Prijava

Pročitajte na Vikipediji dio đe piše Former Yugoslavia i Bosnian burek.
http://en.wikipedia.org/wiki/B%C3%B6rek

босанци смарате, јесте јебени бурек и ћао

ау курац више

U originalu, sve su to bureci. Ali vremenom je došlo do promjena, pa je burek u Bosni samo sa mesom, a ostalo su pite. Prosto.

Pih, riječi Amera koji nisu kročili 'vamo ništa ne znače. :)

Bitno je da ima mesa u njemu.

Балкан не би био Балкан кад се људи не би свађали око ситница. Кад смо у стању да се вређамо и да се кољемо око наслаганог теста, око озбиљнијих тема смо већ спремни да једни другима вадимо очи. Тако да ја мислим да је, заправо, свеједно да ли је бурек само с месом, или може бити и варијација, него воле људи да задевају кавгу више него бурека (и пита) да једу.

Елем, ако је лепо сложен, довољна је једна четвртина да те засити за цео дан.

Facafacaa
Празан бурек? Шта је то кој' курац? Бласфемија, ето шта је.
Ко вас јебе кад нисте имали ове турчине ко ми, па да вас науче шта је храна :))
Бурек са месом, сиром, блабла. Опет бласфемија. Содома и гомора око мене.

SLUŠAJTE KAJ VAM POP VELI!

Vidra je najboljšije objasnila.

Фејзбукманијак
босанци смарате, јесте јебени бурек и ћао

ау курац више

Pa ne ulazi na temu, džebo ti sebe, ak ti smeta.

Pih, riječi Amera koji nisu kročili 'vamo ništa ne znače. :)

Ne moš tako, burek je iz turske kuhinje. Ne moraju ni da dolaze ovamo.

Kod Trpkovića jedna četvrtina bureka je 450 grama, pa ti vidi. Šlogiraš se čim izađeš na vrata.

država duradi nešto!!!

Bem ti sunce Elekče kolika je to gromada prije no što se isječe?!

Ako su se u Bosni bureci prve generacije pravili bez svinjskog mesa i pritom oni smatraju da su samo kao takvi burek, da li to znači da burek sa svinjskim mesom treba nazivati pita sa svinjskim mesom?

Haj ga jebi sad, odrastao sam u kući gde je ćaletov najbolji prijatelj bio Zdravko buregdžija koji je posle odselio za NS i nastavio karijeru u pekari Klas preko puta Futoške pijace. Uzme čovek loptu testa, izbaca oko glave, drusne okruglu tanku koru na sto i premaže mašću, na to drusne drugu takvu koru pa meso prženo sa lukom, zamota, drusne treću koru, zamota i gurne u tepsiju. Njemu je trebalo cirka tri minuta da smota burek u tepsiju. Jedini ekvivalent lepote proizvodnje hrane sam gledao kad moj zet roluje prase za pečenje i vezuje ga kudeljnom špagom.

Moj Zdravko buregdžija nikad nije uvredio burek nazvavši ga ikako drugačije osim burekom. Sirnicu je uvek zvao sirnica...

Bem ti sunce Elekče kolika je to gromada prije no što se isječe?!

Velika, još obilno napunjena sa šunkom i kačkavaljem.

Brus mudro zbori.

Velika, još obilno napunjena sa šunkom i kačkavaljem.

El to taj pica burek il kaj već?

Ne, to je burek sa šunkom i kačkavaljem.

босанци а колко кошта бурек са сиром код вас?

Pa dobro, isti kurac ko picoburek sam što nema šampinjona.

Шта вам није јасно

Ne ide gibanica s mesom, nikako, nikako...