Prijava

Комп ми се разболео. Треба помоћ. Неко говно звано Tune-Up Utilities се зацементирало у програм фајлс и не да се избрисати класичним средствима. Притом сумњам да је одговорно за скидање и инсталацију разних лудих програма "иза леђа". Притом се закачио и неки претраживач "Delta Homes" на браузер, такође неумољив. Антивиротици му не могу ништа. Молим да се огласи неко ко се разуме у спровођење ефикасног холокауста над овим говнима.
Нека тема послужи за сличне ИТ проблеме и убудуће, ако већ не постоји старија.

http://vukajlija.com/recnik/autori/18872 ovaj autor ti je serviser racunara...obrati mu se u pvt!!!
I nemoj otvarati temu zbog ovog, imas IT raznorazno pitanje za takve stvari!

ови данашњи вируси ех

Komp ti je zreo za ,,novi" sistem. Pozz.

Razmuti mu jedan FERVEX i DOBRO GA UŠUŠKAJ.

Udji u safe mode i skeniraj malwarebits-om. Mislim da je meni slicna taktika pomogla ali to je bilo prije 5-6 godina pa se ne sjecam najbolje.

хвала на идејама, остаје ми да се обратим уљанику

Rešava ti on to za 3 minuta fazon. Ajd drš se

Javi sta ti je rekao

ош на пвт да ти јавим

не контам покушаје троловања човека који је фазон 5 година овде

http://www.tune-up.com/fileadmin/images/company/press/product-information/tuu2013/TU_LOGO_300dpi.png Jel to sranje ima ovakav logo?

EDIT: Ako jeste, imao sam to isto sranje instalirano na računar, i nije mi pravilo nikakve probleme. Dešavalo mi se doduše da ne mogu da izbrišem igricu (isti problem ko tvoj, ako sam dobro razumeo) tipa javlja mi da neke komponente nedostaju, ili da ih "drugi korisnik" koristi.

Slažem se za ovaj Safe Mode Mallware, mada ni to baš nije najsjajnije rešenje.

Probaj skini YourUninstler pro (ima na torentu pun kurac)

i onda idi na onaj Super mod uninstal.. a ako imas ta govna u hromu, probaj sa reinstalom hroma, to ti je 2 minuta posla..

instaliraj timvjuer, pa ću da ti rešim to
primam sve valute.

не контам покушаје троловања човека који је фазон 5 година овде

+1

Aj jos da mu predlozili nekog za koga moz' se zajebes da pitas stvarno, al' gde ovu budalu... :D

To je тај лого, Ђото. Ценим да је то срање матица, јер све остало што се скинуло само од себе могуће обрисати осим њега, Тјун апа. Иначе, јесте хром, Газимудо. Тај делта хоумс претраживач ми је сад почетна картица и немогуће је склонити. Ништа, пробаћу са предложеним средствима, па шта буде, Јухор навија за мене.

E da, jeste, to sranje sa sobom povlači gomilu drugih gluposti. Zato kad skineš nešto sa neta, pre instalacije čitaj one disklejmere i ta sranja jer tu u glavnom možeš da "odštikliraš" instalacije dodatnih komponenti.

Ovaj Delta Homes sam skoro zapatio, upravo dok sam reinstalirao sistem zbog drugog virusa :(
Mislim da se skinuo zajedno sa daemon tools, ali nisam siguran.
Elem: 1) U task manageru izgasi procese delta homes
2) U Program Data pobriši mu izvršne fajlove
3) ukucaj msconfig i nađi ga u startup items: odčekiraj + proveri na kojoj putanji se krije u Registry bazi (HKey_Current_User...)
4) Otvori Registry editor (start/run/regedit) i nađi taj ključ i pobriši sve
5) Vrati Firefox na osnovne postavke: desno meni, pa help?, pa troubleshoot... pa imaš dugme refresh. Ima i slično za chrome
Restart & pray

Ispravi me ako grešim, ali TuneUp Utilities je AVGov softver za optimizaciju računara koji zapravo važi za odličan u toj oblasti.

Reme, tačno, ali pitanje je: 1) da li uopšte ima veze sa tim, 2) da li je neki trojancem opremljen TuneUp ljuti