Фрка око афлатоксина у намирницама- смишљено сјебавање привредне конкуренције, параван за политичка превирања и смењивање министара или, једноставно, ''Миле није видо кад је прошо камион затрованог куруза?''

  1. Ja sam mislio da landras ima malo masnoce. Kad sam gradsko dete...

  2. Пијетрена мораш на фињака и да закољеш...

  3. Ispade da najviše tih govana imaju upravo ona mleka koja su dugotrajna, pasterizovana, organska, fit, bez masti i ostala skuplja govna.
    Ma bolje da legneš direktno ispod krave uzmeš vime i direkt mleko u usta. A ne, mi ćemo to da kuvamo na ogromnim temperaturama, dodajemo vitamine, pasterizujemo, pravimo od mleka čudnu beličastu vodu retardiranog ukusa. Bolje lepo uzmeš mleko od seljaka kupiš, skuvaš to i piješ, još možeš da ukiseliš to, pa bog da te vidi!

  4. Нема то пуно везе са кувањем млека већ са исхраном крава. Деси се да се силажни кукуруз налази поред винограда и да се током прскања винограда ветром нанесе пестицид и на силажни кукуруз. То наравно краве једу зими пролази кроз њихов организам па се тако конзервирани пестицид јави у буквално свим прерађевинама. Постоји нешто што се зове каренца и забрана прскања кад дува ветар ал ко то поштује. Ем што ниси нанео пестицид - ниси заштитио виноград ем што си затровао оближњи усев, храну па људе... Од неких пестицида не мож после да ти се дигне!

  5. Da, to kao oni kažu, ali pogledaj listu koja su mleka zatrovana, sve dugotrajna i sl.

  6. Од свежег и добијамо дуготрајно зашто мислиш да је ту стање боље. Друго све те млекаре купују од сељака млеко. Сељак исто користи куповне смеше концентрате и разна срања која му увале за бољи принос млека, а кукуруз који је он гајио није осетио воде. Веруј ми ту тек нема контроле.

  7. Kako bi to jako lepo jedan stariji coek reko: "Alle Dinger sind Gift und nichts ohn Gift, allein die Dosis macht dass ein Ding kein Gift ist."
    Dakle, dok god je ispod opasnog nivoa, alles gut.

  8. Babo, kad citiraš Paracelzusa onda i navedi izvor ;)

  9. pa rek'o sam stariji coek, jel nije?
    mislim, poduze je ime, smor da sve pisem...

  10. Hahha koji ste svinjari.

  11. Jbg, druže, moralo se od nečeg živit' i durat'....

  12. Al što fejlujete celom temom..
    Uf, uf, UF!

  13. Kakvi kurčevi aflatoksini? Šta vas spopalo? Znate li uopšte uzrok pojave POVEĆANOG (ne novonastalog) sadržaja aflatoksina?
    Znate li uopšte kako se oni mogu dovesti u optimalne granice pri samoj ishrani stoke?
    Tema da bi tematisali...

  14. Čoeče, ja sam pričo o krmačama, i krmcima...bikove nisam spominjo, što se ljutiš

  15. Da bi bilo nekih posledica od tog toksina treba piješ 20 litra mleka dnevno.

    Veći je problem nezdrava ishrana u nas Srbalja. I prekomerna upotreba sušenog, suhomesnatog...to vri od nitrita, dušu dalo za karcinom.

  16. Jebiga Neše, šta si ti očekivao na Vuki - forum medicinskih radnika i stručnih službi? Mi smo banda raspojasana koja zna sve o svemu i to uglavnom pogrešno :)

  17. To Bruse, zamišljam se samo za dvaes godina i čitam kretenluke, svoje

  18. Pa uopšteno pričam.
    Ne volim kada se razvlači tema na 100 strana sa postovima ljudi koji su to nešto malo pročitali u novinama pa sada tematišu i otkrivaju neke silne zavere.
    Poenta je u tome što je tema sa aflatoksinima bila aktuelna još pre nekoliko meseci ali nedovoljno tj. sve dok se nisu pojavili nusproizvodi (u ovom slučaju mleko koje je artikal široke potrošnje).
    Aflatoksini su proizvodi gljivičnog oboljenja sa kojim se celokupna skupina proizvođača kukuruza ove godine susrela u svojim usevima al ne prvi put jer ih uvek ima ali ne kao ove godine. Gljive koje čiji je nastanak i preterano širenje uzrokovala prošlogišnja suša su napale kukuruz a samim njihovim raspadanjem nastajali su aflatoksini kao ostatci. Oni nisu ništa novo samo što ih ove godine ima više u kukuruzu. Izazivaju kancerogene promene kako kod stoke, tako i kod ljudi jer i jedni i drugi organizmi nisu u stanju da ih do kraja izluče i izbace iz sebe. Imaju razna štetna dejstva kao što su kojekakvi tumori i nepovoljan uticaj na plodnost i još koječega. Postoji razni preparati na bazi vulkanskih minerala uz pomoć kojih se adsorbuju aflatoksini ali to je kod nas nedovoljno primenjeno pa zato trpimo trovanje jer većina proizvođača stočne hranu BOLI KURAC da primeni takav preparat čija cena, koliko sam čuo je skoro zanemarljiva.

    E sad! Aflatoksini su već bili na glasu još ranije jer je kukuruz koji je proizveden u Srbiji izvezen u zemlje zapadne Evrope dok smo mi uvezli Rumunski kukuruz i onda kada je izgledalo da je sve manje-više lepo prošlo, naši preprodavci se naprave pametni pa krenu da taj isti zatrovani kukuruz iz Rumunije uvale zapadnoevropljanima! No, no tako evropljanima! A kada su oni rešili da nama dokažu da nisu mutavi e ondak nam je zabranjen izvoz žitarica. Do kurca! Sad smo izvezli naš muruz a ostao nam zatrovani koji niko neće pa ćemo da hranimo naše kravice i svinjice tuđim otpadom jer bolje nemamo a i bolje ne zaslužujemo.
    A još je i uspon cena poljoprivrednih proizvoda kumovala sa tom igricom sa aflatoksinima pa lepo kada krene cena gore nečega onda se pojave silne boleštine. Čisto da bi trgovačka marža mogla samostalno da raste bez promene nabavne cene proizvoda.

    Oš se kladimo da ćeš piješ mleko sa istim nivoom aflatoksina i ove i sledeće a i one tamo godine pa i one iza nje i tako nadalje?

    A mogo sam lepo sebe uštedeti pisanije i samo citirati zapatov post.
    Ko me jebe kad sam budala...

  19. znao sam da ćemo saznati

Rekli o sajtu

U subotu, 27. novembra 2010. u Klubu studenata tehnike biće održana smotra sadržaja popularnog šaljivog sajta. Vukajlija je mesto gde se Internet zajednica okuplja kako bi na duhovit i originalan način definisala reči i izraze, sleng termine, našu svakodnevnicu i aktuelne događaje, po paroli - „Ovde možete da definišete sve ono što ste oduvek želeli, a nije imao ko da vas pita”.

Mondo · 25. Novembar 2010.