Zadovoljstvo koje uvek kratko traje a omiljeno je u narodu nakon napornog dana na poslu i dobrog ručka.
- Ajde budi se bre, spavaš već skoro dva sata!
- Jooooj daj ne laži pa samo što sam zatvorio oči, nema ni pet minuta...
То је време када кошија долази по шећер, баба са села зове да види како си, а друг те зове да му инсталираш Медаљу части.
Веома деструктивна радња по ум. Иако смо отпарали само 3 сата на каучу, буђење из овог стања уме да буде крајње конфузно по субјекат до граница да не само да није свестан временске и просторне димензије у којој тренутно обитује, већ некад заборави и своје име - колико има година и да ли је можда добила, али онда се опипа и види да је дечкоња. Тада се систем полако диже.
-Ваааааргхххмњкхссссс њамх њамх...
-Па ко ми се то пробудио?
-Ху д фак ар ју !? оО (скенинг: кева, мајка, биолошко биће које нас је довело на овај свет)
-Хоћеш да једеш сине?
-Што..? (мрак напољу, јбт у ком граду ја то живим) Колико је то сати..?
-Ајде Марко, сине, устај па да се спремаш.
-Где идемо? Који је дан данас...
-Магарче, пакуј се, видиш да смо сви спремни!
-Што? Где то идемо
-Па колонизовали смо Марс!
-Иди бре ћале у курац..
-Хахаха!
Najproduktivniji deo radnog dana svakog penzionera, strateški poziconiran između ručka i večere, omražen među klincima jer im je u tom periodu uz pretnju bušenja lopte zabranjeno igranje fudbala iza zgrade!
Углавном се могу видети студенти или ђаци у аутобусу док се враћају из своје прве смене. У случају да особа седи до прозора глава је наслоњена на исти и приликом наглих скретања мајстора у кривинама долази до благих удараца главом од прозор што доводи до кратког буђења особе. У случају седања на другом седишту од прозора глава углавном пада напред и при кочењу аутобуса долази до цимања и краткорочног буђења. Уколико видите успављеника како се буди и хитро скаче знајте да је само промашио своју станицу.
Nešto što traje sat-dva, a osveži nas više nego 7-8 sati spavanja noću(ili ujutru).
Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.
Deutsche Welle · 29. April 2011.