Prijava

али нек мени неко објасни како је девојчица добила забрану да се упише у другу школу ?

Чекај бре, какву забрану, па зар већ није уписана у другу школу?

Ја сам прочитао да није могла да се упише ни у једну другу гимназију у околини, јер је професорка ургирала да је не приме.. Сад не знам шта се после догодило, да ли је враћена у школу или шта већ..

Sad sam pročitao par novinskih članaka. Standardno za Srbiju, pljuju po jednoj strani, koja ima pravo na jedan ili dva komentara, dok druga dobija celu stranicu.

Zanimljivo je da je direktorka Š(lj)okica ostala i posle drugog glasanja po naredbi pokrajinskog sekretarijata. Što je više pljuju bez prava glasa, sve sam ubeđeniji da je nešto treće po sredi. Ovo može da se prabaci u Trula Srbija bez problema.

Чекај бре, какву забрану, па зар већ није уписана у другу школу?

Не. Директорка иде од школе до школе и ургира да се девојчица не прими.

Као и свугде има доста политике, што ме апсолутно не занима. Деци треба скренути пажњу на понашање и треба их васпитати да поштују институцију. Међутим много је злобе са обе стране, тако да се све пребацује на ове друге. Родитељи бране децу, школа мисли да је увек она у праву, а то што се многим ученицима за вечеру и флашу доброг пића гледа кроз прсте. то ништа. Сви су они поштени само деца не ваљају и обратно..

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/540069/OSVETA-BAHATE-DIREKTORKE-Tera-djake-Karlovacke-gimnazije-da-ispljuju-Hanu

Po uvodu bih rekao da je u drugoj školi.

Ispod piše da je urgirano, ali sve to na nivou rekla kazala. Više ne znam šta da mislim.

Možda opet neko spinovanje, da se zamajavamo glupostima i očitim stvarima jer je cela stvar veštački preduvana.

Koja smo mi govna jbt. Treba nama Kim da dođe na jedno dve tri godine, kakav Putin ili zapadni liberalizam. Da ćutiš i radiš. Kad smo stoka za nas drugo i nije. Imam osećaj da nam se svi preci prevrću u grobu kad vide za koga su ratovali.

Тако некако, деца су (не сва) полуписмени идиоти којима је успех лепо се обући и бити ( Цеца, Јеца, Переца ) или ( Милан, Драган Јован ), професори балансирају од најгорих кретена за које се човек запита како су уопште то и постали па до најсветлих примера. Слажем се са том констатацијом, треба да се ради а не да се мрсе муда па после колективно пребацивање одговорности..

Hahaha Borko jebeni

Ok. A da li onda misliš da su sve generacije po Titom bile poltronske? Sumnjam. Te generacije su znale da svaka akcija ima posledicu. Današnje ne znaju za posledice i mnoge stvari se rade bez razmišljanja.

E vidiš Borko ti implicaraš da je u vrijeme Tita većina profesora trenirala strogoću nad učenicima.
Okej, uzmimo da jeste, to znači da bi sa vremenom takvo ponašanje bilo prihvaćeno kao obrazac.
Danas to ne može biti slučaj jer su profesori koji izigravaju oficire u manjini, ako ne u svakoj školi onda bar generalno u obrazovnom sistemu.

E sad, tu nastaje problem kad se "oficirima" nešto zamjeri pa oni budu u fazonu da neko od njih traži da se prilagode učenicima, kad se zapravo samo smatra da bi bilo poželjno da se ponašaju slično ostatku svojih kolega koji su za razliku od njih svjesni da žive u 21. vijeku.

Danas ne može da se oćuti i ako si pogrešio. Prihvatanje greške je ravno samoubistvu.A nemam izraz da opišem ili uporedim šta je ćutanje ako si u pravu, a zarad višeg cilja.

Sa ovim boldovanim se slažem donekle ali mislim da djecu treba učiti od malena da je imati svoj stav jedna od najvažnijih stvari u životu.
Uostalom šta znači biti "u pravu"? Ko odlučuje o tome ko je u pravu u situacijama koje nijesu jasno regulisane pravnim normama (a i tu je diskutabilno). Obično onaj koji je jači u tom trenutku, a u školama je to najčešće profesor.

Jbg. kad god oćutiš u takvoj prilici, daješ kredibilitet drugoj strani da se prema nekom drugom ponaša na isti način a ako malo bolje sagledaš stvar, to dođe dosta sebičnije od suprotstavljanja.

E vidiš Borko ti implicaraš da je u vrijeme Tita većina profesora trenirala strogoću nad učenicima.
Okej, uzmimo da jeste, to znači da bi sa vremenom takvo ponašanje bilo prihvaćeno kao obrazac.
Danas to ne može biti slučaj jer su profesori koji izigravaju oficire u manjini, ako ne u svakoj školi onda bar generalno u obrazovnom sistemu.

