Prijava

Kosovo je, nažalost, izgubljeno, jer koliko god se Srbija bunila, tu su svjetske sile koje Srbiji neće dati da mrdne prstom povodom toga. Mislim da bi trebali brinuti oko ono malo ljudi koji žive dole na Kosovu, izloženi stalnom maltretiranju i diskriminaciji, a kojima je jedina nada vlada u Beogradu. To je jedina realna prepreka da se prizna Kosovo. Tek poslije priznanja bi bili sjebani. A što se rulje tiče, bilo bi problema par dana, možda sedmica. Kasnije bi se to smirilo i nikom ništa, kao i kad su Albanci proglasili nezavisnost.

ПРИЗНАВАЈТЕ ТО КОСОВО!
ТРЕБАЈУ МИ НОВЕ ПАТИКЕ, ИДЕ ЛЕТО
:))

ја сам и даље само за атомски рат :))).....

бар биолошки ако не атомски :(...

смрт буржоазији!!!...овај..упс...шиптарима ;)...

Ех где су она добра страна времена па да зовемо за крсташки рат и још да папи платимо да нас не напада...

Ja sam vas pustio sve da pisete,procitao sve,postujem svaciji stav,pa da i ja kazem koju,kad je rasprava ovako lepa i bez zle krvi.

Kosovo je sveta srpska zemlja.To stoji.I mada sam ateista i vise volim da gledam u buducnost nego u proslost,razumem i ljude kojima smeta danasnja okupacija te teritorije,oni su vernici,iskreni ili manje iskreni,ne ulazim u to,ali svakako postujem.Medjutim,tu zemlju su prodali komunisti i njihovi poltroni jos za vreme Slobe,i to je svima jasno.Javna je tajna da su Srbi prodavali kuce po 10-ostruko vecim cenama Siptarima,a onda dolazili ovde da se kurce.Da,da,rekao sam,da se KURCE,sto vecina ljudi i dalje ovde radi.Poznajem mnogo izbeglica sa Kosmeta,i nisakim se ne druzim,niti bih ikad zeleo.Takodje imam mnogo drugara izbeglih iz BIH i Hrvatske,a poznajem ih jos nekolicinu i sa tim ljudima uzivam da se druzim.Smatram iz licnog iskustva da su oni mozda najbolji ljudi u Srbiji trenutno,nijedno lose iskustvo sa njima nisam doziveo,uvek su se nudili za pomoc,iako imaju manje od mene,i pravi su lafovi,kakve god ljudi imali predrasude prema njima.Oni nisu nista prodavali,oni su bezali sa svojih poseda,sacuvali zivu glavu,nisu jurili veze,nisu na polozajima i skromni su ljudi za razliku od ovih sa Kosova.Ne secam se da je drzava ikad ista uradila za njih,ili da je narod lupao Beograd i palio ambasadu posle okupacije tih teritorija,a oko Kosova se dize i previse prasine.

Da,Kosovo jeste bila sveta srpska zemlja.Ali zar Panonija nije bila nekad rimska sveta zemlja?Zar se u Nisu nekad nije rodio Konstantin Veliki?Zar Beograd nije bio sveti rimski Singidunum,ili veliki keltski grad?Zar Karpati nisu srpska postojbina(na stranu ono sto ce Cica na ovu recenicu reci citirajuci Deretica)?Zar i mi nismo nekog oterali,istrebili,asimilovali po dolasku na Balkan?Sve su to normalni istorijski procesi,a mi koji smo studirali tu nauku,ili je barem amaterski proucavali bi najbolje trebalo da znamo kako je do svega doslo.Kako jedan moj drugar kaze za Kosovo : "jebiga,brate,Siptari bolje odigrali",i to je apsolutna istina.Mi smo pogresili po ko zna koji put pri izboru saveznika,prkosimo velikim silama,sami sebi ugrozavamo identitet gledanjem ka Rusiji,i to se mora promeniti.Ako nam je ispod casti bilo da budemo poltronska drzava USA-i,Velikoj Britaniji,Nemackoj onda moramo da trpimo posledice.Mi smo obican narod,los politicki vrh je poslednjih decenija zasrao sve ovo,a mi smo suvise mali da bi mogli nesto da promenimo,ali je dobro sto imamo zdravu pamet,pa i ovde mozemo da razmenimo stavove i sreca da je tako.

