![](/assets/vukajlija-8a1b5c1cfaa37915a8b4d51bf02b92cb0e9e1dd235e6e15aa94e201901a8c758.png)
Речи које које код нас људи на сахрани интензивно користе јер немају ништа паметније да кажу члановима породице преминулог. Сматрају се бон-тоном, а у ствари су израз највећег дволичњаштва, пошто већина људи која дође на просечну српску сахрану није ни познавала покојника, а још мање га је волела, па онда изјављивање саучешћа дође нешто као пљување по особи која је неспособна да се одбрани од тога.
- Моје саучешће, госпођо. Био је добар човек.
- Ако ти је био добар човек, што си се тек сад сетио да му уђеш у кућу, а звао те је хиљаду пута?
Najprikladniji (ali i najokrutniji) odgovor koji bi ortak ortaku mogao da kaže kada mu ovaj prizna da je još nevin. Što su ortaci stariji to je saučešće dublje i iskrenije.
Ucestala greska koju prave Srbi.
Moze biti pogresno shvacena, te dovesti do sloma identiteta, ili u gorem slucaju, glave.
-Što si u crnini?
-Ma pusti brate, atentat na dedu..
-Moje saučešće...
-A TI SI ZNAČI SAUČESNIK, PIZDA LI TI MATERINA! ŽIIIIIIVKA! DAJ MOTIKU DA UBIJEM SKOTA!!!
Претрже се! Баш ми те је жао.
Јака ствар, страшна ствар, нема шта.
Успутна иронија благе нарави за сваку прилику: снисходљиво опхођење у мимоходу, према саговорнику нарочито склоном жалопојању и над најмањим изазовима свакодневице.
Када неко нариче над просутим млеком, уљудно је на то имати спремну формулу - да малено дериште прекине да кмечи.
- А у курац сад! Па што ми не рече да је с луком?
- Нормално да је с луком.
- Треба с Мирјаном да се нађем за пола сата... А нек иде живот. Одох и ја.
- Моје саучешће. Само стој, може ли то твоја пичка да поднесе?
- Молим?
- Ништа, пичи...
Obično se govori na sahranama, ali i na svadbama.
- OOOOO! Mlada, što ste lepi večeras, Srećna udaja! Ili kako god da se kaže, a gde si ti mladoženja, uuuuuuuu! Što si gadan večeras, a i juče... A i ceo život, e pa moje saučešće nadam se da nećeš da bankrotiraš u sledeća dva meseca, a evo i poklon, nije naročito skup, al' je od srca.
Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!
Biznisblog · 26. Decembar 2007.