E sad, tu nastaje problem kad se "oficirima" nešto zamjeri pa oni budu u fazonu da neko od njih traži da se prilagode učenicima, kad se zapravo samo smatra da bi bilo poželjno da se ponašaju slično ostatku svojih kolega koji su za razliku od njih svjesni da žive u 21. vijeku.

Da a sa druge strane imaš profesore koje boli kurac nešto da urade. Dođu, ispredaju zidovima, podele dvojke i čekaju peti i dvadeseti u mesecu da dignu kintu i to je to. Takvi su u većini danas. Klasična priča jedan u klin drugi u ploču. Nemamo definisana pravila, a ono malo ljudi koji nešto hoće da promene i da nauče decu izgube glas u mnoštvu. I aj što ljudi o tome palamude na Vuki, već palamude i vladi i generalno celom obrazovanju, mesto da se nešto preuzme.

Ali jedna druga stvar, iz tvog posta sam stekao utisak da misliš da disciplina,stroga disciplina nije poželjna stvar u 21. veku. Zašto tako misliš?

Sa ovim boldovanim se slažem donekle ali mislim da djecu treba učiti od malena da je imati svoj stav jedna od najvažnijih stvari u životu.
Uostalom šta znači biti "u pravu"? Ko odlučuje o tome ko je u pravu u situacijama koje nijesu jasno regulisane pravnim normama (a i tu je diskutabilno). Obično onaj koji je jači u tom trenutku, a u školama je to najčešće profesor.

Jbg. kad god oćutiš u takvoj prilici, daješ kredibilitet drugoj strani da se prema nekom drugom ponaša na isti način a ako malo bolje sagledaš stvar, to dođe dosta sebičnije od suprotstavljanja.

To sam mislio generalno gledano. Vidi banalnost - muž dođe gajbi sa posla, uđe u hodnik i prospe vedro vode, jer žena u momentu riba. Svako ima svoj stav, muž je napuši gde stavljaš, žena mu vrati gde gledaš, imaš svađu. Ili, muž kaže jbg moja greška nisam gleda, a žena jbg moja greška nisam trebala tu da stavim. Šta je tu sebičnije.

Generalno, stav je mnogo bitna stvar, samo što ekspanzijom liberalizma dolazi do toga da je normalno drkati sve redom, jer menjanje stava nije opcija, a to sve skupa dovodi do konfortacije. A to je pravi način za rušenje autoriteta i uvod u anarhiju.

Jebote al sam postao pacifistički nastrojn. O_o

E ne serite sa Titom. Ta generacija profana je proizvela generaciju bez kritičkog mišljenja koju svaka budala može da vuče za nos i prevede je žednog preko vode.

Odgajila i vaspitala generaciju koja je bez pardona krenula da se kolje i ubija međusobno, glasa za Slobu i drži ga na vlasti masu godina dok im nije nacrtano da je ovde sranje, nakon toga, ista ta generacija je onanisala na slobino suđenje, i to što ga nisu osudili (nije bilo više slobinog režima, al' je Sloba ostao duboko urezan u bagru). Drkala na ludog Šešelja, reaktivirala Dačića i Vučića, progutala Vučkove priče i bajke kako se promenio i sve ostalo. To što znate sopstvene matorce da su normalni, i što su vas odgajili kao normalne ne znači da su takvi u većini.

Kakvo kurčevo izbacivanje iz škole?

Jebote, da ti isti profani ne žive u srednjem veku i da se malo upoznaju sa novijim tehnologijama, možda bi i deca ukapirala da je deljenje nečega na internetu isti kurac kao javno izvrugivanje i ovreda časti. Ne nego ti klinci imaju neki privid privatnosti, jer je ono što pišu ograničeno na "prijatelje"

Da je to nacrtala u formi grafita na zidovima škole, i da nisu odmah saznali da je ona, ne bi ni ukor dobila.

Umesto da od klinke naprave čoveka, oni prave propalitet. Šta je posao psihologa i pedagoga u toj školi? Umesto da se pozabave problematičnom decom, da razgovaraju sa njima i usmere ih kako valja, oni puše kurac i piju kafu.

offtopic: reme ko je napravio nalog santijago kurvojov?

Inace kakva je picka mala?

Roditelji su od nje napravili propalitet. Stvarno je glupača mala i ona i njeni roditelji. Pročitaj još neki tekst nemoj samk onaj sa blica koji je napisan za pare.

I da, generacije profana su krive za to što se dešava, ne jedan profan nego generacije.
Neradnici koji daju petice daju privid da tako treba, i od roditelja prave morone kojima je usrana petica vlastitog deteta u školi nešto što se po defaultu podrazumeva, dok ovi što treniraju strogoću od istih tih klinaca prave jebene idiote zastarelim metodama rada i lošim pristupom radu. Živite u 21. veku jebote, prilagodite svoj rad tom vremenu. Jebem vas baš.

