelaide profesor David Adelson objašnjava kako su u istraživanju uspoređeni deseci sekvenci DNK od različitih životinjskih vrsta. Napominje da je već 80-ih zapaženo kako je dio DNK kod krava i zmija međusobno sličan s obzirom na jednu ponavljajuću sekvencu. Stoga su osnivači ovog projekta potražili taj niz u postojećim bazama podataka te dodatno sekvencirali, odnosno utvrdili redoslijed nukleotida u molekuli DNK kod životinjskih vrsta o kojima dotad nisu prikupljeni potrebni podaci.
Pronađena zajednička sekvenca poznata je kao Bov-B, a mehanizmom repliciranja podsjeća na retrotranspozone, genetske elemente s mogućnošću samostalnog repliciranja. Bov-B sekvenca samostalno vrši translaciju, odnosno sama se reže iz jednog dijela DNK i ugrađuje u drugi, te se samostalno umnožava.
Adelson ističe kako je važno razumjeti razliku između retrovirusa i retrotranspozona. Kod potonjih ne postoji način stvaranja zarazne čestice te je stoga nepoznato kako se retrotranspozoni prenose s jedne vrste na drugu. Smatra kako je moguće da se pričvrste na dio drugog virusa, no to je iznimno teško znanstveno dokazati, odnosno “uhvatiti na djelu.” Budući da postoje jasni dokazi o međusobnoj genetskoj sličnosti krpelja koji se hrane krvlju sisavaca i gmazova, postoji mogućnost da se Bov-B sekvenca prenosi i putem krpelja.
Posljednjih stotinjak milijuna godina priroda vrši prirodnu genetsku modifikaciju tako da miješa dijelove DNK između različitih životinjskih vrsta, kaže Adelson. Kao dokaz toj tvrdnji navodi dobivene rezultate koji pokazuju da je 25% kravljeg genoma nastalo isključivo zbog elementa prenesenog najvjerojatnije iz DNK gmazova.
Dobiveni nalazi kontradiktorni su tradicionalnom poimanju prenošenja gena na potomstvo.
Prema tom shvaćanju genetski se materijal prenosi vertikalno s roditelja na potomstvo ili pak u slučaju bakterija to se prenošenje može odvijati lateralno. Međutim, kao što i kod virusa HIV-a postoji “preskakanje” gena na ljude s ostalih primata, tako je moguće da i kod viših organizama, poput kralježnjaka i sisavaca, dolazi do horizontalnog prenošenja gena. Takvo prenošenje odvija se upravo putem retrotranspozona koji se zbog mogućnosti preskakanja s jedne vrste na drugu nazivaju i “genima skakačima,” tumači Adelson.
U svom idućem projektu planira provjeriti postoje li kod ljudi DNK sekvence koje vuku porijeklo od drugih vrsta. 50% ljudske DNK je repetititvno od čega se 10% odnosi na vrlo male ponavljajuće elemente, a ostatak na L1 elemente. Ti elementi slični su Boy-B sekvenci zbog mogućnosti samostalne translacije i transkripcije. Adelson namjerava ispitati mogu li i L1 elementi preskakati s jedne vrste na drugu.

Ja bi ovo procitao da ne pocinje sa "znanstveno"

To ja govorim odavno.

Zamisli da tu reč izgovara Hrvatica. Evo na engleskom, može i na ruskom ako je ovo nerazumljivo.
http://phenomena.nationalgeographic.com/2013/01/01/how-a-quarter-of-the-cow-genome-came-from-snakes/

Dve primedbe.

TRULEKS KRPO, književnost, fikcija bilo kog žanra, iz bilo koje države i kulture, nije u suprotnosti sa naukom i naučnim pogledom na svet. Ne vidim kako si uspeo da povučeš liniju između naučne nepismenosti i čitanja Ane Karenjine. Ako ćemo o ignorantnosti, onda je to stvarno ignorantan stav. Anegdotalni primer: juče sam završio sa gledanjem fenomenalane bibisijeve dokumentarne serije iz '73. "Uspon čoveka". Autor i prezenter, jako simpatičan čovek inače, Džejkob Bronovski je naučnik (matematičar) i gaji gotovo identičan pogled na svet kao i ti (čak je u jednom trenutku izjavio da mrzi Hegela), ali je takođe bio pesnik i književni kritičar. Više puta kroz seriju je istakao da nauka i umetnost nisu dve odvojene kategorije ljudskog poduhvata već imaju mnogo toga zajedničkog i da se prepliću na izvestan način.

RASNI, Darvin nije začetnik teorije evolucije. Ideja o evoluciji je postojala davno pre Darvina. Koreni joj se mogu naći još kod starih Grka. Čak ni Darvinova ideja o evoluciji putem prirodne selekcije nije jedinstvena, jer je njegov savremenik Alfred Rasel Voles gotovo istovremeno, nezavisno, došao na istu ideju (što je i ponukalo Darvina da požuri sa objavljivanjem svojih radova). To ne umanjuje genijalnost Darvina, ali nam govori (a) nešto o cajtgajstu viktorijanske Engleske koji je išao na ruku tadašnjim prirodnjacima i (b) o razviću ljudske naučne misli uopšte.

Aj ne seri. Pročitao sam do dela da su se još u Grčkoj setili teorije evolucije. Pa antički Grci su mislili da je Zemlja ploča i živeli u buretu.

Ne, ne, to si pomešao sa patrijarhom Pavlom.

Današnji školski program je propast živa. O školstvu i da ne pričam.

Kad bi ova tema crkla, Vlažničmar otišao sa sajta, Granjka iz nekog razloga napustio Valdemar vishe ne bi imao shta raditi ovde

Pa možda bih pisao definicije, pravio postere i pratio teme o kulturi, književnosti, tako nešto? Otvori se tema o vizantijskom slikarstvu, a ja napišem post, milina. Ili nešto o drogama, ili o politici, ili o pravdi za istinu o Rusima, našao bih već nešto.