Prijava

TI si luda...

Zamisli da se svaka pokrajina svake države sveta otcepi i oformi sopstvenu vladu.. Gde bi nam bio kraj.

Jadna Vojvodina.

Pa ako bi se i Vojvodina otcepila,ova sredina što ostane teško da bi se državom mogla nazvati. Znam da se ni neće otcepiti,ali bilo bi bolje po Vojvođane. Recimo da nisam luda.

Recimo. :)

Vojvodina je najmanje turski deo Srbije,zato bi najverovatnije prosperirala odvajanjem ali ima tu još mnogo činilaca i faktora,ko zna šta bi bilo.
Jebem li ga.

Рецимо да ће Војводина постати федерална јединица кроз 6-7 година, а независна држава максимум 10 година после тога ("Република Војводина").

Рецимо да је сценарио већ више пута виђен. Аргумент да тамо претежно (65%) живе Срби па да је стога то неизводљиво пада у воду када се потегне за познатим НАРЦИЗМОМ МАЛИХ РАЗЛИКА ("Нисам ја исто што и ови опанћари из Шумадије, ја сам СРЕМАЦ!!" "Ове београдске дахије могу да нам под прозор пљуну ми Војвођани смо увек били културнији" и сл.)
Довољно да направиш малу варницу, препусти гориву остало.

Рецимо да ће се то догодити и (првенствено) зато што су Срби генерално нација идиота који на својој грешци не могу да се науче. За 100 е већу плату, добио би двотрећинску већину чија би воља ЗАИСТА БИЛА да се Војводина одвоји од Србије.

Рецимо да би поново (по ко зна који пут у историји) прогутали идеолошке флоскуле због које би нам одвајање Војводине "лакше пало" - на пример

"ионако ћемо сви на крају бити у Европској Унији, границе нису битне"

Подсетник скептицима да се 1974 знало шта значи Брозов предсмртни устав СФРЈ, да се знало да је њиме дух пуштен из боце и да ће веома брзо али не одмах доћи до слома тадашње заједнице.
Исто тако, док ми гледамо лепог Бокија како парадира по ТВ и апдејтујемо своје фејсбук налоге, они који имају памет ћуте и раде у позадини. За пар година ће се појавити гласови из драге нам ЕУ да би требало да се позабавимо "проблемима Војводине" као и да се "не играмо са њеним уставним статусом" по коме ће она тада бити већ федерална јединица и томе слично - много пута виђено али (нама) недовољно да било шта научимо.

@Ripli

Jedini spas da se izbegne tvoj scenario je podizanje nacionalne svesti kod Srba. Snaga volje koja se oslanja na nematerijalne vrednosti (da se izbegne onih 100 E) se moze postici samo nekim umerenim nacionalizmom (oblik nacionalizma koji nije ruzan) i svescu da je evropeizacija isto sto i globalizacija i da satire/prozdire male narode. Pre svega ovu svest bi trebali da imaju Srbi iz severnih krajeva.

Jedini spas da se izbegne tvoj scenario je podizanje nacionalne svesti kod Srba

Ко ће то да изведе кад су нас колективно убедили да је то архаична, анахрона, превазиђена, па на крају и опасана и срамотна ствар?

- До 2000. године су нас фејк патриоте (у ствари рециклирани Брозовци + суманути Шешељевци) убеђивали да је ТО ЈЕДИНО ШТО ЈЕ ПОТРЕБНО (да се то маже на леба и сипа у трактор). Гутали смо док нам није пресело.

- После 2000. су нас, веееооома лако убедили да је истина (и решење наших проблема) на скроз супротном крају. Пошто будала, по обичају прибегава крајностима, ми смо постали вероватно #1. светска нација (ето бар смо у нечему први) која је колективно прогутала идеолошку тезу да ћеш бити срећан кад постанеш нешто што бих условно назвао АНТИ ПАТРИОТА. Дакле срећа је управо сразмерна самопљувању, самооптуживању и последичном самокажњавању. Кад кажеш да си Србин и да те је стид због тога. Кад кажеш да си Србин (нормално к'о што би и Италијан рекао да је италијан, Француз да је Француз а Шпанац да је Шпанац) и испред тога ставиш "нажалост". Тада појам патриотизма и националне свести постаје буквално прогнан из легалне сфере.

Да не давим, оно што хоћу да кажем је да, баш због тога што смо пристали да нам строго забрањено буде оно што је другима дозвољено, ја не видим ко би то могао да изведе.

Можда Круна, али данас су мале шансе...

ЈА сам Војвођанин. Не верујем у Велику Војводину. Не верујем у Велику Србију. НЕ верујем у велику Албанију... Џабе нама и цео Чикаго, кад нам наше место није драго!

ЈА сам Војвођанин

Tvoj problem, nemoj da se dereš...
- Beograđanin

:poha sendvič za školu:

Ming
24.04.2010.

Dokle se god budemo delili na: Vojvođane, Sremce, Bačvane, Banaćane, Šumadince, Mačvane, Ere, Južnjake, Čarapane, Bosance, Hercegovce, Krajišnike, Kordunaše, Ličane, Banijce, Dalmatince, Slavonce, Kosovare, Sandžaklije, Gedže, tako će nam i biti. Zapravo sve dok budemo stvarali predrasude jedni prema drugima.
Ovi političari su takvi zato što im je i narod takav. Onda kada ne budemo razmišljali kao brđani i kada budemo imali višu kulturnu svest i međusobno uvažavanje to će biti to, uspećemo.

