Prijava

serem se u gvozdene. imam mobilni i gvozdena na njemu

ima li sajt neki gde je izložen kolorit piva dostupnih na domaćem tržištu?

hahah, izijem se sprda, ali definitivno se taj utisak može steći iz ovog malog kadra iz života autora Makaronac

tačno posetilac onog lokala kod VMA gde hirurzi jedu nadrkane ćevape

pošto pijem ali ne sećam se imena na nemačkom su ionako a ne znam nemački pa ne znam ni da zapamtim
dajte ako ima na sajtu tempa reći ću vam šta valja

pitaj autora Bohor za pomoć oko nemačkog

on tečno govori nemački, ali to nije nijednom spomenuo ovde

doduše, spomenuo je par puta da to nije spomenuo

Ajd šta širiš jbt sad će da misle da se kurčim i da me smaraju da im prevodim textove

molim vas, pomozite mom bratu, on ima jedinicu iz nemačkog u gimnaziji, a ja mu ne mogu pomoći jer imam 12 godina i živim u st gallen

brkati gospodin na etiketi, tamnija flaša i setio sma se zatvarač ima sa metalom sa strane tako da se može koristiti ponovo za punjenje i hermetičko zatvaranje boce(za paradajz npr)
kako se kaže ovo na nemačkom

inače erdinger beli sam pre pio stalno dok sam imo para
najprijatniji ukus, jako a nije oporo, baca šmek na bure i paški sir (kad kažem paški sir podrazumeva se dalmatinski da je, sir je samo paški :D kapirate ona fora sa burekom i bosancima)

Кад сам једном ходао кроз Праг спазим натпис Музеј пива, уђем унутра јер ми је натпис био занимљив, мислио сам да ћу да научим нешто о историји производње пива и тако томе кад оно курац, обична кафана која само носи тај назив.

Останем унутра јер ми је исфур био да испадне да сам као промашио локал па прошетам до шанка као да сам ту дошао плански. Сједим за шанком, и конобар ми даје читав један мени са стотину хиљада врста пива. Реко друже појма ти ја немам шта да пијем, ај ти мени нешто смисли, нешто што има добар укус а и да ме поштено опере. Климну он главом и донесе ми пет чаша по нула два, у свакој по једна врста пива. Издегустиравши то, схватим да ми је неко мање-више љубичасто пиво баш сјело, и наручим једну нула пет криглу њега. Каже он: Ово ти је Матушка, то производе људи на селу, генерацијама се цимају око тога, и баш си добро пиво изабрао, посјетиоче! Али ме је успут упозорио да је пиво појако и да не би требао да се зајебавам пуно са њим.

Тад у мени неки џиберлук проради, шта ти мене као зајебаваш је ли (ово говорим у себи), и попијем пар комада, и буквално се однесем од 3-4 Матушке.

Најбоље пиво које сам у животу пио јесте Матушка пиво.

emotivna priča, loš tenor

inače kruger i brent se toči na masi mesta samo ja nisam znao pošto nisma seljak baš da naručujem pivo stalno kad hoću pivo ušikam u kafančugi masnoj gde je jelen 120-140 0,5 flaša u odabranom društvu.
elem održavaju kvalitet, solidan je i svetli i crveni, vuku šmek na bjelo vino i bure (i erdinger naravno x) )
bjelo sam namerno napisao jer ništa ružnije od beogradskog "belo" i "lek nema. Lek. jebem ti mater i tebi i lek beOgradjanine ljigavi

Gde je ta pivnica tačno, po centru negde, oko sata?

Voleo bih da probam najbolje pivo u životu - matuška pivo.

није далеко од сата, на десет минута хода чини ми се

био ја ту. лозничанин држи. има 30+ точених. за једно вече сам им украо 6-7 кригли

признај да си све те податке прочитао на сајту, осим овога што си украо

blue moon, belgijsko original wheat ale s pomorandžinom korejom