Takav rad izrađa gomilu Čučkovića i sličnih morona koji su vredni i radni, a glupi kao kurac. Ljudi koji nisu sposobni da kritički razmišljaju i nemaju ni trunku empatije, a sa druge strane, jako su sposobni da gmižu i budu odlični beskičmenjaci koji se vremenom ugrade u fotelju i sjedine sa istom. Ako ne doguraju do fotelje, onda svakako olakšavaju put drugim gmizavcima do iste.

Roditelji su od nje napravili propalitet. Stvarno je glupača mala i ona i njeni roditelji. Pročitaj još neki tekst nemoj samk onaj sa blica koji je napisan za pare.

Ajde da se ogradim od konkretne situacije, ne znam da li je ovo milioniti prekršaj male ili nije, i iskreno me boli kurac. Izašao sam iz okvira ovog konkretnog slučaja i pričam ono što jeste, o profanima generalno. Jako malo je kvalitetnih profana.

Da nisam slušao par takvih, i dalje bih mislio da su neki koji podsećaju na ove uvređene primadone iz karlovačke gimnazije kvalitetni. Ali jesu kurac.
Upravo su ti takvi oni koji nemaju kvalitet i nemaju nikakav autoritet, pa to prikrivaju takvim proseravanjima.

Ali jedna druga stvar, iz tvog posta sam stekao utisak da misliš da disciplina,stroga disciplina nije poželjna stvar u 21. veku. Zašto tako misliš?

Jebi ga, možda je tako zvučalo ali ne mislim da je disciplina danas nepoželjna, niti da će bilo kada to biti ali stroga disciplina je po meni stvar prošlosti koja može samo da se vrati na kratko ukoliko društvo doživi neke velike promjene koje zahtjevaju vrijeme da se ustale nove društvene norme.

Odlutao bih sad predaleko da krenem generalno o disciplini da pričam pa da se zadržimo na primjeru školstva.
Disciplinu u tom obliku doživljavam kao produkt društvenog ugovora između profesora i učenika u vidu pravila kojih se učenici pridžravaju uglavnom na časovima i u školi generalno.

Znači disciplina je fenomen vezan za postojanje određenih pravila ponašanja, drugim riječima ako nema njih, nema ni discipline koja na neki način služi da se olakša rješavanje konflikta interesa u situacijama koje nijesu regulisane pravnim sistemom.

Doživiti disciplinu kao bilo šta više od toga je pretjerivanje. Npr. reći da će neko biti produktivniji član društva jer je imao stroge nastavnike u školi je za mene pretjerano.
Možda i ima nekog uticaja ali mislim da je to zanemarivo u odnosu na neke druge stvari... npr. na uticaj vršnjaka.
Što se mene tiče, smatram da na formiranje ličnosti jednog učenika najviše djeluju odnosi sa drugim učenicima jer pripadaju istoj ili sličnoj starosnoj grupi.
Da to nije slučaj u osnovnu školu se ne bi po pravilu polazilo sa 6 ili 7 godina (u zavisnosti od obrazovnog sistema) nego bi roditelji ili samo dijete birali kad je pravo vrijeme za to.

Moj stav je, da je škola tu da učenicima pruži znanje iz predmeta koji se izučavaju i da im da smjernice na osnovu kojih treba da grade odnose sa ostalim vršnjacima (učenicima) i starijim ljudima od sebe (profesorima)... naravno uz to dođe i kao sredstvo da ih dovede u kontakt sa istim tim ljudima.

Eo za slučaj da se nijesmo dobro razumili, hipotetička situacija.
Imaš dijete koje ima blagog profesora i pohađa školu sa vaspitanom djecom koja nijesu sklona problemima i isto takvo dijete koje ima strogog profesora a na časovima je okruženo sa 30 nevaspitanih magaraca.
U kom slučaju ima veću šansu da postane produktivan član društva?

Ja mislim u ovom prvo zbog svega ovog što sam prethodno pomenuo...
Naravno da ima likova koji su postali uspješni pojedinci i u najgorim sredinama ali su u manjini u odnosu na probleme koji su iz njih ponikli.

Možda je na kraju najveći problem upravo u roditeljima. Jebi ga, škola ne može tu toliko da utiče ali može da uključi roditelje više u proces obrazovanja i vaspitanja. Redovniji roditeljski sastanci, da se uvede obaveza roditelja da jednom mjesečno dođe kod razrednog starješine da se raspita o svom djetetu i sl.

Potreban je sistemski drugačiji pogled na svet i ljude oko sebe. Mrzim kad se ponavljam ali:

We have guided missiles, and misguided man.

Kontam da je bolji profan koji zna da radi svoj posao, ali je zajeban od onoga koji ne zna a pušta da se radi šta god oćeš.