Prijava

Da li znate da je doktor arheologije prof. Osmanagić otkrio piramide u Visokom i da se od 2005. rade iskopavanja. Do sada je otkriveno dosta podzemnih tunela i nema sumnje da su u pitanju piramide (kojih ima svugde po svetu a ne samo u Egiptu).

http://piramidasunca.ba/bs/naslovna-bs.html?view=featured

Gore vam je sajt a dole vam je intervju gospodina Osmanagića oko raznih njegovih otkrića u celom svetu, uključujući i bosanske piramide.

Pogledajte i razmislite!

https://www.youtube.com/watch?v=J1MMscJUYqo

Čovek je imao i gostovanje na Discovery Channel-u. Tako da nije neka budala. I doktor je arheologije.

https://www.youtube.com/watch?v=bCV4KVs-rTQ

Čovek je imao i gostovanje na Discovery Channel-u. Tako da nije neka budala. I doktor je arheologije.

brt serovao si link gde na slici videa stoji "vanzemaljci su dali mnoga tajna znanja drevnim civilizacijama"; ako to nije dokaz da je budala, ja ne znam sta jeste

Tako je sevaste objasni mu

Treba biti otvorenog uma i saslušati obe strane.

Na stranu Osmanagic o kom ne znam prakticno nista, i ovaj retard Ejdus, sto bi neko bio budala ako tvrdi da su se mozda neke vise sile umijesale kod drevnih civilizacija?

O tome se teoretise decenijama, i ne bez osnova, cijela prica i te kako pije vodu

Zato što je 100x logičnije da su 100 volova vukli kamen na kamen nego da su sišli neki mali zeleni, za šta nijedan dokaz ne postoji, sagradili piramide i otišli u pičku materinu u svemir više se nikad vratili nisu.
Ako teorija ima smisla ne znači da je tačna

Hezno, to bi bilo logično da je u pitanju kamen od 500 kila. Međutim ima mnogo nejasnoća a prosečna težina jednog kamenog bloka na piramidama u Egiptu je 2.5 tona.

I ja sam bio skeptik kao i ti, međutim ima veoma solidne argumentacije sa druge strane. Pogotvu kad vidiš neke strukture i težine za koje bi ti bio potreban kran.

Ne pričam ovde o vanzemaljcima.

Ima dosta rupa a kad jednom to počneš da izučavaš i uviđaš, nema kraja.

Pozdravljam te.

Hezno, to bi bilo logično da je u pitanju kamen od 500 kila. Međutim ima mnogo nejasnoća a prosečna težina jednog kamenog bloka na piramidama u Egiptu je 2.5 tona.

I ja sam bio skeptik kao i ti, međutim ima veoma solidne argumentacije sa druge strane. Pogotvu kad vidiš neke strukture i težine za koje bi ti bio potreban kran.

Ne pričam ovde o vanzemaljcima.

Ima dosta rupa a kad jednom to počneš da izučavaš i uviđaš, nema kraja.

Pozdravljam te.

Grcka i egipatska matematika, nauka i tehnologija su generalno bile izuzetno razvijene i ispred svog vremena.

Ali na stranu to, 2.5 tone moze da podigne 30-40 jacih muskaraca cak i bez bilo kakvih pomagala. Niko ne kaze da je gradnja piramida bila laka, neke od njih su trajale decenijama i to se moze potvrditi na osnovu razlicitih istorijskih i arheoloskih izvora. To sto mozda ima par rupa i nelogicnosti u objasnjenju je stvar koja se vrlo cesto u nauci srece i to je izazov, al ne znaci da rendom ad hoc teorija o tome da su vanzemaljci sisli i poducili Egipcane i onda misteriozno otisli ima vise smisla.

