Najbolja borilačka vestina

  1. Ja baš mislim suprotno...
    Pre svega, čovek, kao telo koje stoji na 2 noge, ima mnogo lošiju ravnotežu od bilo koje četvoronožne životinje, tako da ga je lako oboriti na zemlju, a još ako treniraš neku veštinu poput BJJ protivnik se nikako ne može odbraniti...
    Naravno pričamo o protivnicima koji su trenirali jednako dugo, jednako živčano, itd.
    I onda se onaj koji ima prosečno znanje u borbi na podu, ne može da se suprotstavi majstoru BJJ-a...

    ''There is no denying that the two most effective and dominating styles in the sport of mixed martial arts (MMA) today are wrestling and Brazilian jiujitsu (BJJ).''

    Svako ko želi da se bavi profesionalno MMAom, naravno da mora da ima znanje iz svih oblasti, ali kod svakog je neki način borbe (parter, noge...) izraženiji, u zavisnosti od toga na kojoj veštini baziraju svoju borbu. Primetićeš da je u vrhu mnogo više onih koji svoju borbu baziraju na parteru, nego na bilo čemu drugom...

    Evo ti izvod iz Vikipedie :

    Светску промоцију БЏЏ добија након првог турнира Ultimate Fighting Championships, на којем је Ројс Грасије освојио турнир у октагоналном кавезу против представника различитих борилачких вештина упркос мањој тежини и слабијој телесној конституцији. Ројс је освојио три турнира, а његов брат Риксон постаје легенда БЏЏ и слободне борбе са 460 победа без једног пораза.

    Opet ono što ja nisam mogao da izrazim, neko ko bolje poznaje ovu veštinu već je rekao:

    Braca Carlos i Helio Gracie su modifikovali tradicionalni Japanski jiu-jitsu i razvili borilacku vestinu efikasnu za ljude manje konstitucije i snage. Oni su pri stvaranju ovog sistema posli od cinjenice da se u vecini realnih sukoba dolazi u klinc i zavrsava u parteru. Zato su razvili tehnike izbegavanja protivnikovih udaraca, ulazaka u klinc, dovodenja u parter i efikasnog finisiranja polugama ili davljenjima. Akcenat je stavljen na tehnicki nivo i inteligenciju borca, tako da se BJJ od drugih "rvackih" vestina razlikuje po tome sto se ne zasniva na sirovoj snazi i brzini nego prvenstveno na tackama oslonca, formi tela i realnosti tehnika.

    Tako da ja ostajem pri svome, BJJ je najbolja veština :)

    EDIT:
    Ovaj Rojs i brat mu Rikson, su verovatno unuci Karlosa i Helia :)

  2. Видим да тренираш бјј... Свако хвали своју вештину највише... Ја лично готивим највише кик бокс и аикидо. Али реалност је другачија. Ни једна, понављам ни једна борилачка вештина није савршена, само теже савршенству, тако да свака има своје мане као и предности, али на крају се све своди на ту особу која тренира, тј није важно шта тренира него како је схватио све то и да ли може да примени.

  3. Ne treniram BJJ, samo sam žešća paljevina :))))
    Mada da postoji klub u mojoj bližoj ili daljoj okolini trenirao bih sigurno...
    Ne treniram ništa trenutno, jer sam u takvoj situaciji... U mome gradu nema ništa poput toga...
    Kada bih birao šta bih treirao, ipak bih pre izabrao Kung-Fu nego BJJ, jer sumnjam da ću tu veštinu ikada iskoristiti u real life borbi, a Kung-Fu mi pruža odličnu osnovu za Parkour i Freerun, sad neko bi možda rekao da je Ninjutsu po tom pitanju bolji, ali meni je jednostavno antipatičan a i gledao sam previše Kung-Fu filmova...
    Tako da, BJJ ne treniram niti mi je omiljena borilačka veština, ali smataram da je najefikasnija... :)

  4. Kung-Fu mi pruža odličnu osnovu

    Koji? Ba gua? Liu he ba fa? Chou Lei Fut? Jeet Kune Do? Tai chi chuan? Tigar, zmaj, zdral, zapadna ili juzna bogomoljka, zmija, konj, pas, kraba, varijante majmuna, neki od stilova wing chuna, xing yia ili yi quan? Koji? I nisam siguran kako bi tacno izgledao taj spoj parkura sa kung fuom? I sto ne bi mogao da turis bjj tu?

  5. Gle, dosao Otaku i odma' se razbacuje nesuvislim pojmovima. SMRT NINDZAMA!!!

  6. E,tai-chi-chuan mi ne dirajte! :)

  7. E,tai-chi-chuan mi ne dirajte! :)

    Koji? Jang stil, Cen stil
    xD

  8. Ne treniram ni jedan borilački aspekt-nisam ni kompetentna da se izjašnjavam,kad čitam kako ti "potkovano" o tome besediš :))
    Ali,treniram već dve godine-rekreativno i totalno me je promenilo.