Jedino moguce resenje je da Srbija promeni svoje principe inacenja.Teritorije se gube i osvajaju,ljudi jesu bitniji od svega toga(ne volim LDP,ali ova recenica zvuci malo kao oni),ali ljude ne mozemo zastititi ako ne promenimo politiku.Mi vecito trgujemo svojim teritorijama,lose se snalazimo u tome,pa ih zato na kraju i gubimo.Ako ovako nastavimo sta sprecava Siptare da se sire ka jugu Srbije?Sve dok imaju podrsku zapada kome mi idemo uz kurac oni mogu komotno da dodju do Novog Sada,nista ih ne moze spreciti u tome.Zato mislim da prvo treba(suptilno naravno)dati Kosovo Siptarima i odmah se baciti na kolena pred Britanijom,USA i Nemackom,kazati Rusima da mogu i oni sa nama da se sagnu,dozvoliti NATO baze ovde i sve privilegije Britancima,pa ponuditi im i kolonizaciju,jer plazim se Siptarske cizme,iskreno.Svaka druga cizma bila bi med i mleko za nas,realno.

Pa da docekam da preko Brankovog mosta prodju britanski tenkovi,a ja prvi da bacim ruzu na tenk koji predvodi kolonu,jer kako jedan moj prijatelj,veoma pametan covek,jednom rece "SVAKA OKUPACIJA JE BOLJA OD OVAKVE SLOBODE".Stojim i ja iza njegovih reci,kao i iza stava kolege NECRA ciju definiciju na slicnu temu citam svakog dana i pomisljam da ga kandidujem za predsednika!

http://vukajlija.com/srbija-kao-pokrajina-nemacke/158155

"na stranu ono sto ce Cica na ovu recenicu reci citirajuci Deretica"

какав Деретић болан...имаш пуно пуно старијих сербских историчара старе наше историјске школе из 18 и 19 вијека...ја Деретића нисам никада или сам га врло ријетко цитирао...не знам како се до Берлинског конгреса учила једна прича а послије нека сасвим друга..углавном, не да ми се вјеруј ми сада тражити цитате из књига наше старе историјске школе...али бих те побио знаш како са све твоје 2 године завршене историје...

Ne bih da spamujemo temu,ali znas vrlo dobro da bez konkretnih materijalnih dokaza kniga ne moze da se nazove udzbenikom istorije,vec je to najobicnija monografija.Da postoje u istorijskim arhivima dokazi za takve price,onda bi se iz njih i ucilo na visokim skolama,a ovako sluze samo da zapale Obrazovce,Dveri i slicne.Necemo dalje ovde o tome,ili otvori novu temu,ili kao i uvek nastavljamo na PVT :)

ма боли ме брига...какве доказе има овба нова Швапска историјска школа?!...Константина Порфирогенита и никога више!!...јел тако?!А?!
за један једини извор се узима човјек који је мрзио Словене, и којему је чак та иста књига подметнута доста доста вијекова касније!!!

шта је са Мавром Орбинијем?!јел и он лагао?! а ватикански плаћеник?!а?!
шта је са Велесовом књигом?!
шта је са Винчом'?!
ШТА је са списима О Венедима?!
шта је са Кинеским списима о Србима (баш под тим именом) од прије хиљаду и по година прије Христа?
зашто до прије 30 година није било ни говора о нашим историчарима који су писали у 18 и 19 а и 17 вијеку скроз другачију историју?
због чеха ПРАВНИК послије Берлинског конгреса постаје главни историчар у Србији,а историчари са правом причом добијају насилни премјештај у пензију?!
шта је са првим или другим издањима њихових књига тек послије 100, 150, 200 година?!

