Prijava

Može li iko meni dobjasni poentu praznog bureka? Uopšte mi ne ide u glavu kako neko može to da jede...

Meni je svejedno kako drugi zovu ono šta jedem, sve dok uživam u tome. Svi ćemo omastiti brke, sad da li uz sir ili uz meso, burek je burek. ;)

Ретко ко може да прича о буреку а да то звучи геј.

Može li iko meni dobjasni poentu praznog bureka? Uopšte mi ne ide u glavu kako neko može to da jede...

To stvarno postoji?
Pa dobro, neko voli one kore. Naprimer ja, mogu da jedem kore za pitu. To je isto.

Lol, objasni kakve veze ima moj pomirljiv stav s time da mi prikačiš da sam gej itd. Jednostavno kažem za mene postoje više vrsta bureka, a sad da li moj rođak iz Bosne ne priznaje sir kao dodatak bureku tako mi je nebitno.

a pa da sele, znam za to, tj. skoro mi je objašnjeno... a prazan je do jaja, samo mas' i kore!!!

Znam dima u Sremskoj Mitrovici i već godinama pokušavam da shvatim čemu služi...

Празна сирници ЛОЛ :)

Иначе, од кад сам пробао новопазарске мантије све остало је изгубило смисао.
http://files.receptizajela.webnode.com/system_preview_detail_200000060-c8b87c9b26/Mantije_20100826.JPG

selenijum

Znam dima u Sremskoj Mitrovici i već godinama pokušavam da shvatim čemu služi...

Зато што Сремци поједу месо, па им нема за бурека после.

Može li iko meni dobjasni poentu praznog bureka? Uopšte mi ne ide u glavu kako neko može to da jede...

Taj rad, bolje za te pare da kupiš kiflu i jogurt.
Što se tiče bureka podržavam Bosance (ovo nije bilo lako), burek je sa MESOM.

Ja kad ne znam nešto, ja pitam vikipediju:
Бурек (тур. börek; алб. byrek; грч. μπουρέκι, μπουρεκάκι; хеб. בורקס) је предјело или слатка пита или пециво које се може пронаћи у многим земљама које су некад биле у саставу Османског царства. Прави се од лиснатог теста или киселог теста, и углавном се пуни сиром, млевеним месом или поврћем (најчешће спанаћ).

Što se tiče bureka podržavam Bosance (ovo nije bilo lako)

Bem ti sunce, saće smak svijeta!!!

Vesnam, gledaš srbijansku vikipediju, naravno da to piše.

Da su pisali Bosanci članak na vikipediji, oni bi verovatno stavili burek sa mesom kao pravi izdanak porodice bureka. A sad offtopic, jeste čuli da su Englezi pisali članak o bureku? Oni su stavili da se čaj služi uz burek. xD

Lol, objasni kakve veze ima moj pomirljiv stav s time da mi prikačiš da sam gej itd. Jednostavno kažem za mene postoje više vrsta bureka, a sad da li moj rođak iz Bosne ne priznaje sir kao dodatak bureku tako mi je nebitno.

Nije do stava, al ovo

Meni je svejedno kako drugi zovu ono šta jedem, sve dok uživam u tome. Svi ćemo omastiti brke, sad da li uz sir ili uz meso, burek je burek. ;)

zvuci vrlo homoseksulano
nista licno, samo sam realan

Ја сам готивио празан бурек док сам био основац. Кад сам га узео након дуже паузе, вероватно током средње, запитао сам се шта ми је ту било добро... Јебига, има разних, па и нас који волимо или смо волели празан бурек.

Елек, велком бек.

постоји празан бурек свугде, шта вам је

и увек ми је било урнебесно то ложење босанаца како је БУРЕК САМО СА МЕСОМ ААААААААААААААААААА, мада почели су опасно да смарају са тим.

Празан бурек? Шта је то кој' курац? Бласфемија, ето шта је.
Ко вас јебе кад нисте имали ове турчине ко ми, па да вас науче шта је храна :))
Бурек са месом, сиром, блабла. Опет бласфемија. Содома и гомора око мене.

I na vikipediji na engleskom piše isto. Porijeklom iz Turske. Vjerovatno je tačno onda.

Kad naprave burek sa sapunjarom, nek se jave.

Зато што Сремци поједу месо, па им нема за бурека после.

Чру.
А и греота мешати месо са нечим.

'vako, imaš dvije vrste pite (kod nas): slaganu i smotanu.

Slagana je ona gdje nabacavaš kore, a smotana đe razvijaš/razvlačiš i motaš u one kolutove, kako već.

PRAVI burek ti je smotana pita s mesom (ne kažem da slagani nije burek, ali pravi je motan), a ostale smotane pite takođe imaju svoje nazive: tikvenjača, krompiruša, kupusnjača, sirnica, maslenica (prazna, samo s maslom), zeljanica, itd..

E, sad, kol'ko sam ja primjetila, u Srbiji se uglavnom pite slažu, jer je to mnogo lakše i brže, pogotov' u pekarama, al' ima i mjesta gdje mo'š pojest' pravu pitu. Nazivi slaganih pita se poklapaju sa nazivima smotanih.

Over and out.