Prijava

Слажем се са псетом..

Mrzi me da citam temu. Mene taj slucaj podsetio, kada sam u srednjoj skoli nacrtao karikaturu profesora koja je bila toliki bum, da je u pola kancelarija na zeleznici gde je bio sef, imalo tu karikaturu. Nikad mi nije zamerio nesto preterano. Cak mislim da mu bilo pomalo i smesno. E sad, ne mogu ni da zamislim da budem izbacen zbog toga.
Profesori su klosari u ovoj gimnaziji.. ko ne moze da prihvati salu na svoj racun..taj je klosar

pajvani.ako njih neka tinejdzerka uspe da uvredi,onda i ne treba da budu profesori.ona direktorica najvise sere,tera uskurac.nikome ne odgovara.verovatno joj muz neko jaje cim toliko laje.

I ja sam šarli... dok mene neko iscima

zabranom daljeg školovanja u srbiji...

Šta ćeš dobiti time? Degenrika nesposobnog za bilo šta u životu.

I ja sam išao u mušku srednju školu, dobro se sećam šta smo radili profanima, od pljuvanja do uništavanja auta. Za takva stvari treba maloletnički zatvor + robija roditeljima. Ali ovo je daleko od dela za takve sankcije.

I džaba bilo kakav zakon da se uvede, dok ima ovakvih roditelja, i bukvalno i preneseno

https://www.youtube.com/watch?v=aRDMmRjWWlk

Небитно је која је у школа у питању, да ли је гимназија са вишевековном традицијом или нека техничка школа отворена јуче, не могу професори да се иживљавају на тај начин што девојчици ускраћују право на даље школовање. ОК, избацили је из школе, али хистерично трчање код директора других школа да се девојчици забрани упис је невиђени безобразлук.

Девојчица мора да буде враћена у школу јер прекршај није направљен на часу, у школском дворишту већ код куће. Па и да је користила Фејс у школи, прекршај је направљен у виртуелном,а не у реалном свету и девојчица може да одговара за прекршај на друштвеним мрежама, а не у школи. Она ни на који начин није прекршила школску дисциплину и према томе мора бити враћена у школу. И онај замлаћени Вербић би требало да реагује.

Наравно да сам против малтретирања професора, међутим, многи од њих свесно иду на живце деци, иживљавајући се над њима током испитивања, давања писмених задатака и оцењивања, тако да је логично да се јави бунт. На страну што су ове млађе генерације наваспитане, што имају подршку родитеља да буду што више неотесани, неваспитани и агресивни, ни професори са друге стране се не труде да гасе пожар већ доливају уље на ватру.

dobiću 300 degenerika, koji bi ionako bili manje više degenrici, i 30000 ljudi koji će naučiti poštovati autoritet...

Девојчица мора да буде враћена у школу јер прекршај није направљен на часу, у школском дворишту већ код куће. Па и да је користила Фејс у школи, прекршај је направљен у виртуелном,а не у реалном свету и девојчица може да одговара за прекршај на друштвеним мрежама, а не у школи. Она ни на који начин није прекршила школску дисциплину и према томе мора бити враћена у школу. И онај замлаћени Вербић би требало да реагује.

Diskutabilno. Prekršaj je napravljen u vezi sa školom. Ako se potuku dva đaka iz razreda van škole, i dalje moraju snositi sankcije i od škole.

Наравно да сам против малтретирања професора, међутим, многи од њих свесно иду на живце деци, иживљавајући се над њима током испитивања, давања писмених задатака и оцењивања, тако да је логично да се јави бунт. На страну што су ове млађе генерације наваспитане, што имају подршку родитеља да буду што више неотесани, неваспитани и агресивни, ни професори са друге стране се не труде да гасе пожар већ доливају уље на ватру.

Postavlje se pitanje kako se postaviti. Profesore retko ko jebe 5%, a još su ređi profesori koji imaju poštovanje đaka, a istovremeno ih uče nečemu. Obrazovni sistem nam je u kurcu. Šta je maltretiranje đaka? Ne znaš za 2, al si redovan i moram da ti poklonim? Evo ti neopravdani jer si pobegao? Profesori sad čak nemaju prava da izbace dete sa časa, i moraju da puste puškice jer je dete pokazalo zalaganje i napravilo ih. To su mnogo loše stvari.

