Prijava

Jovore ne znam u kakvoj si firmi ali nista ne gubis da pitas šefa za pomeranje radnog vremena

jovore jovore, ne ustaje ti se ranije a mislis da treba, pa bi nekako naterao ceo svet da ustaje ranije, al samo oni sto ti bitni, oni sto ti nebitni neka rmbace za tebe.

ne ide to tako ako ces menjas svet.

e jbga sad ljudi moji vi ste mene skroz pogrešno shvatili
ti ako hoćeš to možeš tumačiti tako na taj način da ispadne da gledam samo svoje dupe... pa dobro nek bude... gledam svoje dupe, ali i dupe većine, jer je 8:00 do 16:00 neki najčešći standard... ne možeš ti baš svakoga da zadovoljiš

ono što je još važnije u cijeloj ovoj priči je SKRAĆENJE a ne pomjeranje... pomjeranje je tu samo kao kompromis jer kapitalizam ne toleriše mnogo skraćivanja... iako su mnoge studije pokazale da je ljudima produktivnost mnogo veća kad rade 6-7 sati dnevno

i ti da izbaciš milion glupih administrativnih koraka u firmama, i sastanke, i ostale gluposti, realno bi za 6, ma i za manje sati mogao odraditi suštinske stvari, koje inače radiš osam sati...

ono što ja pričam... u suštini GLAVNA stvar u svemu, je to da je osmočasovno radno vrijeme, pa taman i da je našteljeno tako da odgovara "mom dupetu"... kao što vi kažete, generalno loše u današnjim uslovima kada oba paretnera po difoltu rade

To radno vrijeme bilo je velika pobjeda radničkog pokreta, ali ta pobjeda kad je ostvarena, žene su po difoltu sjedile kući

Pa je muž zaista dolazio na gotovo i u onom sistemu, 8 sati radiš, 8 sati spavaš, 8 sati se zajebavaš, tih 8 sati je zaista mogo da se zajebava, u velikoj mjeri

a žena domaćica je takođe mogla i više od 8 sati da se zajebava, i da ima kvalitetno vrijeme s djecom itd... jer se svi kućni poslovi mogu odraditi i za manje od osam sati... i to bez srkleta.. i kuća uvijek čista, svima sve opeglano, svaki dan se jede kašikom, itd...

i niko nije preumoran

a šta je danas, dođu oboje u pet kući mrtvi umorni, i tek onda kreće cirkus oko ručka, srđivanja kuće, raznih tako obaveza, i koliko ti stvarno ostane za neku kvalitetnu zajebanciju... vrlo vrlo malo...

E to je poenta ove teme, a ne to kako ja oću da sebi pomjerim radno vrijeme na uštrb svih ostalih...

Pa postoje part time poslovi, doduse ja moj radim kao da je part time iako nije lol

Za skracenje se slazem. Efektivno se ne radi toliko puno. Sto je kompleksniji posao ustvari i manje mozes da radis.
Al ovo drugo nema veze sa tim

LJUDI KOJI IMAJU POTREBU DA SVAKU JEBENU REČENICU ZAVRŠAVAJU SA TRI TAČKE DEFINITIVNO IMAJU NEKI PROBLEM.

Odmori malo od otvaranja tema i filozofiranja - ubijaš.

Keltu svaka čast. Gambi - rispekt.

e brate nek si mi reko.
Sad gledam onaj svoj post, stvarno svaka rečenica se završava sa tri tačke. Oplako sam... Još uvijek sebi ne mogu doći od smijeha. Znači cijepao sam se. Jebote koliko puta sam stavio tri tačke... stvarno sam i ja popuco.

https://vukajlija.com/ljudi-koji-stavljaju-tri-tacke-poslije-svake-recenice/692138

ovo je čak neko i definisao, mada taj primjer u definiciji se prilično razlikuje od ovog što sam ja pisao

nisam ja od te fele

meni je prosto opažanje ovo za tri tačke nevjerovatno smiješno...

To me podsjeća na ono kad neko odgovara u školi, i onda smo znali brojati koliko puta kaže "znači" za vrijeme odgovaranja... Ali ne ono u fazonu ko Zemunac, već prosto kao poštapalicu, to smo svi koristili baš nenormalno mnogo u jednom periodu.