ајде нећу да се свађам...готиван си лик...али ти је у погледу историје испран мозак...

Nisam ni za kakvu okupaciju, te ideje su suviše ekstremne, a mi, kao i ostatak svijeta ćemo biti, a i već jesmo donekle, ekonomski okupirani, jer neokolonijalizam je odavno uzeo maha i tome se ne može, a i ne treba suprotstavljati, jer ako će radnici imati veće plate, a fabrika bolju proizvodnju kad je vlasnik Njemac, nek onda bude Njemac.

A što se tiče vlade, države i ostalog, to treba da bude kao što je i bilo - srpsko. Mi nismo tip teritorije koji treba biti okupiran, jednostavno takva smo zemlja sa jakim nacionalnim identitetom, a sve okupacije u prošlosti su nas samo unazađivale, nikad unapređivale.

Po pitanju kulturnog istorijskog i svakog drugog potencijala mi ni po čemu nismo lošiji od recimo Engleza. Jedina je razlika to što su oni imali tu sreću da imaju fenomenalan geografski položaj, na Atlantiku koji im je omogućio organizovanje jake flote i kolonizaciju dobrog dijela svijeta, a istovremeno su bili udaljeni od stranih zavojevača.
Da se kojim slučajem desilo da je Srbija bila smještena malo zapadnije, van domašaja Turaka, danas bi vjerovatno mi ovakvi kakvi smo, imali isti standard i nivo kulture kao i cijela zapadna evropa. No to je pretjerano hipotetisanje.

U sadašnjim uslovima jedino što je dobro za Srbiju je jaka država, otvorenost za strani kapital i saradnja sa Zapadom, ali nikad ne trebamo zaboraviti ni naše tradicionalne saveznike - Rusiju, Grčku i zemlje Latinske Amerike. Takođe, ne treba uzimati zdravo za gotovo da će Zapad uvijek biti ono što je sad, Rusija, Kina, Brazil, Indija, mnogo jačaju, tako da se ravnoteža u svijetu polako ponovo uspostavlja.

A što se Kosova tiče, podjela je najbolje rješenje, a ako nam ni tu opciju ne ponude, onda Srbija treba da se ponaša KAO DA JE PRIZNALA KOSOVO, dakle da sarađuje i sa njim i sa EU najnormalnije, da uspostavi sve veze, ali da ga FORMALNO ne prizna.

To je malo tricky, ali nemam boljeg predloga za sad. Ako bi se išlo na opciju priznanja Kosova u sadašnjim granicama, za to treba izabrati što pogodniji trenutak i eventualno povlačiti paralelu sa Republikom Srpskom, tj. malo manje insistirati na cjelovitosti BiH, a prećutno podržavati mogućnost referenduma.

Dankanov post je objasnio. Ti si moj alterego, keve mi Nevenke! :)

Hvala,gumeni,hvala :)

Мени је стварно жао због твог губитка, такође ми је јако жао што сам то морао да признам, али јесте тако.

Зашто ниси прочитала остатак?
Сви Шиптари хтели, не хтели дају паре за њихову ствар. Од пара зарађених криминалом поткупљују западне политичаре, и тако су стекли поене. Па како мислиш ти да су стекли наклоност запада? Примитивни јесу, али како је таква стока успела да избори наклон готово свих светских сила??
Знаш како, онај што продаје семенке даје део пара, онај ко ради у Немачкој даје део пара, онај што дилује хероин даје део пара, онај што ради са белим робљем даје део пара, онај што је пољопривредник даје део пара. И тако свако према својим могућностима и за 40 година напунише они ОВК касу из које су дебело плаћали западним америчким сенаторима.

Шта смо ми за то време радили? Већина Срба са Косова је продала све што има доле, и лепо су дошли у Београд одакле арлаучу: "Косово је Србија". Шта држава данас ради? Силује политику опстанка Косова у Србију, иако се не зна тачан број пара који заврши у неком приватном џепу из средстава одвојених за Косово.

