Prijava

bog moze da ti da bolest koju hoce, da te isceli, da te oplodi, bog moze da radi sta hoce a to nekima nije jasno

A može li bog da hoće nešto što je nepravedno? Jer on je, po definiciji, osim svemoguć, i apsolutno pravedan. Pa ako može da ti čini nepravdu, onda nije pravedan, a ako ne može da ti čini nepravdu, onda nije svemoguć. A ako pojmovi pravednosti i nepravednosti zavise samo od njegove volje, onda, jelte, ne postoji pravedno i nepravedno, nego samo ono što hoće, ali ako je ono što se dešava ljudima ono što on hoće, onda on hoće i prilično užasne stvari, kao što je Hirošima, i onda se ne može reći da se naš pojam pravednog poklapa sa božjim pojmom pravednog, i stvarno ne znam, toliko paradoksa.

Bog ne cini lose stvari nego nas stavlja u iskusenja

Pseto, verujes li da bog odredjuje ko ce da oboli od leukemije, raka, side?

ma ko to zna cudni su putevi gospodnji.bog ne cini lose, ljudi jedni drugima cine lose ili sami sebi.neki klinac vozio motor 200 na sat i poginuo i onda ljudi kazu:boze pa sto njega uze on je mlad.nije ga bog terao da vozi brzo,zna se da kad neko vozi brzo velike su sanse da ce da pogine.imamo svoju volju.dal ima slucajeva kad se bog mesa u nas zivot to ne znam.za siromastvo i muke u svetu pre ce da bude da su krive neke kompanije i politicari nego bog.i bog nije hteo hirosimu, on ne upravlja ljudima, zivot na planeti je test.nije on bacio atomsku bombu

Pa to je to, kad je nesto lose, krivi su politicari i kompanije, a kad je nesto dobro, bog je zasluzan za to, nikako ljudi i nauka

ako bog postoji, on će sad ovo moje pivo prosuti

Da bog postoji dosao bi i rekao "Hej samo da se javim da postojim, sad nastavite svoje bedne zivote"

ako bog ne postoji ko je onda stvorijo sve ovo

Ako bog postoji ko je stvorio boga?

Makaronac podseti me lika što je burazeru mom bio profesor na faksu, prvo predavanje, prva godina uopšte, lik došao, uvodna kenjanja standardna, i pita ih posle gluposti, koliko vas čita novine, koliko čita knjige, tra la la, koliko vas veruje u Boga?

I kaže on, "evo ja ne verujem u Boga, zašto? Evo zato što mene godinama od predavanja i svačega boli vrat, i ja ću sad da skinem ovu kragnu, i ako me za minut prestane vrat, ja verujem u Boga, i lik skine kragnu, ćuti i blene minut, kaže evo nije me prestao vrat i ne verujem u Boga".

Pa matori da l si realan haha.

Bog ne dodje da se javi i kaze evo me tu sam jer bi onda svaka budala verovala u njega ovako veruju samo pravi vernici

Inače tad je bio ne znam da l i sad, najplaćeniji profesor u Srb. Uzeto u obzir od države samo što dobije.

Bog ne cini lose stvari nego nas stavlja u iskusenja

Recio to onom što mu je cigla pala na glavu sa petog sprata dok je išao da kupi verenički prsten.

i bog nije hteo hirosimu, on ne upravlja ljudima, zivot na planeti je test.nije on bacio atomsku bombu

Ali je hteo Potop i Sodomu i Gomoru.

ako bog postoji, on će nam sad u glavu ubaciti dojavu kvote 999

Recio to onom što mu je cigla pala na glavu sa petog sprata dok je išao da kupi verenički prsten.

Prilicno sam siguran da taj lik nije postojao i sad ja treba da verujem u tvog izmisljenog lika a ti ne verujes u boga jer je po tvojim recima izmisljen? Vazi.

Elem nije taj lik bio u iskusenu nego npr ta koju prosi ili keva, cale sveca...

imam dojavu kvote 999 :D

999 -----------> 666
slučajnost
ne bih rekal

Potop se zna sta je bio, prociscavanje jbg.

I uopste ne znam zasto laskate sebi da bog nesto treba da vam se pravda i da dovodite njegove postupke u pitanje. Pa eto jedan vucic se ne pravda i smatra se da on sve zna a ne bog jbt pa bog je ko zilion vucica