Ne bih ja bio baš toliko siguran maćoriii.
- Dobio sam kola od ćaleta, kupio dureks i večeras ću jebati Maju 100%.
- Tebra, to za kola i dureks se slažem, al' za Maju ostaje da se vidi. Idem s njom u bioskop večeras.
- Kurva jebote! Možda će da padne neka trojka?
- Jedino to!
Otprilike nam ovako izgledaju sva objašnjenja kojima sagovornici pokušavaju da nam ukažu na odredjenu stvar u daljini
-haha,vidi onog čoveka na vrhu one zgrade,piša sa nje!
-(ushićeno)gde,gde bre ne vidim!?
-iza onog drveta,koje je levo od onog spomenika,koji je pored zgrade ali se ne vidi od drveta preko puta nje...
-daj lepo objasni gde je,ništa te razumem!
-ovako,vidiš spomenik,pa pored njega zgrada,al možda je nećeš videti jer je prikriva ono drvo,koje vidiš možda i nije drvo...
-čekaj misliš na onu crvenu?
-aha
-pa gde je čovek?
-e jebiga,otišo dok ti ukapiro gde je zgrada...
Uzvik koji prati neku bestidnu radnju, onu koja se kosi sa porodičnim moralnim principima, dok akter misli u sebi: "Znam da nije u redu ovo što radim, ali je takooo lepooo..."
Ovekovečen u legendarnoj sceni filma "Lepota poroka" kada Kosara (Dobrila Ćirković), zajahavši Žorža (Petar Božović), u ekstazi kliče:
"Joj, da me vidi moja mila majka!" - na šta Žorž odgovara:
"Pušti sad majku, jadna, ja sam ti i otac i majka!"
Ona koja izgleda baš kao skakaonica na novogodišnjoj turneji, a pri tom dovoljno čvrsta da na nju možeš okačiti dva petogodišnjaka, a da se ne iskrivi !
Izraz kojim prodavci hvale svoj auto. Ironično, obično su to kola koja su prešla po bar 300,000 km bez generalne. Izraz može da se primeni i na dobro očuvane i negovane starije žene.
a: čujem da si kupio neku Ladu?
b: jesam, prešla oko 200,000 dok joj nije riknuo cajger. Al' što je očuvana, ni ne vidi se da je vožena...
Silikon!
Originalan odgovor na nečiji komentar da sa njim nismo čuvali ovce.
-Ej, ne možeš ti sa mnom tako da razgovaraš, nisam ja sa tobom čuvao ovce!
-Znači sam si ih čuvao. Pa vidi se.
U alkoholicarskom slengu covek koji moze da se napije od ciste rakije.
Naime ukoliko ti nije potreban dodatak u pice(firnajz,misomor,ACE,i sl.)smatra se da nisi dovoljno sposoban da nosis ponosno ime ispicuture.
Ovaj glasan pozdrav se koristi kada sretnete neku umišljenu ribu koja neće da vam se javi jer tripuje da je postala pička i po!
Ekipa pije pivo i bleji. Marina prolazi pored njih , ne javlja im se iako su komšije.
Pala noć. Ekipa je i dalje u kraju. Marina se vraća ALI ovaj put oni nju pozdravljaju: AAA VIDI JOJ KURAC! Marina kolko je glupa ipak proverava da joj nije izrastao kurac. Zatim diže nos i odlazi .!.
Lako zaljubljiva osoba. Napaljen k'o mlad majmun.
(U kafiću)
-Joj brate vidi onu tamo kako je dobra, idem da je startujem!
-Koju?
-Pa onu levu do vrata mada ni desna nije loša, ipak ću nju!
Kada za vreme velikog odmora riba hoce da se javi liku a ne zna kako.
Jovan jede sendvič i priča sa Mirkom. Katarina ga je spazila i stiže do prodavnice.
