Prijava

Veridba je dugo trajala (Un long dimanche de fiançailles/A very long engagement)
Snimljen je po knjizi Sebastijen Žaprisoa. Pošto sam knjigu čitala 5-6 godina pre nego što sam odgledala film, prvo nju preporučujem, a onda i film (slike koje sam stvarala dok sam čitala knjigu su stravično slične onima u filmu, ali to je subjektivna stvar).
Prvi svetski rat; Manek odlazi na front i ostavlja za sobom verenicu Matildu. Matilda se ne miri sa vestima o Manekovoj smrti i sama kreće u potragu ulazeći u trag ljudima koji su sa njim bili na ratištu. Bilo bi suvišno napisati još nešto o radnji, koga zanima neka pogleda.
Film je režirao Žan-Pjer Žene (Čudesna sudbina Amelije Pulen), a glavnu ulogu tumači - Amelija, tj. Odri Totu.

Погледати врло брзо "Имитацију живота" са Ланом Тарер.

Deset "MUST SEE" po mom skromnom misljenju (izuzimajuci Kuma, koji se podrazumeva):

1. Bilo Jednom u Americi (Once Upon a Time in America)

2. Fight Club

3. Jesenja Legenda (Legend of the Fall)

4. Snatch

5. London

6. Djavolji Advokat (Devils Advocate)

7. Dezurni Krivci (The Usual Suspects)

8. Matrix (samo prvi deo)

9. Kancelarijski Prostor (Office Space)

10. Americka Istorija X (American History X)

Dan mrmota
Efekat Leptira
(na primer)

uuu dan mrmota, mocan film

Jedini koji bih hteo da odgledam ali još nisam bio u prilici je stari film Građanin Kejn. Ako je gledao neko može da ovde prenese utiske? Mislim da je iz 50 i neke.

Gledao Transformerse 2 i Watchmen u jedan dan - Transformersi su odrađeni
k'o prosečan akcioni film, ali su zadnjih pola sata filma zbrzali i spojili tako loše da se pitam da Spilberg nije namerno seckao film u inat Majklu Baju, a Watchmen, pa, ostavio je na mene mnogo dobar utisak posebno su dobro prikazali svaki tip superheroja - od poludelih multimilionera do hodajućih polubogova

Crank 2, gledao sinoć. Totalno bolesno. Vrh - karanje na hipodromu, na stazi, dok konji preskaču preko aktera...

K-PAX, glumi Kevin Spacey...vredi da se pogleda.

Preporucujem i neke filmove gde glumi Steve McQueen
The Cincinnati Kid, Bullitt...i ostale.

Jebem li ga...Cudesna sudbina Amelije Pulen, isto moz se pogleda...

I naravno:
Bruno

Jos jedan alter ego Sacha Baron Cohen-a...pored vec poznatih Ali G-ja i Borat-a.
Film je urnebesan.

Nešto mi došlo da se podsetim mladosti, pa upravo skidam triologiju Austina Powersa... Bude veselo... :D

Gledao Half Blood od Harija Potera i ma šta ljudi pričali film je živa dosada, ne može ni da se takmiči sa knjigom. I gledao još komediju Hangover, šta se desi kada gomila udrogiranih likova počne da se zajebava po Vegasu - odličan film.

Gledala "Zodiac"(mislim da se ovako piše) na HBO,bio juče,dobar je film,istinita priča o serijskom ubici koji nije uhvaćen a učinio je sve moguće da ga provale...
Gledala "Sid i Nency" preko interneta,glup je film,a i nema veze sa životom.
Gledala "Kendi" sa Hit Ledžerom,sviđaju mi se filmovi sa njim.
Treba da gledam Hari Potera,inače nisam neki fan,ali svake godine idem sa drugaricom,postala nam tradicija.

Ja bih toplo preporucila koreanskog reditelja Chanwook Park-a, njegovu trilogiju (ne nuzno ovim redom) : Oldboy, Sympathy for Mr Vengeance i Lady Vengeance.
A za opustanje Cristopher Guest-a, (najkultniji mu je Spinal tap) koji se odlicno se sprda sa zanrom dokumentarca. Neki od naziva su Mighty wind, Waiting for Guffman, Best in show itd.

preporučio bih "The Curious Case of Benjamin Button", (2008).
glavnu ulogu tumači bred pit. radi se o čoveku koji se rađa kao beba-starac, ali kako vreme odmiče postaje sve mlađi...

12
Nikita Mihalkov

Pogledajte ''Elitni odred'', brazilski.
Ono što tamo rade regrutima stvarno nije za svačiji stomak. A šta tek oni koji prodju obuku rade dilerima droge... Bez šminke, bez zadrške!

Pogledajte DEVETA ČETA-ruski film, pokazuje sav besmisao ratova uopšte na primeru ruskog angažovanja u Avganistanu,režiser je Miša Bondarčuk
u originalu se zove 9-ta rota

takodje -DOM DURAKOV(kuća ludaka)opet ruski , njihov odgovor na "LET IZNAD KUKAVIČJEG GNEZDA"

Pored velikog broja odličnih već pomenutih filmova eventualno obratiti pažnju još na:
1. Full metal jacket
2. Barfly (Barska mušica)
3. The Graduate (Diplomac)

I naravno Balkanski špijun i dr Strangelove makar jednom mesečno...

Jazo...Diplomac, Dr.Strangelove i Jacket su odlicni filmovi...

Ja bi dodao jedan makedonski film "Balkankan", gledao sam ga 7 puta.