
Svi mi nažalost imamo krnji uspeh, kada smo nadomak da nešto ostvarimo, i onda tu mogućnost izgubimo ili izgubimo elan, još češće, pa moramo da se dovijamo kako ćemo i šta ćemo i da se poštapamo.
POSLOVNI LJUDI:
Kada si ostvario sve svoje snove, al' nešto koči. Posao koji hoćeš ili mesto na poslu je tvoje, ali se eto desila nova ekonomska kriza i ti moraš da rezigniraš (prosto reći daš ostavku), da se povučeš na niže mesto ili da se boriš sa krizom.
POLITIČARI:
Došao si na vlast, ali prethodni koji je bio pre tebe ti ne da mira, a mlade nade hoće da te sklone po svaku cenu.
MLADIĆI:
Devojka o kojoj maštaš je tvoja, al' ne lezi vraže, moraš da je ženiš i da imaš decu sa njom, što je prevelika odgovornost. U suprotnom će da je, kao u Zdravkovoj pesmi, odvedu Cigani čergari, ili će se, realnije ali manje romantičnije, udati za nekog drugog, a ti ćeš postati i ostati BESPIČMENJAK.
DECA:
Pretuko te neki Toki Buta ili Mita Trta, vratio si se sa stricem, vojnim penzionerem i jebo mu majku, ali došao je Mitin deda, naizgled simpatični čičica u fazonu Mister Mijagi i jebao mu majku. I tvoj stric će narednih mesec dana, dok ne povrati snagu, biti u bolnici ili na odmoru od svega ovoga, a tebi će pripederčasti Tuta jebati majku ponovo.
ŠKOLARCI:
Ona petica iz matematike o kojoj maštaš je tvoja, ali ponavljaš zbog fizike ili se seliš u drugi grad, jer ti se roditelji razvode. Pevaćeš školo nisam te ni volo, ali ćeš očigledno biti lišen bezbedne budućnosti, što i nije baš tako lepo i svetlo.
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
Plus.