Katarina: Vidi ga ovaj Jovan, samo jede. hehe (semšak)
Jovan: He,he,...
Katarina: Jeste li imali pismeni juče?Jovan ponovo jede sendvič i priča sa Mirkom. Milica ga je spazila i stiže do prodavnice.
Milica: Jao Jovane samo jedeš... hehe... Kako si mi ovih dana?
Jovan: Fino, fino. Ček da pojedem samo...Jovan jede sendvič i čeka Marka da kupi pa da idu zajedno nazad u školu. Nailazi Natalija.
Natalija: Vidi ga ovaj jovan, samo jede... hehe...
Jovan: MRŠ U PIČKU MATERINU! JEBAO VAS SENDVIČ I SVE U KURAC!
kažemo nekom ko nas smara kao da mu je to primarni cilj u životu,kada krene da ti priča nešto što te uopšte ne zanima pa ne može da stane.
smarač:i tako sam ja otišo na pijacu da kupim masku za telefon...pa sam bio do babe u starački dom...pa kod milana da mi vrati flešku...
ja:dobro,dobro...idi vidi da l' sam tamo
smarač:ma bio sam tamo,rekli mi da si ovde(klasičan izjeb)
Za žensku osobu direktan kompliment...
Za mušku osobu direktna uvreda...
Pederska populacija koja vas svaki put kazni minusima za definiciju u kojoj se sprdate na račun tranši, gejeva, bi, swin, lezbo i ostalih opičenih likova, al da javno priznaju da ih ima među nama nema šanse.
Čovek za kog se Đavo moli Bogu da ne završi u paklu, da ga ne bi sjeb'o i uz'o mu tron.
Kao beba je drugim bebama voleo da stavi cuclu u usta pa da im zapuši nos. Kao klinja je gurao mačkama zapaljene dinamitare u dupe ili ih besio iznad vatre za noge, pa lagano spuštao ka vatri.
U osnovnoj je pokušao nekoliko drugih klinaca da ubije šestarom, a prve eksperimente na ljudima je radio već na početku srednje. Uglavnom su to bili eksperimenti vezani za sečenje ili davljenje.
Prvi otrov koji ubija za ispod trideset sekundi dizajnirao je pred kraj srednje. Probao ga je isti dan na nekoliko ljudi. Naravno uspešno.
Drži delove ljudskih tela u teglama, a ponajviše je fasciniran kurčinama i očima, pa se ponekad igra tako što stavi na sto nečiji kurac i doda mu dva oka kao jaja. Voli to da slika i kači na fejs, mada niko ne kapira da su tu pravi organi.
Umobolnik. Jebeni psihopata. Pije krv. Voli da se seče. Ima pirsing na rču. Sluša ploče unazad. Degen.
- Koga hapse ono?
- Onog mračnjaka iz potkrovlja. U Maksiju mu ispala ljudska šaka na pod pored pandura koji je kupovao hleb. Ko zna šta će da nađu sve kod njega gajbi. Samo iznose neke kese.
- Ne smem ni da zamislim. Ovog đavo kada vidi, krsti se.
To je ono što su govorile bake iz komšiluka kada sam se ja vraćao pijan ko dupe sa neke žurke. Naravno, vruć lebac je bilo omiljeno jelo koje sam konzumirao kada se našpiritusam.
Baka 1, baki 2 : "Vidi malog što je uranio, pa bio po lebac"
Harlekin : (delirijum tremens glasom)"Hik! 'bro jutro!"
Merna jedinica za krajnji stepen opuštenosti.
- 'El ti igraš balet il' fudbal, bre, siso jedna afrička? Diž' se!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Šta je, nešto si mi smoren...šta te muči?
- Ma...na'vat'o vrhunsku pičku sinoć i taman došlo vreme da joj ga munem i izda me vršnjak...visio je k'o afrička sisa!
- Ma, opusti se, dešava se...
- Nemoj mi sad o opuštanju, molim te!