Човек је објаснио.

Dokle se god budemo delili na: Vojvođane, Sremce, Bačvane, Banaćane, Šumadince, Mačvane, Ere, Južnjake, Čarapane, Bosance, Hercegovce, Krajišnike, Kordunaše, Ličane, Banijce, Dalmatince, Slavonce, Kosovare, Sandžaklije, Gedže, tako će nam i biti.

Тако је. Ја кажем да су све то ИСТА говна. А ми мешанци (ја полу-јужњак полу-херцеговац) смо најгори. :))

А ми мешанци (ја полу-јужњак полу-херцеговац) смо најгори. :))

Ja šumadijski kordunaš. Ljudi prosto beže od mene :D

Dokle se god budemo delili na: Vojvođane, Sremce, Bačvane, Banaćane, Šumadince, Mačvane, Ere, Južnjake, Čarapane, Bosance, Hercegovce, Krajišnike, Kordunaše, Ličane, Banijce, Dalmatince, Slavonce, Kosovare, Sandžaklije, Gedže, tako će nam i biti.

Увек ћемо се делити. Сви (баш сви) се деле. Нарцизам малих разлика постоји свугде, баш свугде у свету.

Битна разлика између паметног народа и оног ко то није је та што паметан народ будним оком контролише те поделе и не дозвољава да ствари оду предалеко.

- Пример: ти у Немачкој можеш да будеш баварац или саксонац или винтербержанин (те поделе су међу њима веома старе), међутим ако само покушаш да то твоје осећање локалне посебности преточиш у неку општу ствар, политички програм који би негирао истоветност баварског и општег немачког идентитета, догодиће ти се саобраћајна несрећа/завршићеш у затвору због дроге коју ће "пронаћи" у твом стану - већ на самом почетку твог плана.

А каква је ситуација на том плану што се нас тиче? Овде ћеш за исту ствар добити стипендију од "невладиних организација".

Ja šumadijski kordunaš. Ljudi prosto beže od mene :D

Ууу... Зајебан комбинејшн. :)

Zapitajte se, odakle ime ''Vojvodina''
ali, to je druga priča... doći će tu i vojvođanska nacija, i vojvođanski jezik, i vojvođansko pismo...
Ako, ako bre, tako i treba! Nikad se pored pojma Srbija nije vezao neki dobar i lep pridev! Bež'te od njih!
Eh, da je meni, da se Šumadija može odcepiti... Bog da nas vidi!

ja licno mislim da je podela na kantone najbolje resenje za nas,mnogo bre beograd uze para i od vojvodjana i juznjaka i zapdanjaka i istocnjaka vlaha rusina srba,madjara itd...a bg ne da mnogo od toga sto je uzo nego postade najjaci grad u regionu (prevaziosa i budimpestu i bukurest sigurnoa a za bivsu sfrj da ne pricam nista pa ni za atinu) a drzava je samo mozda ispred albanije i bih,pa vi vidite de su pare e zato lepo svaki deo sto zaradi to potrosi uz normalnu pomoc siromasnijim delovima da se razviju ujedno se i jaca drzava pravi time a ivako ako se svako cepka po ,alo propadosmo svi zajedno,a svi da imaju krunu nema veze sto je sitna i svi bi kraljevstvo nema veze sto obuhvata dva potoka o breg...pa sta mislite dragi moji vojvodjani da ce neko sa zapada da vam da da budete novi luksemburg,lihtenstajn,svajcarska? nema sanse a to nece biti zato sto niko nije lud da daje jednoj jakoj drzavi glavni put za jug,ili toliko poljoprivredno bogatstvo...sta mislite zasto je norveska bogatija od svake zemlje iz eu posebno ili svajcarska? zbog ruda,puta,mota? norveska je zandji put ratovala u 2. svetskom ratu jer je vukojebina i nikog ne zanima,svajcarska isto,ko ce da se mlati sa alpima kad nema tamo niceg toliko zanimljivog ko ovde...a tek svedska,zadnji put ratovala 1856. eeej 1856. pa vidi ih nisu imali ratova da ih degradiraju i urusavaju,a mi smo ratovali 5 puta samo u proslom veku...panamski kanal,koliko je tamo tek malih drzavica,ali zasto? pa ameri su ih napravili jer sada imaju svog pijuna (panamu) koja im dozvoljava besplatno koriscenje kanala a do pre par godina su ga i kontrolisali,a pre tih drzsavica to je bila veneceuela...a sad vi razmislite da li cemo i mi da da postanemo takvi jer kosovo je vec americki udjguz sa siptarskom vladom koja dozvoljava prenos droge,tako nesto bi mozda postala i vojvodina mada su vece mnooogo vece sanse da postane nova panama ili neki propalitet nego svica jer nije u vukojebini zato lepo ssss i drz'te se toga

nalupaste se za sve pare

Један виц, који можда најбоље сагледава мој став на задату тему:

Питали Лалу: - Пре двадесет година су вам узели аутономију, Чанак се шатро буни, ви остали као да тапкате у месту... Докле више тако? Где је проблем?

Каже "Лала" : - Не знам, болан, неђе запело!

Џими

Зато сви лепо купите по плац у Војводини, продаћете га Мађарима за 5 икс веће паре за 10 година.

Opet barataš poluinformacijama, kao i obično.

GigaMG

nalupaste se za sve pare

otprilike

Наравно да су се налупали за све паре. 99,9% људи који се упусте у овакве теме не знају разлику између аутономије и независности.