Ми Срби смо вечно подељени око нечега, док код Шиптара то није тако, и ако су примитивни сви ће да погину ако треба за то њихово Косово.

И ми Косово нисмо баш дали, ми смо га изгубили лошом политиком, а исто тако ћемо изгубити и Војводину (и јужну Србију и Санџак у догледно време).
И како би ти решила косовски проблем? Пушке у руке па доле,а?
Можда, али једино на Кантер Страјку.

Можда знаш, а можда и не, наша војска није могла да одбрани један српски град од поплаве (узгред, мој град Зајечар), а камоли да ослобађа Косово.

Маните се људи ћорава посла...

Ја сам ујутру прва смена, сад сам уморан. Свашта ћу Вам рећи, господо!

Koja bre Vojvodina, južna Srbija i Sandžak? Nema od tog ništa.

Sandžak je samo regija, nikad nije imao nikakvu autonomiju niti politički subjektivitet.
U Vojvodini su Srbi apsolutna većina, i pri tom vlada bijela kuga, koja je kod manjina još više izražena nego kod Srba.
A što se tiče Južne Srbije jedino što se realno može desiti je da dođe do zamjene - Srbima sjeverno Kosovo, Albancima Preševo, Bujanovac i Medveđa.

Da bi došlo do takvog daljnjeg rasparčavanja o kome ti pričaš morala bi da se vodi ekstremno loša politika i sve takve tendencije bile bi praćene istim takvim tendencijama u BiH, tj. i RS bi gledala da se otcijepi.

Bilo šta u tom smjeru bi moglo opet dovesti do rata, a to nikom ne treba.

Zao mi je sto sam se istrcala,necro,ali me recenica prikovala.

Jeste da je siptarska mafija finansijski jaka,ali da bas imaju toliko da pokupljuju zapadne politicare,e,pa toliko nemaju,ipak.Mislim da su i oni prosto orudje u rukama velikih americkih korporacija,koji i u nasoj zemlji sprovode istu politiku kao i u Iraku,Iranu,Gvatemali,citavoj Latinskoj Americi.I to je politika globalizacje: staviti zemlju pod dug,podeliti je i rasparcati,korumpirati njene lidere,i devalvirati monetu,privatizovati preduzeca.A muslimani zbog svog Dzihada su orudje kojim se lako moze upravljati.

Odakle im toliki novac?To o cemu ti,necro,pricas je mozda samo deo kolaca.Ono sto kosovska mafija ima to je upravo heroin.Verovao ili ne,cak 90% heroina koji se proizvede u Avganistanu( u kome je,eto,igrom slucaja samo,procvetala proizvodnja droge od dolaska SAD-a) dodje na Kosovo,odakle posle putuje evropskim putevima.To sto je jedna teroristicka organizacija koja je pre samo 4 godine brojala oko 5 000 ljudi,danas postala jedan od najvecih dilera drogom,to nije slucajnost.Inace,medju Albancima nema narkomana,njihova vera to strogo zabranjuje i kaznjava.
Sto se resenja kosovskog problema tice,u prethodnoj Dzimijevoj temi Duple plate na Kosovu sam pisala o tome,pa da se ne ponavljam.

Јовичићу, видећеш

Моја теорија је да за све што смо рекли "ма нема шансе" остварило се, па ће тако и ово.

Колико папагаја на једном месту, преименујте тему у 'авијаријум'.

ja sam za to da idemo svi u picku materinu odakle smo dosli!Znaci u Aziju!:)))))))))))

Ahahahaha, carice, umro sam. :)))))

Kako šta sa Kosovom, pa to je sused Srbije. Jedino što treba da radimo jeste da štitimo interese naše manjine dole, ako stvari budu postale baš jako gadne, ne mora Kosovo da bude u Srbiji pa da Srbima na KiM bude lepo - postoji ECHR, a bog'me i ICJ.