Prijava

Ma bitno da je nekad bilo lepo.

Obican covijek ce umrijeti.

Samo ne u onolikoj meri koliko je govnar slinavi predstavljao.

Ok, nisam se previse udubljivao sta ste pisali medjusobno.

Sustinski nece propasti drzava ma sta da se desi. Samo ce narod ziveti novu verziju loseg. Napdrednu verziju loseg. Zivece i da im ugasis struju. Al je fora valjda da se ide ka boljem.

Mi smo kao drzava godinama daleko da mozemo da iskoristimo znanje i naplatimo.

Pa to je vise do pojedinca. Prosecan srbin razmislja, ma samo da se zaposlim u opstini. Onaj malo sposobniji, da mi je da skupim kes, kupim neki stan, lokal, pa imam rentu svakog meseca. Drzava treba da napravi uslove da taj pojedinac moze da istera svoj maksimum. Sto ona ne radi naravno, ali ima i do ljudi dosta.

Postoje izuzeci, koliko se secam neka ekipa je prodala firmu za tipa 175 miliona eura i time dojaja posao napravila Srbiji, imamo potencijal.

Da, frame je prodat za tako neke pare. Ali to je bukvalno zanemarljivo. Da je 10 takvih firmi godisnje (ova je prodata pre 2-3) opet bi bilo malo. Ima u srbiji i boljih startapa od te, nordeus je deset puta skuplja firma recimo.

Naravno da je hrvatskoj mnogo vise problem ako se turizam sjebe, al to se valjda svi slazu.

Ne bih pricao o ceni nafte i slicno jer je to globalno, mene vise interesuje moj tanjir jebiga, a i zato sto to ovde zavisi od volje jednog coveka, ne od neke trzisne logike. Akcize na benzin da bi se pravili putevi, pa posle kredit za puteve, to meni nema smisla preteranog.

Sustinski nece propasti drzava ma sta da se desi. Samo ce narod ziveti novu verziju loseg.

Nije nas turizam toliko veliki, da bi neka veca grupacija ljudi zivela gore.

Pa to je vise do pojedinca. Prosecan srbin razmislja, ma samo da se zaposlim u opstini. Onaj malo sposobniji, da mi je da skupim kes, kupim neki stan, lokal, pa imam rentu svakog meseca. Drzava treba da napravi uslove da taj pojedinac moze da istera svoj maksimum. Sto ona ne radi naravno, ali ima i do ljudi dosta.

Na to sam upravo i mislio. Nemamo taj neki kapitalisticki mentalitet.

http://www.politika.rs/scc/clanak/451039/Zbog-karantina-sve-vise-nasilja-u-porodici
Jedna od negativnih društvenih pojava u vezi sa samoizolacijom i karantinom. Ljudi koji inače imaju disfunkcionalne brakove ili žive u takvim zajednicama sada su prisiljeni da budu jedni s drugima na cca 50 m2, bez mogućnosti bježanja na druge aktivnosti (kafana, sport, auto klub itd). Ovo je samo jedna od negativnih posljedica vještački stvorenog karantina zbog kojeg najviše pate zdravi ljudi.

Državi odgovara stanje straha jer je to sjajan način da se uvedu rigorozne metode kontrole i ono još važnije, potpune zavisnosti od vlasti koja ukida i ono malo privida demokratije i vedri i oblači kako želi. Izoluj ljude jedne od drugih fizički čime im sprječavaš društvenu interakciju i stavljaš u neprirodno stanje psihoze gdje je onda lakše manipulisati njima. Tjeraj ih da mišljenje izražavaju na internetu, pri tome simultano uvodi mjere pojačane kontrole komunikacije na internetu pod krinkom sigurnosti, radi spriječavanja širenja panike i dezinformacija (a zapravo se radi o praćenju, prikupljanju podataka i identifikaciju ''rizičnih'' pojedinaca). Daleko od toga da tvrdim da je bilo koja država izmislila virus ili da ga je "odaslala", ali svaka država će ovo maksimalno iskoristiti da zastraši građane, uvede ih u stanje psihoze i ludila, gdje su potpuno sluđeni, uplašeni i zavisni od države. Prije neki dan gledam na RTS emisiju i voditeljka kaže kako vlastima nije jasno zašto građani ne osjećaju strah i kako bi to trebalo da osjećaju. Dakle, više se ne koristi ni eufemizam npr. treba da osjete zabrinutost, treba da budu oprezni, da se primjene mjere pojačanog opreza. Ne, već je valuta i vrijednost postao strah. Jebeni Orvel.

