Prijava

Ako je 20k eura bitkoin, onda ćeš moći da uzmeš 20k eura.

Pokušavam da budem interesantan. Ako imaš nečega u vrednosti od 20 hiljada evra, onda možeš za to da uzmeš 20 hiljada evra. Ako ne možeš, onda nemaš toga u vrednosti od 20 hiljada evra, jednostavno je, čak i ako bi bio glup, shvatio bi to, tako da sigurno shvataš.

Što sad brišeš postove, pa lepo se razgovaramo autor saake

Da, ali kad to nesto ima podloznu vrijednost maloumnice, procitaj malo i kriptovalutama stocaru periferijski

Brisem postove jer sam posvetio previse paznje za jednog kmeta tupoglavog

Ma glup je Sake ko kurac, dzabe mu objasnjavas

Na šta ovdje misliš?

Na dotkom babl sa kraja 90-ih i pocetka novoga nam milenijuma. Kada su veliki igraci nagurali ogromnu lovu u .com internet startape. Pa se onda narod napalio da kupuje akcije tih kompanija jerbo kada one urade svoj proizvod bice akcije milijarde nekih para. Pa debili uzimali kredite da kupuju te akcije, svu ustedjevinu pukli u to, svi mediji pricali kako je to do jaja, cene akcija pocele polako da skacu jer je sirotinja trgovala njima kao besna, pa kada se ispostavilo da 99% tih firmi nema ni krivog kurca od proizvoda i realne vrednosti veliki igraci naglo rasprodali sve akcije, akcije pukle i sve otislo u picku materinu. Najebala najvise sirotinja raja koja se palila da ce da zaradi milione preko noci, a ostala u dugovima.

A imas i SEKA hipotekarni babl iz 2008. Kada su delili kredite kome su stigli, pa obveznice od tih kredita prodavali glupavoj sirotinji.

E isti kurac i ovde, veliki igraci umpumpali lovu, pa kada su nabili cenu prodali sve, pa cena pala naglo, pa sada opet polako kupuju i pumpaju, pa opet sve dok se jednog dana ne ispostavi da kriptovalute nemaju stvarnu vrednost i sve opet ode u kurac. Investicioni bankari ce pokupiti pare, a sirotinja ce se drzati za usi i pitati sta se to desilo.

Nemojte se tući

na ovaj dotkom je mislio bata sale:
https://en.wikipedia.org/wiki/Dot-com_bubble

Ko meni garantuje moje bitkoine? Ko je U OBAVEZI da mi da vola, magarca, rakiju ili dva crnca ako dodje to toga da niko vise nigde nece da primi ili kupi bitkoin? Sta ako se desi da imam 1000 bitkoina koje odjednom niko nece da kupi ili primi kao nacin placanja? Ko ce meni da dadne moje rodjene pare?

Dobio si odgovor, al si postavio suštinski pogrešno MEŠETARSKO pitanje. Nema potrebe da ti neko dadne tvoje pare jer tih 1000 bitkoina jesu tvoje pare. Ako postoji decentralizovana vukajlija na kojoj možeš da uplatiš 0.01 bitkoin da promeniš boju na četu, ti ćeš s tih 1000 bitkoina moći sto hiljada puta da promeniš boju, nevezano za cenu bitkoina u dolarima i da li je babl puko i da li je iko spreman da ti da i pišljiiva tri dinara po bitkoinu. Tako to na papiru treba da funkcioniše. Babl postoji samo kad se posmatra kroz dolare i babl prave ljudi koji su fiksirani na dolar: finansijski magnati i preprodavci bitkoina iz Ivanjice i Karačija, ne ljudi koji zapravo koriste tu tehnologiju za nešto što im treba(pa makar to bila boja na četu).

