Prijava

Hobgoblin tacno medju najbolji ejlovima

http://www.walhalla-weine.ch/mediaObject/products/49183/image/49183.jpg

Ovo svajcarsko isto, skroz dobro pivo. Ostala su prosek pa malo ispod.
Vina imaju dobra tamo u francuskom delu, piva jok. Samo ova pivara.

Sad mi se pije pivo.

Лери, како се крећу цене пива?

150 prosek.

Просек за ова наша, страна око 200-220

Tačno, Kozel je 220 npr.

Al' cenim da ste sirotinja pa nisam ni pominjao strana lololo

Kabinet je jedna od najboljih domaćih pivara. Ima uglavnom pšenična piva. Sve preporuke. Kruger je solidan.
Schneider Aventinus Tap 6 - je pivo od oko 8% alkohola, i prilično je dobro kao i ostala Schneider-ova piva.
Ima i Schneider od 12%
Meni se iskreno i Trooper svideo. Prilično kvalitetno pivo. Ali ne u rangu ovih
Memminger Dunkle weisse odličan takođe.

E sad. Sva ova piva imate po pivnicama, ja sam ih pio sve u Miners pub-u. Generalno, jednom mesečno planiram da odem, popijem dva -tri piva koja nisam pio i tako. Čisto degudtacija. Tamo je najjeftiniji Kruger i cena mu je oko 170 din. Ova ostala su između 200 i 450 dinara. Al najviše ih je u opsegu 280-350 kinti. Generalno, do sada sam cepao nemačka i domaću pivaru Kabinet, i mogu reći da su sva ok. E da, čini mi se da u obom pabu imaju od domaćih još Zaječarca (cene se ne sećam, ali je opet reda veličine 170 kinti). Mesto jeste malo skuplje ali je pikado besplatan i ima flipera i stoni fudbal. Ako nekome treba društvo za ispijanje kvalitetnih piva, tu sam. :-)

Inače, ovaj Kabinet ima pivo koje se zove Brkaaa i u kom ima baš dosta hmelja, pa kao zbog toga miris mu blago vuče na zovu. Dosta interesantno pivo.

Kabineti objašnjavaju strahovito

Nosio je buraz kabinete jednom domaćem degustatoru i poznavaocu vina, zadovoljan je bio jako. Ispostavilo se da je taj degustator njegov otac, a moj ujak.

E sad. Sva ova piva imate po pivnicama, ja sam ih pio sve u Miners pub-u. Generalno, jednom mesečno planiram da odem, popijem dva -tri piva koja nisam pio i tako. Čisto degudtacija. Tamo je najjeftiniji Kruger i cena mu je oko 170 din. Ova ostala su između 200 i 450 dinara. Al najviše ih je u opsegu 280-350 kinti. Generalno, do sada sam cepao nemačka i domaću pivaru Kabinet, i mogu reći da su sva ok. E da, čini mi se da u obom pabu imaju od domaćih još Zaječarca (cene se ne sećam, ali je opet reda veličine 170 kinti). Mesto jeste malo skuplje ali je pikado besplatan i ima flipera i stoni fudbal. Ako nekome treba društvo za ispijanje kvalitetnih piva, tu sam. :-)

bio jednom, baš ljubazan pabić, pikali pikado i pojeli 30 onih malih čipseva(nemoš se najesti od onoga da jebe oca). moraću opet da banem da probam neko od tih brutalnih piva.

Holsten mi je dobar
Kad sam bio u Švedskoj pio sam falcon, on je onako okej, sve u svemu bolji od ovih naših što se trujemo

domace pivo iz kamelota u ns je banja.ko god bude imao priliku,neka proba.kod velike pecurke je.

Još jedan primer za 'tamo je bolje temu'

Kod nas baš i nemoš da kupiš kvalitetna piva, bar u hipermarketima. Tu i tamo može da te usere.

Kod piva je bitno kako ti legne. Od toga mnogo zavisi.
Posle dobre šljake na +40 legne ti i Lav kao budali šamar.
Kod svakog alkohola, pa tako i piva, primetno je da ti druga flaša dramatično brže klizi u odnosu na prvu.

Volim pivo a jedan od najznačajnih merila kvaliteta jeste podrig. Pivski podrig mora da dođe neposredno nakon velikog gutljaja, da bude teži od vazduha i da se neko vreme zadržava u tvojoj okolini dajući na značaju svemu onome što govoriš u tim momentima.

VIVA LA PIVA

Možeš Caro, pojedini od pabova i pivnica prodaju to pivo i kao da nisu ugostiteljski objekti. Doduše u hiper, super, megamarketima ne možeš, ali ako hoćeš da piješ dobro pivo, možeš da ga nađeš. A većina pabova i pivnica ima ideju da imaju što širi spektar piva.
A ovo za Lava na +40, apsolutno je tačno.

нисам неки стручњак за пиво, а нисам ни бог зна какав љубитељ, ал козел чешки је добар, баш. И крушовице. Од наших ми је добро зајечарско, док су лав и ваљевско благо речено ужас. Јелен нисам пробао никад.

ваљевско благо речено ужас

закољи се

Valjevsko je najjace!

Koje Valjevsko uzas? Si lud? I kojom madjijom si ga svrstao u isto kolo sa Lavom. Samobanuj se. OVAKVU UVREDU DAVNO NISAM PRETRPEO, UTUCEN SAM.