Kad god vidim da neko toliko insistira na te tri tačke to mi toliko odiše nekom priučenom prepotentnošću, uludim filozofiranjem i kvazi-intelektualnim proseravanjem. Kao 'uh jebote koliko je ovo što sam sad rekao zapravo duboko i doseže u samu srž značenja svega, kako da ga učinim još dubljim... Pa da, tri tačke, tako će da deluje kao da sam nešto reko, i to što sam reko je mnogo zajebano, al imam ja zapravo još mnogo toga da kažem eee...' Iskreno baš mi je čudno što Melkiot ne koristi tri tačke mnogo češće, njegovom stilu pisanja definitivno paše, isto i kao ovom gospodinu ovde.

pazi kod mene to stvarno zavisi od toga šta pišem, i u kakvom raspoloženju pišem. Generalno pišem jako brzo, zato mi i jesu, između ostalog, kilometarski postovi... (ne kažem da je to dobro, al jbga) Nisam nikad koristio namjerno radi nekog efektiranja. Nego, kad ti je recimo misao nedovršena, sad ti tu da klepiš tačku, nekako zvuči iscjepkano. Čak i grubo...

Ovo što sam ja pisao o poslovima i radnom vremenu je jedna tako tema poprilično emotivna, jer te mene stvari stvarno nerviraju, a nervira me i to što ste se vi ovdje većinom, koliko vidim, postavili kao čuvari i branioci statusa kvo. Ne kažem da treba dizati bune bezveze, i zanositi se nekakvim mijenjanjem svijeta, ali šta fali da se iznesu neke stvari... pa čak i ako su opštepoznate svima, opet ih vrijedi iznijeti, ako ih svi ignorišemo i guramo pod tepih.

A ova situacija sa ljudima koji rade do pet oboje i onda nemaju vremena ni za šta, to je stvarno ozbiljan problem danas, i mislim da je to uzrok mnogih problema. Jer kako ćeš ti djetetu, npr. prenijeti ljubav prema životu, ako ono s tobom dnevno bude sat vremena maksimalno, i vidi te kako rintaš po čitav dan, i onda opet juriš da pozavršavaš milion stvari nakon posla. I šta će onda dijete pomisliti... jel to život?

Zato mislim da ljudi trebaju težiti tome da steknu dovoljno da mogu sebi priuštiti da manje rade, da imaju više vremena i za sebe i porodicu. Na zapadu ti imaš tonu ljudi koji su money rich, time poor. Imaju para, nemaju vremena. I koji će ti onda to u životu i te pare?

U švajcarskoj je neko baš izrabljivanje, rade neke dvokratne smene tipa 10 do14h pa se vraćaju od 16 do 20h.

Užasan sistem, samo radiš a duše nemaš.

Tako i deca idu u školu, dvokratno. Od malena ih pripremaju da budu robovi.

Živeo sam u Luganu 13 dana, govorim iz iskustva.

Nije tako koliko mi je poznato. Valjda max 45 sati nedeljno, a ako imaš neku platu tipa 100k i više godišnje to ne važi, tu nema ograničenja. Može celt više da kaže

Gde brate, švica isisava dušu. Imaš kao neke pare koje trošiš sub-ned u italiji.

To odvojeno vreme je uglavnom samo u ugostiteljstvu koliko ja znam, uglavnom gde ima turista
Strasno robovlasnistvo ali sta je tu je sve se radi za pare
Inace tilmo ti kao da sam sebe sad zajebavas?

U švajcarskoj je neko baš izrabljivanje, rade neke dvokratne smene tipa 10 do14h pa se vraćaju od 16 do 20h.

to sto ti pominjes je italijanski sistem sa sijestom gde sve usluzne delatnosti prave pauzu preko dana, i na severu italije i nije neka fora koliko je prisutno na jugu italije. cenim da ako si bio u luganu ili tako nesto, tako rade u ugostiteljstvu/servisima, kako bi imali pauzu preko dana, a opet bili otvoreni uvece, sto je upravo ovo na sta kuka jovor.

na jugu italije je to najdrasticnije, ljudi ujutru otvore svoju radnju kad ustanu (bukvalno), pa rade tako do 1, pa zatvore i odu na pauzu za rucak i posle rucka od 3-4 sati dremnu, gube vreme, pa otvore opet oko 4-5 do uvece dok ne zaladi, pa se onda okupe da veceraju i da se zajebavaju.
daleko bilo da si resio nesto da uradis oko 3 popodne - apsolutno nista ne radi, otisli ljudi da dremaju, jebu se, ili sta vec rade.

taj deo sveta je poznat po vrlo vrednim ljudima inace, tako da je i sistem smisljen tako robovski, jebi ga.