Prijava

Па , у основи јесте ,али то је вежба која наглашава врх бицепс и обликује га , за ту вежбу је потребно већ имати масу бицепса како би се имало шта обликовати.

Е, па тако вежбам углавном. Ставим руку преко ноге. Други лакат наслоним на друго колено. Дакле, кад је тег доле, рука ми је исправљена скроз. Кад га подигнем, згрчим руку до краја. Тако 60 понављања са 11 кила. Три серије обично.

Саћу погледам овај твој видео.

немо на бањицу да ми прљаш базен :) бањица је ултра врх, имаш и сауну тамо је кул, дебели матори бизнисмени и пропали спорстисти долазе да се зноје

Имаде ли неко користи од Виктора (баје са видеа) ?

Ja prestao nesto da se cepam s vezbe, ali vraticu se, obecavam!

Ja sam pre par godina jedno vreme radio po 200 sklekova i trbušnjaka dnevno (10 serija po 20 i jedno i drugo), pa sam eto do početka novembra ove godine zbog svoje nemarnosti pravio pauzu sa vežbama. U novembru sam počeo sa 5X20 sklekova i trbušnjaka dnevno, 5 ili 6 dana u nedelji. Svake nedelje sam povećavao za jednu seriju od 20. Evo ove nedelje završavam sa režimom 9X20 i prelazim na 10X20 dnevno.
U suštini hoću da se osvrnem na sajt koji je jovičić predložio i da kažem da zastupam slično mišljenje, krenuti polako, koliko vam telo dopušta, i postepeno povećavati ali bez preskakanje jer je konstantnost jako bitna. Evo ja sada radim duplo više dnevno nego pre mesec dana a lakše mi padaju vežbe nego na početku što znači da je porast snage evidentan.

Do sledeće revije ima nam budeš ko Konan brate.Zalabi malo.

Hteo sam da vas pitam, koje vežbe da rade izrazito mršavi ljudi, čije su noge mnogo duže od trupa, a nisu pre vežbali (lik 16 godina, 191, 76 kg)??

To Straju pitaj brate,ja sklekove samo na švalerki radim.Ne razumem ti se ja u ostale vežbe.

Bojane, moram da se obračunam sa likovima koji me hejtuju :)
Anonimuse, ja sam prilično mršav, iako sam znatno niži mršav sam i verovatno slično građen (177cm), ja ti preporučujem da kreneš sa trbušnjacima i sklekovima jer najviše mišića aktiviraju, pa kad ojačaš nakon 2 meseca da kreneš da širiš asortiman raznim vežbama i podvrstama trbušnjaka, sklekova... tu su i gorepomenute bučice i šipka za zgibove.

8-10 ponavljanja za veličinu,12-15 za definiciju...to je osnovno.

Hteo sam da vas pitam, koje vežbe da rade izrazito mršavi ljudi, čije su noge mnogo duže od trupa, a nisu pre vežbali (lik 16 godina, 191, 76 kg)??

Вежбај трчање, шпринт препоручљиво. Требаће ти у ферки :)

Dobro, svakako da što više ponavljanja to više teži definiciji, zato ja i radim serije od po 20

Вежбај трчање, шпринт препоручљиво. Требаће ти у ферки :)

hahahahahahaaaaa...Slavko obeshrabri čoveka sad.

Slavko Demotivational :)

Шта је? :) Па хоће човек максимално да искористи дужину доњих екстремитета, а за то нема бољег начина од часног узмака :)

Е, па тако вежбам углавном. Ставим руку преко ноге. Други лакат наслоним на друго колено. Дакле, кад је тег доле, рука ми је исправљена скроз. Кад га подигнем, згрчим руку до краја. Тако 60 понављања са 11 кила. Три серије обично.

Uuuuuh, uh, uh, kakav danak neiskustvu... Pričaćemo o ovome, ali kad se vidimo, ne mogu da kucam toliko.

Znači samo sklekovi i trbušnjaci, tako sam i mislio. Imam još 1 problem, ne mogu da dodirnem prste na nogama pri istezanju. Hoću li ovim vežbama ispraviti taj nedostatak ravijenosti mog kičmenog stuba??

ovim vežbama nećeš, ovo ti je za jaču muskulaturu, a za istezanje i dodirivanje prstiju važi isti princip, ono što ne možeš sad moraš da uvežbaš da bi ostvario, zato pre vežbi (trbušnjaka i sklekova) uradiš razgibavanje (struk, kolena, ruke, svi zglobovi) a kad završiš vežbe radiš istezanje, u koje spada dodirivanje prstiju, tu je napredak jako spor ali moraš svaki dan da se istežeš koliko možeš i tako samo strpljivo.

Е, па тако вежбам углавном. Ставим руку преко ноге. Други лакат наслоним на друго колено. Дакле, кад је тег доле, рука ми је исправљена скроз. Кад га подигнем, згрчим руку до краја. Тако 60 понављања са 11 кила. Три серије обично.

Ja tako nikada nisam radio niti planiram da radim. To je smrt. Bolje idi popi pivo, imaćeš više uticaja na bajseps.

Ja tako nikada nisam radio niti planiram da radim. To je smrt. Bolje idi popi pivo, imaćeš više uticaja na bajseps.

Ајде? Не бих баш рекао да нема утицаја. Ја сам за 2 године набацио 24 киле, и то углавном горе (ноге сам слабо вежбао). О снази нећу ни да говорим. Довољно говори податак да пре две године ником из друштва нисам могао да оборим руку, а сад нико мени не може да обори руку. Тако да... Оно.