Prijava

Danas ispred bolnice viđeh ženu koja je u sedmom ili osmom mjesecu trudnoće, kako puši. Cigaretu.
No da skratim uvod.

Treba li zakonom zabraniti duvanjenje u trudnoći?

Pušio sam nekoliko godina. A pored bombardovanja iz medija ne treba čovjek da bude genijalac da ukapira štetne strane duvana. Ova tema nije protiv ' običnih' pušača. To je stvar sopstvenog izbora. Ali da li opravdavate trovanje bebe koja je u najranijem i najosnovnijem razvitku.

I da li se puš-trudnicama trebaju oduzeti privilegije ( preko reda, posebna mjesta u autobusu itd), koja služe za očuvanje zdravlja bebe, kad same rade na suprotnom svakim dimom?

Метак у вугла кад се породи, због угрожавања туђег живота.

Treba li zakonom zabraniti duvanjenje u trudnoći?

Кој вам је бре... Па она је одговорна за свој и бебин живот! Не размишља стока, шта ћемо јој сад ми... а и како мислиш баја муркан 24/7 уз њу, а?

Zavisi. Stres izazvan odvikavanjem od nikotina može biti fatalniji po plod nego (neka normalna) konzumacija duvana.

Trebalo bi zabraniti, ne može me niko ubediti da to ne utiče na zdravlje bebe...

опет ја како мислиш да се контролише тај закон? Људи није то пљачкање банке

Ne znam kako, al' kad god smo se pozivali na nečiju svest, nije upalilo...

pa kako ja u autobusu da provalim da li je trudnica pušač? msm, da je samo pušila, ne bi bila trudna! :P

elem, diskutabilno pitanje. lično, tukla bih žene koje puše u trudnoći. to mi je vrhunac sebičnosti i to treba drakonski kazniti. međutim! jednog mojoj prijateljici je lekar rekao kada joj je saopštio da je trudna: "moraš da prestaneš da pušiš! ali, ako u trudnoći zapališ cigaretu kada osetiš da ćeš početi da besniš i nerviraš se, više će detetu naškoditi stres nego duvan, jer već godinama pušiš pa ti organizam ni neće biti čist ako najednom prestaneš, a osim toga, pored svih izduvnih gasova, pesticida u hrani i prljavštine, duvan je još i najmanje škodljiv."
opet, drugoj mojoj prijateljici, kojoj je ovo prva trudnoća a ima 41 godinu, desilo se da je otišla na ultrazvuk i lekarka kaže "divno, savršeno, placenta čista, bez i jedne mrlje, vidi se da ste nepušač!" a moja prijateljica kaže "heheheh, e moja doktorka, ja sam do trudnoće pušila i po dve pakle dnevno, a od kako sam trudna samo jednu!" lekarka ostala zabezeknuta...

Ništa novo ali tu pomoći nema... razlog? Pa šta sve ljudi rade sa svojom decom to i nije toliko strašno, to je samo početak, ali to je život, mnogo dobrih ljudi ne može da ima decu a goveda imaju po troje od kojih naprave još tri goveda svojim (ne)vaspitavanjem.

Život trudnice - njena stvar. Život deteta kome je trudnica dala život - opet njena stvar. Možda je surovo, ali što se mešati uopšte...

da je samo pušila, ne bi bila trudna! :P

Диви је ова! Али бре, није ти ово редтјуб :)))

Džimi, čitao si Narodni zakonik Kine, vidim..

Метак у вугла кад се породи, због угрожавања туђег живота.

Zbuče, nema ni plavaca 24/7 pored dilera, ali zajebe se čoek, pa izađe napolje. I ne poistovjećujem trudnice i dilere, samo taj argument. Mnogo je stvari zakonom zabranjeno, pa sami čin zabrane utiče na konzumente.

а и како мислиш баја муркан 24/7 уз њу, а?

Nisam zna za to Lullaby.. Koliko smatraš normalnim ?

(neka normalna) konzumacija duvana.

Ne možeš to da zabraniš ljudima, iz prostog razloga što to ne možeš da kontrolišeš. Isto tako ne možeš zabraniti nekim jedinkama da imaju decu. Danas u novinama:

"Dvoje očevidaca u turskom gradu Jozgatu snimilo je mobilnim telefonom neverovatan prizor: jedna žena je devojčicu zavezala užetom i spustila sa balkona kako bi joj dohvatila odeću koja je pala."

I šta reći?

Dakle, ne znam kako neko može da ugrožava život deteta zbog sopstvene slabosti. Jebi ga, ima nas raznih, ali takvi sigurno nisu normalni.

Lemajo, tako i ja rekoh. Mislim da je stres mnogo opasniji.

"Dvoje očevidaca u turskom gradu Jozgatu snimilo je mobilnim telefonom neverovatan prizor: jedna žena je devojčicu zavezala užetom i spustila sa balkona kako bi joj dohvatila odeću koja je pala."

ДО јаја !!! ОЋУ И ЈА!!!! ОВО !!!

Циплёнок, nije njena stvar život bebe. Zaštita djece je jedna od ključnih stvari u porodičnom pravu.

Метак у вугла кад се породи, због угрожавања туђег живота.

Ovako, jebo joj bog mater sebičnu.

Eh, Straja je u pravu, a i lemaja.

Trudnice uzimaju i droge i ko zna sta. Cigarete mu tu dodju kao najmanje zlo. Po meni, abortus je vece zlo od pusenja cigareta u trudnoci.

Osim toga nauka kaze da tu i nema neke velike stete, osim sto je beba malo manje mase, nekih 5-10%.

Svašta može negativno da utiče, zato ranije treba razmišljati o tome, odnosno, pre trudnoće...

Zavisi. Stres izazvan odvikavanjem od nikotina može biti fatalniji po plod nego (neka normalna) konzumacija duvana.

Bas htjedoh ispasti pametan. Morala si ti prije mene :P
;)