Prijava

Pogledajte film "Tezina lanaca". Objasnjeno je i kakva je bila SFRJ i zasto se raspala i zasto danas ovoliko dugujemo.

Dugujemo jer smo puno plaćali parkovsko obezbijeđenje.

Već sto puta sam pisao o toj Zemlji pa ću sto i prvi ovdje...njeno ime nije veliko , ono je veličanstveno...J U G O S L A V I J A..kako gordo , kako moćno zvuči jebote..imena ovih šest samozvanih nezavisnih republika su bolan za obdanište..ni veličine ni sjaja u imenu..ništa..njeni ljudi su bili veseli , imali su love , putovali su , radili malo a živili odlično,navijali i stvarali svjetske i evropske prvake...ona je bila toliko velika da je osnovala treći svjetski blok..koji je otišao u qrac kad je i ona otišla u qrac...kad protiv tebe rade Švabe,Englezi,Rusi i Ameri onda nema vrdanja..donji si nažalost...nema je više a što je najgore po našu djecu , neće je više nikada ni biti..ostaje nam samo da progutamo pljuvačku u sebi i ostanemo dosljedni poštovanju naše domovine...do groba Jugosloven ;-)

Sevastokrator_95
Rođen sam za vreme najvećih sranja, dan pre famoznog 11.7.1995. u Srebrenici (da li je uopšte bilo zločina i ko je zaista kriv drugom prilikom). Eto, nisam imao tu čast (ili sam imao sreću) da makar delić svog života proživim u toj zajedničkoj državi koju svi hvale i kude na sve strane.
Izvini, al moracu te razočarati, nisi rodjen u SFRJ, ona je prestala da postoji 19.05.1992. godine, tako bar kažu zvanični dokumeti... Pricala mi je moja mama, da je posle 6 meseci rada u preduzeću kome je dočekala i penziju dobila pismenu pohvalu, da je dobar radnik i dobar drug i da može konkurisati za stan. U taj isti stan uselili smo se za manje od godinu dana, a ona je od cele svoje plate kupila svu potrebnu belu tehniku. Za vreme Miloševića uplatila je 47 evra i otkupila ga... Jebiga, ja cu svoj kredit za stan otplaćivati još 20 godina, a uređaji za domaćinstvo...

Evo jedna iz baze UN, avgust '95

Cepam se s nekom igračkom autićem pored bodljikave žice, i pobegne mi malo čudo u rupicu, ja da ga uhvatim, sav se isečem o metal. Sledeće čega se sećam je kako mi je bilo hladno i da sam zaspao na zemlji. Budim se u šatoru gde previjaju vojnike i štatijaznam, onako sve ljudi sa onim šipkama u nogama, mnogo krvi, zavoja, razna sranja. Tu sam već bio pri sebi dovoljno da pobegnem iz šatora iz ruku doktorica i dođem do vojnog heliodroma. Ugledao sam crnca sa m4 karabinom koji mi je iz te moje male perspektive izgledao kao grdosija ona najveća moguća... Nešto mi je pričao da se sklonim jer je sletao mrtvi helihopter sa još ranjenih, i onda me je neko uhvatio za ruku. Bio je to doktor koji je došao sa mojom kevom, a keva koma kad me videla svog krvavog...

eto. Biće još

U redu, ali tema nije o ratnim dođživljajima.

Nego o crvenom pasošu i farmerkama iz Trsta. Ili o uništenju srpstva i represiji nad Srbima.

Tema je o lepim sećanjima i košmarima za vreme Jugoslavije. Ja sam opisao događaj koji je mešavina i na neki način lepog i košmarnog, a Jugoslavija kao pojam, koliko veličanstvena, toliko je i krvavo pala. Ako ja ne zatvaram oči pred nekim stvarima, zašto bi ti?

Za vrijeme Jugoslavije. Gdje se to desilo?

Sećam se druge polovine devedesetih posle svake pobede reprezentacije pola komšiluka je izlazilo na ulicu ispred zgrade da skandira JUGOSLAVIJA, JUGOSLAVIJA...

Ja se samo sećam da smo za rođendane pili Koka kolu iz STAKLENIH flaša i jeli sendviče sa RENDANIM kačkavaljem...mmmmm.

Za vrijeme Jugoslavije. Gdje se to desilo?

Podnožje kninske tvrđave, tako nešto... Nisam siguran. Znam samo da je baza bila ogromna u pm, i da je vojnik morao da te prati svaki put kad si odlazio do jebenog toaleta.

A jedino mi je žao što u celoj priči o toj zemlji, nemam mnogo lepih sećanja. Uglavnom bi to bili pejzaži i planine... Ali šta ćeš, takva lepota se uvek zabode nekom u oko, mora pasti.

Једна једина Ј У Г О С Л А В И Ј А! Нисам живео у то време, али из приче, то је била рајска земља. Прве асоцијације,
Јадранско море од Истре до Боке( летовање на јадрану)
Скијање у Словенији
Спавање у парку
Стари добри рок енд рол
и петокрака.
СЛАВА ЈОЈ!!

Шиптар, Хрват, Балија, нису моја братија. Звезда Србија никад Југославија.

Ко јебе крцуна? Шешељ, Аркан,Караџић,Младић. И многе друге патриоте, све делија до делије.

Не знам, волео бих да ми неко објасни зашто сви толико више воле ту послератну СФРЈ од предратне Краљевине?
Нисте видели ни курац ни једне ни друге, а опет вам је дража она комунистичка? Не кажем која је била боља, само ми није јасно? Да ли је пропаганда или приче родитеља или шта...

Probala sam naći definiciju koja objašnjava sve, ali sve, ali je ne nađoh.
Jugosloveni ili Jugonostalgičari- Ljudi koji mi ne daju imati lepa sećanja na prošlost- tako je nešto išlo, genijalna definicija, ali ja je ne nađem što bi rekli moji sugrađani.

@natnat..mi smo pili dvojni C do iznemoglosti...nema tog okusa već 20 godina...

Нисте видели ни курац ни једне ни друге, а опет вам је дража она комунистичка? Не кажем која је била боља, само ми није јасно? Да ли је пропаганда или приче родитеља или шта...

Пропагандчина, Енеми. Друже Тито, ми ти се кунемо.Блесав бејаше мој деда што даде крв '45. на фрони.