I ti, i Mujo pricate da ima argumenata i osnova sa druge strane, ali ne navodite te argumente. To sto mozda ima neko ko je obrazovan i ko zastupa tu tezu nije samo po sebi nikakav argument. Ima mnogo kojekakvih idiota medju doktorima nauka, da se covek zapanji, licno sam se u to uverio. Uzmite za primer ovu Nadu Kostic (koja je, pritom, i narodni poslanik). To sta zena prica se ne cuje ni ispred seoske zadruge posle gajbe piva, al eto, narodni poslanik i doktor medicine govori...

bilo nesto na netu.
parafraziram.nest tipa:sve sto beli covek nije znao da napravi, optuzio je vanzemaljce za to.

Ali na stranu to, 2.5 tone moze da podigne 30-40 jacih muskaraca cak i bez bilo kakvih pomagala. Niko ne kaze da je gradnja piramida bila laka, neke od njih su trajale decenijama i to se moze potvrditi na osnovu razlicitih istorijskih i arheoloskih izvora.

Nije problem u samoj tezini, vec tezina uporedjena s vremenom. Npr, da ugradis 10 tih blokova na dan (sto je, slozicemo se, jako dobar rezultat s obzirom da nemas gradjevinske masine, dizalice, nista, samo robove i eventualno neke improvizovane rampe), za Keopsovu piramidu bi ti i dalje trebalo oko 250 000 dana, odnosno 664 godine. Medjutim ista je izgradjena za 10-20 godina. Kad sve sracunas, ispadne da je po jedan blok morao biti isklesan i ugradjen na svakih 4-5 minuta, svih 20 godina da bi to bilo moguce. Sto je neizvodljivo i sa danasnjom tehnologijom.

Isto npr imas Dogonsko pleme u Africi, koje je znalo astronomske cinjenice o kojima zapad nije imao pojma. Naime zvijezda koju danas zovemo Sirius A se ranije smatrala da je jedina tu, tako je izgledalo i tadasnjim teleskopima, kamoli golom oku. Medjutim to pleme je jos negde tridesetih ili cetrdesetih pricalo da su tu ustvari tri zvijezde, objasnjavalo kako se krecu, koliko im vremena treba itd. Navodno su im to rekli njihovi 'bogovi' kad su dolazili, jer su oni porijeklom negde u blizini te trece (Sirius C). Takodje su pricali nesto i o Jupiterovim mjesecima, Saturnovom prstenu itd. Tek negde pedesetih je nauka otkrila Sirius B, a za Sirius C su postavljene teorije tek devedesetih, medjutim do dan danas nisu skroz potvrdjene

Da ne spominjem jos stvari poput starih crteza koji jasno prikazuju neke alien-like pojave, biblijskih prica koje isto opisuju takve stvari itd.

Nije ni bitno, nije cilj ovde da se ubjedjujemo sta je bilo, sta nije, poenta je da teorije i te kako imaju osnova, da za vise stvari ni nauka nema zvanicno objasnjenje, i cak i ako licno ne vjerujes te price, glupo je proglasiti svakoga ko prica o tome automatski budalom, kao da je u pitanju ravna zemlja ili nesto takvo sto se pouzdano zna vec stotinama/hiljadama godina pa sad neko iznenada nasao da preispituje i mrsi muda.

Ima i ovih sto kazu hezno i sanitarni po tv-u sto im je sve sto ne znaju da objasne automatski - vanzemaljci, ali to su individualni fanatici i debili, ne treba na osnovu njih formirati misljenje o cijeloj prici

Majke mi mile ima sebi za zivota da dignem piramidu da me u njoj sahrane, pa da za 4000 godina neki debili pricaju kako su to vanzemaljci napravili.

Zaboravljate da je u to vreme egipatska civilizacija bila mnogoljudna, i jedna od najnaprednijih ako ne i najnaprednija. Plus su dovodili robove iz raznih delova kontinenta. Ako imaš fazon 500,000 ljudi koji grade jednu piramidu, jer su ludaci bacili trećinu stanovnika i još toliko robova doveli (lupam) na izgradnju, uopšte nije nemoguće. 2.5 tone je inače ništa kad ti to postaviš fino na rampu s točkovima i zaposliš volove da vuku. Daću primer, sigurno si nekad gurao jugića, koji ima 700-800kg, vrlo lagano sam, jer je na točkovima.
Stvarno ne shvatam kako je nekome nemoguće da su ljudi napravili fino piramide a vrlo moguće da su ih vanzemaljci napravili i niko ih nikad više nije video. Niko ni tad, jedino su u Egipat sleteli. Ajde, molim te... Zato mi je i glupo da iznosim argumente i da pričam o ovome kad je nekome logičnije objašnjenje vanzemaljci od snage i uma ljudi. Logičniji je moj san sinoć u kojem sam bio Mike Wazowski i igrao za Arsenal ali mi ušli neki crvi i bube u kičmu pa sam primao inekciju na poluvremenu. Majke mi.

