Prijava

Znam, Banini, nego bih ja da izbegnem skroz koriscenje staklenih tegli, zato i pitam ima li nekih drugih nacina da se u tom drugom delu kad treba da se zapece koristi nesto drugo.

Prevideh tvoj post iznad. Hvala.

Banini, pa to kad zašteka sebi par tegli da sakrije od drugih pa ih zaboravi xD

Na koi nacin vi spremate sarmu?
Znam da ima zilion nacina, ali na koji vi?

Pa zamuljaš smjesu sa mesom i rižom, natrpaš nasjeckane slanine, umotaš to sve u kupus i natrpaš u lonac da se krčka.

Letnje osveženje.
2 sveže paprike iseći po pola uzduž, odstraniti semenke, papriku iznutra namazati sirkom ili udrobiti bilo koji sir, naseckati salamice ili bilo šta od suvomesnatog, ubaciti i naseckano kuvano jaje, zatim staviti tanko nasečenog paradijza na kolutove i prekriti sa prepečenim hlebom. Uz to ide hladna limunada.
Prijatno. :)

Hoce neka gospodza da mi u pvt posalje recept za poparu. Imam nekog leba, a treba da se selim za koji dan.

DEVERIKA A LA VLADIMIR

U pola litra piva staviti limun isečen na komade, sitno seckanu glavicu crnog luka i vegetu. To dobro prokuvati, pa procediti. Ostaviti suvi sadržaj na jednu, a vodu na drugu stranu.

Deveriku očistiti, odseći glavu i rep. Na njoj napraviti nožem zareze, špikovati belim lukom i peršunom, ali ja sad nemam peršuna, pa ga neću staviti. Staviti u rernu da se peče na 200 stepeni oko 45 minuta, prelivši je i dobro natopivši prethodno skuvanim pivom i limunom. Pola vremena – neka se krčka pokrivena, posle neka se zapeče otkrivena.

Kada je gotova, uzeti suvi sadržaj odvojen na stranu, ispasirati ga, preliti ga sa 50 grama zagrejanog maslaca ili margarina, izmešati i time premazati sirotu ribu.

Ko preživi, pričaće.

Evo je tema, tu je! Prepravio sam malo i naslov, pa da bude ko ona od Vučice... :-)

E fala Kurde. :) Ja se baš zabrinula i naoštrila za dvoboj sa Remcem. :D

Od mene samo jebacki recepti. Evo vam jos jedan da vam riba odmah posle da, pogotovo je dobar za one koji vole jutarnju jebacinu.

Potrebne su virlse i jaja. Na 1 virslu ide 2 jaja. Sto je ok za obrok.
Virslu prepolovis na pola,uzduz. okrenes na ravnu stranu, i zaseces odozgo ka dole, al ne do kraja , nego ostavis 1cm-2cm od ivice. Onda te krake uzmes i oblikujes u srce, i cackalicom ih "prihevtas" da stoje. Stavis u pleh (a dobra je fora da imas neki karton ispod toga da), i onda u unutrasnjost razbijes jajo. posolis, pobiberis koliko volis, i cusnes u rernu dok se jaja ne ispeku. Ko ukras moze dekorativno iseckan krastavac ili paradajiz.
p.s. Samo treba obratiti da virsla celom svojom duzinom dodiruje patos , da ne bi jajo iscuralo ispod..

Rezultat je jajo na oko u obliku srca, pun stomak i momentalan ovlaz. Mogu i pederi da probaju.

Znači recepti koji ovde nedostaju su u Vučicinoj temi ovde:
http://vukajlija.com/forum/teme/47734-ne-znam-sta-da-spremim

Ajmo dalje.

'Ozrenski zimski kompijer'

Sastojci:

-kila krompira
-2 glavice crvenoga luka
-200-300 grama šarene slanine
-100 grama domaćeg tvrdog sira
-dvoje jaja
-šolja mlijeka
-so, biber

Ogulite kompijere, nasijecite na ploške. Slaninu i luk isjeckati sitno na kockice. Sir rendate a more i drobljen, zavisi kolko je tvrd :)
Podmažeš dublji pleh maslom pa redaš krompir, luk, slanina, sir, krompir i tako dalje, ko musaku. Umutiš jaja i mlijeko, poliješ preko svega. Prekriti folijom. Peći na 220° oko 50 minuta do sat vremena. Skinuti foliju i zapeći još malo i to je to!

Bon appetit!

spageti a la ja :
spageti
slaninica ( isprzena)
kackavalj (izrendan)
i sos: dva jaja, malo pavlake i so (umutis)
i samo sve srucis na tanjir i super je. brzo se priprema i jeftino

Је л' има која домаћица да зна да мота сарму, да се узмемо?

ЕЂИТ: Немош ти наролат колико ја могу појест.

Nemam pojma, meni mrtvo dok ne kokodace :)

pa da, boli tebe uvo za salmonelu, holesterol i ostale prateće elemente kad ti organizam mlad pa sve trpi...