  9. Da se nadovežem:radim formu(kratku-za sad samo nju),či-gong vežbe i neke vežbe kao što su "guranje ruku"-bazični pokreti za vežbe samoodbrane.

  10. Него, карате да ми нисте дирнули. :) Шотокан стил ако неко икад буде питао. :)

  11. Otaku
    Kung-Fu mi pruža odličnu osnovu

    Ja sam se loše izrazio, nisam mislio ''meni pruža osnovu'', nego ''po meni pruža dobru osnovu''...

    Koji? Ba gua? Liu he ba fa? Chou Lei Fut? Jeet Kune Do? Tai chi chuan? Tigar, zmaj, zdral, zapadna ili juzna bogomoljka, zmija, konj, pas, kraba, varijante majmuna, neki od stilova wing chuna, xing yia ili yi quan?

    Što nisi nabrojao ostale?
    Bafaquan, Baguazhang, Bajiquan, Bak Mei, Chaquan, Changquan (Duga pesnica), Chuo Jiao, Choy Gar (Stil porodice Choy), Choy Li Fut, Dachengquan, Ditangquan, Do Pai, Dragon Kung Fu, Duan Quan (Boksovanje na blizinu),Emeiquan, Fanziquan, Pet predaka, Pet životinja, Fujian Beli Ždral, Fu Jow Pai (Kung Fu Crnog Tigra), Fut Gar, Gouquan (pseća pesnica), Hakka Kuen Ga, Majmunova pesnica, Pijani Majmun, Heihuquan (crni tigar), Hsing-i Ch'uan, Huaquan, Hung Fut, Hung Gar, Jing Wu Men, Jow-Ga Kung Fu, Lai Tung Pai, Lama Pai, Leopard Kung Fu, Li Gar, Liuhebafa Chuan, Quan Mei, Hua Quan Mian Quan, Mizongyi ili ti My Jong, Law Horn, Mok Gar, Majmunov Kung Fu, Nam Pai Chuan, Nan Quan, Ng Ga Kuen, Severna Bogomoljka, Severni Shaolin, Paochui, Piguaquan, Shaolin Quan, Shequan, Shuai Chiao, Južna Bogomoljka, Chow Gar, Tai Chi Chuan koji se deli na Chen stil, Yang stil, Wu/Hao stil, Wu stil i Sun stil, Tantui, Tibetski Beli Ždral, Shan Pai Tongbeiquan, Beli Ždral, Wing Chun, Wing Tsun, Wudangquan, Xingyiquan, Yau Kung Mun, Yingzhaoquan, Yuejiaquan, Yiquan i Zi Ran Men
    I ove moderne...
    Hong Cha, I Liq Chuan,Jeet Kune Do, Jing Quan Do, Liu Seong Kuntao, Kuntao, Sanshou, San Soo....

    Mislio sam na Severni Šaolin... :)

  12. Kad ti baju spičiš letvom u glavu.

  13. Mislio sam na Severni Šaolin... :)

    Onda kazes Severni Saolin kung fu, a ne samo kung fu. Ako znas koliko stilova postoji, onda znas i da "kung fu" nije nista drugo do zbirni naziv za sve kineske borilacke vestine, jos bolje, znas da je pravilnije reci vushu nego kung fu ;). Nego i dalje mi nije jasno sto mislis da ne bi mogao da kombinujes bjj sa parkurom, a "kung fu" bi.

  14. Ја мислим да су све оне заједно најефикасније. Дакле ММА. лололо

  15. http://izhevsk.club.guns.ru/images/specops/26.jpg

    Meni ovo nekako deluje mnogo efektivnije od onih japansko-kineskih karate pištanja, podvriskivanja i sl... PKT zakon! :-)

  16. Mui-tai, nekako mi najzajebanije zvuci.

  17. Mai-tai?
    Odlično, samo kad je sa belim rumom...

  18. Не да ми се да прелазим читаву тему, па ако може неко да ми одговори - Је ли реални аикидо стварно, да кажем, српска "верзија" или школа аикида?

    Имали смо семинар ова 4 дана, и долазио нам је Њемац, Екарт Хемкемајер. Он је држао семинар и поменуо је негдје да је један од стилова који се развио из аикида и "реални српски аикидо".

  19. Pa nekim delom jeste srpski...http://en.wikipedia.org/wiki/Real_Aikido
    Posto je nas covek to izmislio...
    A po meni najbolja borilacka vestina je upravo realni aikido i aikido...

Rekli o sajtu

U busu se devojka svadja preko fona da se ne kaze Vukajlija nego Vujaklija za recnik... ocaj na njenom licu kad je shvatila da ne moze objasniti

Mokoš · 11. Maj 2011.