Sad kad razmisim, ćale mi je pričao da je kod njega u srednjoj kod svih profana bilo pravilo da je mnogo veća razilka imeđu 1 i 2, nego između 2 i 5. Sa 2 ti si sposoban da radiš neki posao, i profesori su na taj način čuvali svoj obraz. I imali su prava i da telesno kazne, i izbace sa časa i da dreknu, itd. Možda je Buri ipak u pravu...

potuku se 2 ucenika pijani u kafani i skola ih kazni?

Diskutabilno. Prekršaj je napravljen u vezi sa školom. Ako se potuku dva đaka iz razreda van škole, i dalje moraju snositi sankcije i od škole.

aj ne lupetaj ociju ti

Tako je bilo kad sam ja bio đak. Izbacili su lika jer se potukao sa đakom iz druge škole, 3km dalje. Sa druge strane, davno je to bilo :)

Ako se potuku dva đaka iz razreda van škole, i dalje moraju snositi sankcije i od škole.

Не. Ако се туча није десила у школи или школском дворишту, већ било где на улици, па чак и у близини школе, одговара се за насиље на улици.

dobiću 300 degenerika, koji bi ionako bili manje više degenrici, i 30000 ljudi koji će biti pičke poltronske...

fixed

Ako posluša, zašto je pička poltronska? Anarhija ftw?

Ako posluša, zašto je pička poltronska? Anarhija ftw?

Loše si shvatio... Mislim da ako djeci prijetiš pretjerano oštrim sankcijama da praktično daješ uslove da razviju stokholmski sindrom... a u periodu od 15-19 godine kad je psihički razvoj naročito izražen to i nije poželjno.

Ok. A da li onda misliš da su sve generacije po Titom bile poltronske? Sumnjam. Te generacije su znale da svaka akcija ima posledicu. Današnje ne znaju za posledice i mnoge stvari se rade bez razmišljanja.

Danas ne može da se oćuti i ako si pogrešio. Prihvatanje greške je ravno samoubistvu. A nemam izraz da opišem ili uporedim šta je ćutanje ako si u pravu, a zarad višeg cilja.

U takvoj situaciji, gde degenerici kolo vode kako se postaviti i to promeniti?

eto vidiš, mi generalno smatramo da su poltroni ljudi koji se slušaju šefa bez da se raspravljaju i svađaju sa njim... umjesto da se to cijeni, i da se zna neka hijerarhija... tome je doduše doprinijelo i to da su šefovi uglavnom ljudi bez ikakve kvalifikacije...

no, ode tema, da se vratim na školu... zašto roditelji i djeca školu shvataju kao instituciju u kojoj treba da se bore za nekakva prava, umjesto da uče?
uzgred, ova priča da ukoliko je neko dozvolio da ga uvrijedi ta nekakva sličica je totalni idiot ne pije vode, jer jebeno se jednom mora stati na kraj djeci i roditeljima koji misle da je sloboda to da ti radiš šta ti je volja bez da ima i kazna...

Ја сам за казну, то стоји, али нек мени неко објасни како је девојчица добила забрану да се упише у другу школу ?!! Да ли је то професорка увређена ?!! Или се пронашла у карикатури ?! Па матер му јебем уведите као у исламу да се убијају због карикатура пророка Мухамеда, глупост.

eto vidiš, mi generalno smatramo da su poltroni ljudi koji se slušaju šefa bez da se raspravljaju i svađaju sa njim... umjesto da se to cijeni, i da se zna neka hijerarhija... tome je doduše doprinijelo i to da su šefovi uglavnom ljudi bez ikakve kvalifikacije...

Јбт Бури, стварно не разумем шта си хтео да кажеш...

zašto roditelji i djeca školu shvataju kao instituciju u kojoj treba da se bore za nekakva prava, umjesto da uče?

То си лепо приметио. Права без обавеза.

Па матер му јебем уведите као у исламу да се убијају због карикатура пророка Мухамеда, глупост.

ne treba ubijati, ali kažnjavati svakako treba...