
ili u gramatici poznatiji kao pleonazam, što predstavlja i sam naslov ove definicije - dodavanje reči na pojmove za koje se ta reč podrazumeva... Koriste ga najčešće oni koji izgovaraju 365.000 reči u minuti, tj. oni kojima može i roda da uleti u usta prilikom besede...
Krenuo sam da PECAM RIBU, i usput sam naišao na MALU KUĆICU u kojoj živi jedna STARA BABA...
Definiše se sve i svašta. Tako se mogu pročitati definicije baksuza, alapače, čitulje, smrti, rezervoara za smeh, kolateralne štete, Živojinović Velimira, zvanog Bate, dnevne svetlosti, gospođe džem!, Brus Lija… „Je l’ ti puši ćale?”, „Je l’ mogu u WC?”, „Chuck Norrisisati” i još mnogo toga može se naći na ovoj internet stranici. Zato ne iznenađuje što se mnogi kad jednom dođu, ponovo vraćaju na nju. Neki čak postaju i zavisnici, pa traže od moderatora da ih banuju, poput jednog studenta koji je zahtevao da mu zabrane pristup na nedelju, dve dana da bi mogao da uči.
Status Magazin · April 2009.
+++ Био сам заборавио како се зове та појава, хвала на подсећању! Мени је мега-треш кад чујем изразе као "БИО САМ СЕ УСТАО у 7h" или "ради савршено БЕЗ ДА ПРАВИ БУКУ" итд.
Dovoljno je reći samo "višak reči" ili "suvišne reči".
+
ming, lingvisto, evo zadatak za tebe:
šta znači ,,najmoguće profesionalno''? jedan ministar rekao to na teveju, a ja kao i ostatak raje ne razumijem tako školovan jezik
Bojim se da ti ne mogu pomoći MegaSmrth-i... Ipak nisam na tako visokom nivou... To je verovatno neki inženjer srpskog jezika... :-)
Nežno i suFtilno.