Sto je neizvodljivo i sa danasnjom tehnologijom.

Ovde se ne radi o tehnologiji, sad da skupiš 100,000 Kineza na jedno gradilište ugradili bi dva bloka u minut. Pod pretpostavkom da jedan vo vuče jedan blok na rampi s točkovima, kako je nemoguće da 1000 volova vuče 1000 blokova na dan, a da ih 5000 ljudi nadgleda? A da istovremeno 50,000 ljudi na drugom mestu (odakle kamen dovoze volovi) kopa kamen i kleše ga. Vama se čitav argument svodi na eeee ne može to tako... I to je to.

Da ne spominjem jos stvari poput starih crteza koji jasno prikazuju neke alien-like pojave, biblijskih prica koje isto opisuju takve stvari itd.

Ljudi kroz čitavu istoriju crtaju stvari koje zamišljaju, ne znači da su ih videli.

E proguglajte Nubijske piramide, fantastično očuvane i mnogo uže i špicastije od Gize, nigde na internetu nisam video da neko priča o njima onako istraživački i detaljno, navodno unutar njih takođe postoji sveta geometrija, cvet života da budem precizniji, koji kada se o tom obliku meditira praktično daje blueprint za transformaciju iz 2D u 3D (ko ne zna kako izgleda neka potraži i skontaće da se unutar kruga nalazi 3D kocka).
A što se tiče piramida generalno, mi ih jesmo izgradili i mi smo imali moć uma i tehnologiju beskonačne energije koju smo vadili iz ethera (da, istog tog ethera o kojem je Tesla pričao). U svakom slučaju moje mišljenje je da su vanzemaljci mogli biti umešani u afere ove planete jedino do mere do koje su im naši preci dozvoljavali, jer oni su bili baš baš haj tek i komunicirali su s njima putem uma, a ovi im vrv slali neke ideje i univerzalne istine. Nešto slično ko trip na pečurkama samo bez halucinogena već putem pinealne žlezde (prirodni DMT).
Na kraju krajeva čak i način na koji sami Dogoni opisuju ta bića ukazuje na to da su ovi sleteli i upali u okean i iz mora im se javljali plus na skicama liče na jebene delfine, a neću sad da krećem u raspredanja o John C. Lilly - ju i o tome kako je lik još 60ih ili 70ih ostvario uspešnu intelektualnu komunikaciju s delfinima eksperimentišući tako što ih je drogirao esidom (delfini su inače poznati kao verovatno jedini morski sisari koji se drogiraju, naduvaju se od one ribe bodljikave).

Uostalom prva egipatska piramida je stepenasta, druga ima zakrivljen vrh jer su kasno skontali da su se zajebali oko nagiba, tek kasnije su napavili prvu kako treba, a jos kasnije su gradjene tri velike. Ovo za vas koji ste bezali sa casova istorije.

https://youtu.be/2TWQZHef11w
Bata Sale oficijelna istorija je izmišljena, ćebe za mase da nastave da spavaju
Ovo je video za sve koji misle da su ljudi danas napredniji od nekadašnjih civilizacija. Kakvi majmuni kakve pičke materine, mislim i ja sam pre verovao u to ali moraš danas baš sve da preispituješ - Fun fact:

"Devised by Charles Darwin’s cousin Francis Galton (1822-1911), eugenics aimed to replace natural selection with a planned and deliberate selection of human species."

Scientist - Zionist