Leva kolovozna traka.
- Jebote zakasnićemo! Raspali ga britanikom do nadvožnjaka, pa idemo prečicom kroz onu jednosmernu. Je l' to bilo crveno?
Iako je to prevashodno jedna od najboljih (ako ne i najbolja) enciklopedija na svetu, izraz se koristi uz ime ili nadimak za nekog ortaka koji zna puno puno stvari i koga u svakom trenutku možete pitati za sve što vas zanima, pa čak i za neku nebulozu koja vam je u trenutku pala napamet.
Isto tako je dobar način da ako neki od ortaka ima ime ili nadimak koje je veoma često, onda dajete lakše objašnjenje za osobu.
Lik A: "Nego, kaži mi bre, kako se zvao He-Manov tigar, ne mogu da se setim uopšte."
Lik B: "U bre, 'de ti ti pade na pamet? Pa, toga se ni ja ne sećam. Je l' on beše bio zelen?"
Lik A: "Aha."
Lik B: "Ček malo, sa' ću pitam Božu."
Lik A: "Kog Božu?"
Lik B: "Pa, Božu Britaniku, taj zna sve. Ako se ikada budem takmičio u "Milioneru", njega ću da prijavim kao pomoć."
Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!
Biznisblog · 26. Decembar 2007.