Prijava

Druga tema je zaključana (straija i ima manje postova), da ne dupilarmo.

Zivot je cudo, Vrane, Pulp fiction, Apokalipsa reduks, Variola vera, Budjenje pacova, Skupljaci perja, Lepa sela lepo gore, Hadersfild.

Pan's Labyrinth, Little Children

Pulp Fiction
Живот је леп
Eulogy, код нас преведено као "Суманути парастос", како год - луд ми је филм скроз

Неко спомену "Параноју у Лас Вегасу" - извините, али убедљиво најгоре утрошених два сата у мом животу
И за све љубитеље "Лета изнад кукавичјег гнезда" - филм је феноменалан, али је књига мноооого боља

evo ko ima vremena terbalo bi svakako da obrati pažnju na američku autorku Kelly Reichardt.
gledao sam njena dva filma, "Old Joy" i "Wendy and Lucy", i moram reći da je ona trenutno verovatno jedna od najzanimljivijih filmskih stvaralaca na planeti.
old doj sam gledao tamo pre godinu i nešto, a vendi i lusi pre jedno pola godine, ali mislim da su to filmovi koji potpuno otvoreno pristupaju ljudima, bez okolišanja i lelemuđenja, već pogađaju tačno tamo gde treba.

a mene smara što sam sve te predložene filmove gledao :D

Ako neko ima volje da mi pošalje film Kosa odužiću mu se na neki način.
Komunikacija preko PVT-a

ajde i ja da spomenem poneki film:
Monsieur Verdoux
Admiral
The Adventures of Robin Hood
La cité des enfants perdus (grad izgubljene dece)
Delicatessen (delikatesna radnja)
u kini jedu pse
jala,jala
Andrej Rubljov
Pinocchio (Benjini)
Son of the Pink Panther (Benjini)

Moj favorit:
Ciudad de Deus (brazilski)
Once upon a time in the West
Casablanca
Tri muskarca i noga (italijanski)
La Haine (francuski)
Goodfellas

Al ovo ste svi gledali...otprilike, kolko vidim

Ne primetih da iko pominje filmove Devida Linča... Pa gde ste , bre, ljudi! Čovek nas stvarno vodi na mesta koja samo on poznaje, a mi imamo tu sreću da bar malo virnemo.
I još: Old Boy, Harsh Times, Constantin, 2046, Hellboy...

Da dodam...Dom za vesanje...pojma nemam zbog cega, mozda zbog pesme...

A Hellboy je mnogo dobar, a i Elephant man...valjda je to njegovo...

Ja sam vise covek za serije...

da dodam:

Kevin Smith...sve

@Che-Vu
Hvala na preporukama:
Gledao sam Buffalo 66, Hard Candy i Waking life.
Dobri filmovi.

Ja se ipak držim klasičnog holivuda, iako su mi zasuzile oči u petak na Dom za vešanje. Izdvojio bih Fight Club (ko nije gledao neka odgleda), za zaljubljene The Curious Case Of Benjamin Button, a za neshvaćene, neka za svaki slučaj ponovo odledaju American Beauty. Još bih dodao da je Cidade de Deus (koji je preporučio Vlajko) odličan.

Ja sam ga gledao 3 puta :)
I uvek se kao pravim da ne znam sta ce da bude...

wicked - i meni su nedavno oci zasuzile na Dom.
Nisam neki filmadzija, ali evo nekoliko:

The Elevator - francuski triler iz sezdesetih, a posebnost oko njega je muzika. Naime, Majls Dejvis je u to vreme ziveo i radio u Parizu i ovo je bio prvi film gde su muzicarima pustili projekciju, a oni improvizovali. Majls je svirao trubu i flugelhorn, a neka dva Francuza klavir i bas.
Pored svega toga, film nije uopste los sam po sebi.

"Love me if you dare" - opet francuski, ja se istripovao da je neki hardkor festivalski, kad ono "glavni potok", al' svejedno meni je bio super film.

I da ubacim jednu komeNdiju - "Hercules returns". Australijska komedija, kao neki ljubitelji z-grade kinematografije otvore svoj bioskop, ali u tome hoce da ih spreci baja koji drzi bioskop koji dere ljude na blokbasterima i ljigi. Za otvaranje puste neki italijanski film iz sezdesetih o Herkulesu, ali do same premijere ne skapiraju da je film na italijanskom, bez titlova, sto im jedino ostavlja izbor da sami naprave sinhronizaciju... za CEO film.
Hiljaditi put kad sam ga gledao, jos uvek bih provalio neku foru koju nisam do tada.

Прексиноћ сам гледао "Звона Богородичине Цркве" са Иннгрид Бергман. Леп филм...

Синоћ сам гледао ''Дечак у пругастој пиџами'' (The Boy in the Striped Pajamas). Није лош филм.
Ево чланка:
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Boy_in_the_Striped_Pyjamas_(film)