Prijava

ŠTA ima u hrani,

Bilo bi zanimljivo kad bi neko napisao šta sve ima u običnoj viršli ili pašteti :)

Sad jedino Strazbur može da nam pomogne

pa ne znam,jedino da gadjamo neki prelaz.iz x na starzbur i 3+.mozemo navuci kvotu 6-7.

Crno

Minimax brate, pa nije se kukuruz uprljao, pa postao plesnjiv. Taj aflatoksin je povećan zbog Aspergillus Flavus-a, to je gljivica.

Pomenuta gljivica tj plesan ne proizvodi aflatoksin kad je zukuruz na njivi ili kad je osušen, nego se problem dešava između žetve i suvog zrna. Uglavnom zbog vlage,blata i aljkavog čišćenja mesta na kojima treba držati kukuruz tokom sušenja. Zajedno sa mrtvim miševima ,ticicama i govnima koja su izasrali tokom prethodne sezone.

Seljaci su nam aljkavi i zato se pokvari 10-20% žetve, a vlast korumpirana. Bolesno zrnevlje pokradu kad ide na uništenje i koriste za proizvodnju stočne hrane. Kontrolori se prave blesavi jer je bolje staviti kintu u džep nego imati probleme na poslu.
Kad se TA društvena plesan iskoreni, odma će da padne i nivo afla i drugih toksina.

pa ne znam,jedino da gadjamo neki prelaz.iz x na starzbur i 3+.mozemo navuci kvotu 6-7.

srbija - strazbur
17,05 - 1,00
Realno, a? :)
A ako neko igra na Srbiju a mi kojim slučajem dobijemo parnicu ima taj da ide na Hvaje. :) U svakom slučaju bi bila dupla korist. :)

Pomenuta gljivica tj plesan ne proizvodi aflatoksin kad je zukuruz na njivi ili kad je osušen, nego se problem dešava između žetve i suvog zrna. Uglavnom zbog vlage,blata i aljkavog čišćenja mesta na kojima treba držati kukuruz tokom sušenja. Zajedno sa mrtvim miševima ,ticicama i govnima koja su izasrali tokom prethodne sezone.

A u tom grmu, znači, leži zec. Meni samo nije jasno otkud nama kukuruz za izvoz kad je prinos bio rekordno nizak prošle godine zbog velike suše. Nismo imali dovoljno kukurza ni za domaće potrebe, a kamoli za izvoz. Znači, Špigl laže da je kukuruz uopšte izvežen u Nemačku, konkretno u Donju Saksoniju. Pa čak i da smo izvezli prošle godine kukuriz u Nemačku, kako to da njihovi kontrolori nisu odmah primetili da je kukuruz neispravan nego tek sad objavljuju takve vesti.

U PAŠTETI IMA CRVI I KLJUNOVI OD GAVRANOVA, PRIČO MI JEDAN DRUG NJEGOV PRIJATELJ RADI U MESNICI!

Pa ne izvozimo mi prošlogodišnju žetvu već ratne rezerve druga Tita (figurativno rečeno, da se ne napali neki tinejdž-vukajlijaš-anarhista a pri tom i bukvalista pa ospe drvlje po meni)