Prijava

такођер мислим да није нормална.

хахаа
а и ово што крајс каже, каквих има и
шта би дете могло постати...
Али јопет то је до васпитања све јелте, до добре жене :)

Jeste Maestro, zato imamo pun kurac kriminalaca, ubica i ostalog olosa, prirodna selekcija se pobrinula za to.

P. S. Nemoj da kazes da si trolovo, znamo da si glup ko kurac i nije ti ovo prvi put a ni poslednji jbg

Кад погледам овог дегенка Вузија, и замислим да могу добити сличног сина, сигуран сам да ћу сачекати неку квалитетну женку са квлт генима. Вузија је направио пијани физикалац на грађевини са циганском курвом испод Каћке петље и видимо шта је испало

Ne tera genetika coveka na kriminal nego danasnje drustvo i sistem jbg. Ali to je neka druga tema

Brt, sve je sebičnost, čovek je sebično biće, i kad oćeš i kada nećeš decu, u pozadini je ono što to donosi tebi -> moja krv, moj gen, moje dete, podario sam život i stvorio svoje dete koje će me voleti i volim ga što je moje, je opet stvar usmerena na sebe i ono što to budi u tebi.

I podjednako je legitimno kao razmišljanje "oću kurve i koks do sedamdesete, a onda samo da umrem", koje je podjednako sebično.
I u suštini, i jedno i drugo imaju veze sa slikom koju ti vidiš. Nema poente, ionako ćemo svi da pomremo naspram produžiću vrstu.

A sebičan je i taj momenat "ne bih bio sjajan otac, ali hoću dete". Super, bukvalno ti time zbog svoje želje stvaraš vrlo verovatno sjebanu jedinku, šta ćeš sebičnije od toga?

Smatram da je legitimno da neko ne želi decu.
I smatram da je legitimno da se neko smatra potpunim tek kada ih dobije.

Ali stvarati živa bića i da te boli kurac za njih je ono što je loše. Bolje nemoj da budeš jebeni roditelj, nego da budeš loš roditelj.

Pa ne bi bila sjebana jedinka, kazem da ne bih bio klasa 1 oca, kao onaj iz vip reklame, bio bi kao neki prosečan ćalo što ga mrzi da idete u park

Nekako mi se cini da sve sto univerzum radi, ima za cilj samo jedno, da me spreci da se reprodukujem. Mozda nosim nekog buduceg Adolfa u mosnicama. Univezume budi drug, daj mi samo jedan krug.

Niko ne zeli decu iz nesebicnih razloga (pod uslovom da nisu surprise decica naravno). Praznina se u zivotu lepo popuni jednim malenim bicem, hodajucoj zaduzbini, koje ce pre ili kasnije shvatiti jedno (ako je pametno celjade) da je zivot sranje. E, sad, ko si ti da sprecis svom eventualnom potomstvu da se vozi na istom pokvarenom rolerkosteru kao ti. Jerbo, ima tu i lepih trenutaka.

I samo jedno, preduslov za biti dobar roditelj i tako odgajiti razumno dete je ziveti za dete, umesto za sebe. Ne mora 100%, neka ostane par procenata i za povremene hedonisticke potrebe. To je vazda tajna i za ispunjen zivot, ziveti za druge, a koju smo svi zaboravili. Kada bi to postovali, ejh zemljo utopijo. Ti za druge, svi za tebe, Aleksandre Dimo junioru (dal bese junior) filozofski natcoveku.

ljudi imaju strategiju razmnožavanja poput pacova i drugih invazivnih štetočina. Što više to bolje. Zato kad obilaziš neku turističku destinaciju ne možeš da odradiš kvalitetan selfi od koncentracije ljudi, ne možeš da nađeš mesto za peškir na plaži, čekaš u redu na kasi mnogo duže, čitaš mnogo više idiotskih komentara na intenetu, gledaš sve više morona po tv-u. Nekad davno, sedamdesetih godina prošlog veka si imao 4 milijade ljudi na planeti, sad skoro 8. Znači ljudi rođeni sedamdesetih moraju da se svakodnevno nose sa duplo više idiota od onoga što su navikli.

Možda su mi zato omiljeni filmovi sedamdesetih, poluprazni široki kadrovi Njujork sitija, optimalan broj vozila po ulici, nema gungule, nema histerije, taman koliko treba.

Prestanite se množiti pliz.

Апоп млађи брат Владе Лимијера. Чак и личе порпилично, ево га Владимир Лимијерович па упоредите
https://serving.photos.photobox.com/166134064c581cca26b048ed2107f457bee037dc721f68d2d173d16162f79c47782cb02c.jpg

Dijete nije obaveza na jedan dan pa da čovjek odlučuje kratkoročno. Treba biti svjestan da narednih minimum 10 godina moraš biti posvećen toj jedinki.
I to, u 95% slučajeva 80% posla oko tog djeteta obavlja majka. Pogotovo u ranom periodu kada dijete ima bazične potrebe.
Nijesu djeca uvijek slatka i fina...to su mali ljudi.
Potrebne su velike žrtve ako je u pitanju osoba koja je prije dobijanja djeteta imala više stvari kojima se zanimala. Posle rodjenja, ima mjesta samo za posao i dijete. Povremeno nešto osim toga. Kad je dijete malo, ni toliko se nema vremena.

Pih, nije junior, senior Dima je bio pametan. Sta nam to govori?

Okej, treba se posvetiti drugima kad su drugi u blizini. Dijete ti je 24 sata svakog dana u blizini.

Jebeno, morala bi da čitaš knjige tek kad mali zlotvor zaspi XD

Sprdaj se ti, ali meni bi to baš veliki problem bio. Još ga rodim i šta...treba da spalim knjige zbog malog zlotvora željnog pažnje.
Mada bilo bi mi kul dijete sigurno.

Vesna moraš naći muža neku seljačinu da dete uhvati neki balans, previše će svileno ovako da bude
Ozb