Језичке недоумице

  1. Добро, шта се плашиш? Не питамо ми због тебе.

  2. @Стивен
    Колико видим, мож овако, мож онако, али ја увек употребљавам наше падежне наставке, поготово кад су скраћенице још мало па вербализоване. Јбг, треба успоставити неки општеважећи критеријум, а то није учињено. Додуше, треба водити рачуна и како се читају... Пошто се додају наставци искључиво за мушки род, не знам како би онда било ЦИА, ЦИА-а? Не може... Не знам, чини ми се да је и овде направљена непотребна збрка.

  3. U pohvalu + genitiv, ili
    u pohvalu + dativ?

  4. Не могу сад листати 150 стр. можда је било ..
    У реду или уреду ?

  5. Kaze se "u uredu" - Zaboravio sam dokumenta u uredu.

  6. Može i jedno i drugo.
    Zaboravio sam dokumenta u redu.
    Zaboravio sam dokumenta u uredu.

  7. Mislim da je pitao samo za "u redu" u smislu da li je OK, dobro, pod kontrolom :)

  8. "Mislim da je pitao samo za "u redu" u smislu da li je OK, dobro, pod kontrolom :) "
    Да, ово сам мислио.
    Мислио сам да Јерицхо тролује па сам игнорисао.

  9. Pametno si uradio, CS, vidis da ostali nisu provalili.

  10. U pohvalu + genitiv, ili
    u pohvalu + dativ?

    датив

  11. CSmOnstrum
    Не могу сад листати 150 стр. можда је било ..
    У реду или уреду ?

    -Konobare, i moj tata čeka u redu za piće.
    -Primljeno k znanju, a da vam vratim kusur od prethodne ture?
    -Uredu je.

    Jericho
    Kaze se "u uredu" - Zaboravio sam dokumenta u uredu.

    Jericho, sada se kaže: u ofisu! Ne pratiš modu.
    Dakle, kada konobar pokušava da ti vrati 20 dinara kusura od hiljadarke, reći ćeš: "U ofisu je!"
    U pohvalu: dativ.

  12. не лупетај.

  13. Ma, ajde, bre!
    A povodom čega? Konkret izuj se.
    Da, možda, ti ne lupetaš?

  14. врати, се, у, основну, школу. хе, хе.

  15. Haha, kako da se vratim ka u nju još nisam ni pošao?

  16. МАРКО, ПРЕКИНИ!
    ПРЕКИНИ, ПРЕКИНИ!
    први је почео
    ПРЕКИНИ :(

  17. Naravno, jer na šta bi ličila Borina pesma "Amsterdam" da je stavljena u udžbenike kao uzor za pravopis.

  18. Пишем матурски о XML-у.

    Да ли је XML скраћеница или абревијација од Extensible Markup Language?

    Како да пишем XML ћирилицом? Овако као и у овом посту да ми остане латиничан или шта?
    Ако би сте могли и да га промените кроз падеже било би лепо :)

Rekli o sajtu

Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!

Biznisblog · 26. Decembar 2007.