I ja sam skeptik da će ikad zaživeti svakodnevno plaćanje kriptovalutama i nešto me i boli kurac za taj slučaj jer nije u ljudskoj prirodi da ne muljamo s parama i pravimo ih tamo gde ih nema i svakome želim da ih napravi tamo gde ih nema, ali tehnologija kao tehnologija nije magla i nije zla i nije nikakva internet prevara i nešto neopipljivo, već vrlo uspešno radi ono za šta je napravljena, samo je pitanje kako ćemo da je koristimo. Zasad je koristimo samo za preprodaju kriptovaluta, a to je ciganska rabota koja treba da umre. Tek ćemo da saznamo kako može da se koristi, a u industriji, logistici, saobraćaju se već koristi, kao što vidiš, usput bi mogao recimo da napraviš platformu za republičke izbore gde možeš da proveriš da li je tvoj glas zaista otišao Bošku Obradoviću, ili da ti softver izdaje potvrdu o vlasništvu nad kućom, da nikad ne može da se lažira zvanična dokumentacija...Iz tog ugla posmatrajte malo, ne samo kao GDE DA ZAMENIM BITKOIN ZA ZLATO

I cela poenta moje price Radje je ne kupuj jebene kriptovalute, cekaj da vidimo sta ce da ispadne. Jer kriptovaluta trenutno nema realnu vrednost, samo napumpanu.

Iz tog ugla posmatrajte malo, ne samo kao GDE DA ZAMENIM BITKOIN ZA ZLATO

I eto nama podložne vrijednosti maloumnice

Pozdrav za radja radis bozji posao ovde alal vera majstore samo si mi izjebao kuma prodao mu arkove a sad pricas pijacarska sranja ko to kupuje HAHA kumu nije lako izgubio jw volju

Maestro ne zna da li ce sutra imat kinte za dorucak i on mi kaze da sam glup.

omg -_-

ArminVanBuuren

Pozdrav za radja radis bozji posao ovde alal vera majstore samo si mi izjebao kuma prodao mu arkove a sad pricas pijacarska sranja ko to kupuje HAHA kumu nije lako izgubio jw volju

hahaha čujem se sa kumom redovno na vajberu, zna on dobro šta ja mislim o tome, al zaradiće i pored toga jebiga

I cela poenta moje price Radje je ne kupuj jebene kriptovalute, cekaj da vidimo sta ce da ispadne

Pa, mislim, ako nisi preprodavac, ne kupuj ništa s čim ne znaš šta ćeš da radiš, meni trenutno ne treba tanjirača npr xD

Eto radj objasnio, poenta je da sve dok ima maestrova koji ce da kupuju da bi prodali bice ovih skokova i padova. Kad bi se posmatralo kao i svaka druga valuta iskristalisala bi se neka vrednost ali ne npr bitkoina u odnosu na dolar nego bitkoina u odnosu na hleb, mleko i cenu rada. Tek tad ce moci da se smatra pravom decentralizovanom valutom. Ovo mesetarenje vise steti samim kriptovalutama nego bilo kome drugom jer sve sto ima ovakve amplitude automatski stvara sumnju kod ljudi sto je i normalno.

Greska je sto ljudi posmatraju kriptovalute kao zlatne koke zbog kojih ce biti milijarderi i sansu za instant zaradu, kada bi ih posmatrali onako kako su i zamisljene smatram da bi mogle da budu dobra stvar. Najbanalniji primer: nema lopova menjacnica. Svaka budala sa dovoljno kapitala moze da otvori menjacnicu i da zaradjuje na sirotinji koja prima platu u dinarima a kiriju u evrima. Da ne pricamo o kvalitetu koda ili malo komplikovanijim stvarima

Neće to nikad zaživeti, bilo bi lepo istina jer bi pukle ekonomije srpskih neprijatelja poput Amerike, mada kad bolje razmislim ne bi, Ameri bi i u toj priči kreirali neki mehur, i verovatno pronašli način da ga pumpaju, možda sajber ratovima i obaranjem softvera iračkih preduzeća

Cela prica je previse suplja da bi bilo ko mogao racunati dugorocnije na to. Pitanje je samo dokle i kome ce odgovarati. Naravno da iza cele stvari sa kriptovalutama stoje proizvodjaci hardvera i jos par premazanih industrija i dok eventualno kupovina grafika i opreme napreduje do tad ce se i baviti istim.

Awwwww kako se slazete

Smesno mi je sto sam mislio da sam najebo kad mi je portfolio vredeo 3200$, sad tek vidim da sam najebo kad ne vredi ni 2000$

jebo ja to kad ja ne mogu da castim radeta sto svira klavijature time