https://time.com/5803225/yuval-noah-harari-coronavirus-humanity-leadership/
Globalisti ovdje naravno pokušavaju da guraju narativ globalizacije. Harari je (((((njihov))))) profesor i istoričar u Izraelu. Zanimljivo je kako zapravo EU puca po šavovima i svi su saglasni da je veliko pitanje da li će EU uopšte opstati nakon krize s virusom. Moje mišljenje je da hoće, osim ako sranje baš ne bude takvo da u svim najmoćnijim EU državama odnese desetine hiljada života (a neće). Italijani su počeli razapinjati zastave Kine i Rusije umjesto zastava EU, tako da je jasno da su zapravo odabrani strateški partneri ključ rješavanja krize, a nametnuta globalizacija se i ovdje pokazala kao fijasko, iako narativ i dalje tvrdi suprotno. O sranju u EU govori i to da se i Francuska kao jedna od vodećih EU zemalja oslanja na Kinu u ovom sranju: https://www.bizlife.rs/aktuelno/vesti-dana/francuska-kupuje-od-kine-vise-od-milijardu-maski/

http://www.politika.rs/scc/clanak/451054/U-Italiji-nema-vise-pesme-sa-balkona-strahuje-se-i-od-gladi
Takođe treba vidjeti da su mediji (pri tome Politika važi za uvaženi list) bukvalno u mrtvoj trci ko će dati senzacionalniji i potresniji naslov, s ciljem sluđivanja naroda.

https://www.gov.uk/guidance/high-consequence-infectious-diseases-hcid?#status-of-covid-19
Treba istaći i da su Englezi Covid-19 skinuli s liste visokorizičnih visokozaraznih bolesti.

Čekao sam da spomeneš Jevreje, nije ti dugo trebalo

Cinjenica je da Izrael kao drzava podrzava migracije sa Bliskog istoka na evropski kontinent, dok istovremeno podrzava uklanjanje nejevrejskog stanovnistva sa izraelske teritorije. Ne ulazim u shvatanja ljudi pojedinaca (Harari je profesor na javnom univerzitetu, tako da je njegovo misljenje od znacaja), vec u postupanje izraelske drzave i zvanicnika. Uostalom, tema su posljedice virusa, a ne izraelska migraciona politika. To pitanje sam potegnuo samo u vezi sa globalnim rjesenjima u vezi sa ovim problemom, bez ikakve namjere za antisemitizmom.

Zagrade odaju jbg. Ovaj nivo zavereništva je nenormalan

Daleko od toga da tvrdim da je bilo koja država izmislila virus ili da ga je "odaslala", ali svaka država će ovo maksimalno iskoristiti da zastraši građane, uvede ih u stanje psihoze i ludila, gdje su potpuno sluđeni, uplašeni i zavisni od države.

Sta nije jasno? Kakva zavjera? Svaka drzava postupa u skladu sa svojim interesima. Drzave koje imaju veci kapital, intelekt, industriju, znanje, vojsku i uticaj mogu vise da nametnu svoj uticaj i proguraju svoje interese. Nije bitno da li je to Izrael, Srbija, Finska ili neko deseti.

danas sam izaso da vozim biciklo po ladnom malo da se izduvam, nema zive duse, tiho, nema automobila da te jure po ulici, nema penzionera da se setaju po biciklistickim stazama milina jebena.
ne znam jel treba da se osecam lose zbog toga.

mada da ne jedem govna, koliko je svajcarska, bar gde zivim zanimljiva, malo je bilo samo tise od normalne nedelje.

Vučić jebe intervju

Vučić jebe intervju

dajte link za nas gastose kad izadje nedje

Ako moze neka kladionica u smislu kako ce Bosko, Djilas i Sergej biti okrivljeni za sirenje korone, dakle moguci scenario.

http://www.politika.rs/articles/details/450802?fbclid=IwAR3e_mbVSUWkLsGnY_8vKuj9MMYEayV2QrO-i3hTdknkUo5YLuBJ71VhJdI
Jedan od boljih, prizemnijih tekstova u vezi sa posljedicama virusa. Doduše, ništa što već nije viđeno ili izrečeno, ali lijepo je vidjeti ovakvu perspektivu u "velikim" medijima u današnje vrijeme.

meni se cini da je korona ruski rulet za vucica, kad sve prodje ili ce postati rex regis univers ili bezi s koferom u madzarsku

licno cu se razocarati u svoje poznavanje politike i nas narod ako sve ostane isto posle ovog sranja

Mislim da ce da padne posle pandemije, i milosevic pao posle velike krize msm na bombardovanje. Cini mi se da alek pravi greske vece nego obicno i da ide sve vise na kurac ljudima