Prijava

Sve što radiš i ma na koji način da radiš koristi telu više nego da ne radiš ništa, e sad, neke vežbe su korisnije neke malo manje, sve zavisi šta kome odgovara i šta ko želi.

ljudi, bavio sam se sportom koji ne zahteva mnogo mozak vec samo povecanje snage i izdrzljivosti (plivanje)
gledam, pominjete plafon kad dodjes do necega sto ne mozes povecati. mozes, ali si u tom trenutku stigao do skoro 100% iskoriscenosti misica i energije koju trenutno imas. Resenje je ili u povecanju zapremine ili gustine misica, a to mozes jedino ako treninzi neko vreme pocnu malo da bole. prestanu posle za isti napor.
cela svrha ovih sajtova je da proba da te natera da svesno dodjes do te granice u vezbi kad pocne da boli, i mozak se protivi da nastavis, a ti nastavljas.
te vam savet kako da dodjete do 100 sklekova u seriji, ili sta god vec ocete (da ne preterujemo ne vec stagod, al dosta toga). prosto :)

8-10 ponavljanja za veličinu,12-15 za definiciju...to je osnovno.

То је једна од највећих заблуда....

Ја мислим да је све то индивидуално.
Пре свега, не могу људи различите контитуције да имају исти режим тренинга.
Зар не, Лаки?
Ево, ја сам природно мршав (астенички тип). Мени треа много више залагања него неком ко је природно атлетски.

http://scoobysworkshop.com/

Лик је објаснио неке ствари.

во, ја сам природно мршав (астенички тип). Мени треа много више залагања него неком ко је природно атлетски.

Управо. Нпр, ја нисам имао никакво побољшање након три месеца у теретани. Има доста тога и у метаболизму и у исхрани. Ја и даље једем ко да сам у пубертету, а зову ме мотка за веш.

Такође, има доста тога и у висини. Оном од 190 је потребно несразмерно много више вежбе него оном од 170.

У основи то је тачно.Свако тело је прича за себе и свако тело другачије реагује на одређене системе вежбања.Нешто што једном телу даје одличне резултате неком другом не значи ништа.Ствар је у томе да свако нађе систем и режим који њему одговара , који даје резултате.ББ је једна читава наука , макар се то односило и на кућно вежбање , принципи су исти.То је све ствар погрешака и покушаја.
Ево лични пример о овоме како неке вежбе не одговарају свакоме.
Бенч прес , "мајка" свих вежби , основа.У почетку сам мислио да ме баш ради ,али.......врло мало резултата од равног бенч преса , видео сам да ми груди врло мало раде од њега а више трицепс и предње раме.И да , правилно сам га радио , али уз све "правилне" и неправилне форме груди ми је најмање погађао док су други причали како им та вежба највише погађа груди.А није да сам слаб на њему , рекорд , 161.5кг.Решио сам да се више посветим другм вежбама , коси бенч , склекови (да , знам да је чудно али мене склекови навиђено раде) , варијације пропадања за груди.Радим ја и бенч али чисто реда ради.
Тако да , некада више не мора да значи боље....

ovo ko je kakav tip mnogo zavisi od toga sta je radio kao mali, da znate. cak i visina!
ima genetike, naravno, ali atletski tipovi su oni koji su se bavili nekim sportom koji promovise takvu gradju dok se razvija skelet, koji u to vreme prati razvoj misica.

a recimo, lik koji je mogao da bude 180cm, bice 4-5 cm nizi ako je bio gladan kad je bio beba, a vazi i obrnuto. Isto zavisi i od hrane koja se jede.

Управо. Нпр, ја нисам имао никакво побољшање након три месеца у теретани. Има доста тога и у метаболизму и у исхрани. Ја и даље једем ко да сам у пубертету, а зову ме мотка за веш.

probaj da ides par godina, pa kazi ovo opet :)

И да , правилно сам га радио , али уз све "правилне" и неправилне форме груди ми је најмање погађао док су други причали како им та вежба највише погађа груди.А није да сам слаб на њему , рекорд , 161.5кг.Решио сам да се више посветим другм вежбама , коси бенч , склекови (да , знам да је чудно али мене склекови навиђено раде) , варијације пропадања за груди.Радим ја и бенч али чисто реда ради.

Има истине. Друг ради са 100кг, мада пије свашта (тврди да не узима анаболике и сл), и изгледа стварно екстра. Али кад је требало да се пренесе неки цемент, само је пао после петог, штркљави жилави радник је пренео 50, да му се чело није оросило.

Има истине. Друг ради са 100кг, мада пије свашта (тврди да не узима анаболике и сл), и изгледа стварно екстра. Али кад је требало да се пренесе неки цемент, само је пао после петог, штркљави жилави радник је пренео 50, да му се чело није оросило.

ovo se zove izdrzljivost i tolerancija na odredjeni pokret i posao i nema velike veze sa snagom i ko kako izgleda :)

Мислим да би најбоље било да потражите неку литературу о томе на нету. Има је ко блата. Много је то (начин вежбања и исхране) компликованије него што изгледа. Ако се више ложите на справе и тегове скините негде Beyond Brawn. Ако вам се више свиђају склекови, згибови, трбушњаци и тако то, пробајте са The Underground Guide To Warrior Fitness, мало је тупав наслов и начин презентације, ал има квалитетних информација.

Има истине. Друг ради са 100кг, мада пије свашта (тврди да не узима анаболике и сл), и изгледа стварно екстра. Али кад је требало да се пренесе неки цемент, само је пао после петог, штркљави жилави радник је пренео 50, да му се чело није оросило.

Па добро , не знам какве везе има бенч и ношење цемента ,ако се мисли на групе мишића :) за то ношење цемента ти требају јаке ноге,леђа и издржљивост............док је бенч.........бенч :)

nego, ja sam provalio da je za masu najbolje kad se prave pauze (i jede meso i mleko, naravno). Ali, najbrze nabacujes masu, ako posle treninga uvek osecas blagu upalu misica (to jedino moze ako pravis pauze).
Sa druge strane, ako neko zeli lepo da izgleda (posto sama zapremina misica i nije nesto, a izgubi se cim zajebes da vezvas), provalio sam da su vezbe istezanja super stvar. Al ono, pravo istezanje, posle treninga, da osetis zmarce u nozi npr ako si trcao.
To recimo kod mene cini da stoje misici zategnuti i kad ne radis, i da samim tim dobijes ono "pravo" drzanje koje cini vise od 50% dobrog i zdravog izgleda osobe.

(тврди да не узима анаболике и сл)

Немој ме држати за реч, али мислим да се "анаболици" не односе само на стероиде, већ на све материје које доприносе изградњи мишића. Укључујући храну.

Не то је директно снага. Нема то везе са изгледом. У телу различити мишићи раде различите ствари. Брат који је исклесан, специјалац у војсци, и тренира буквално сваки дан по пар сати, је отишао на припремни тренинг за скакање падобраном. Другачије вежбе, и болели су га мишићи за које није ни знао да их има.

@GM

Ма хормоне, стереоиде и сл. По мени је све сем пивског квасца хемија. Да креатин ваља нечему, не би га испишао после десет дана.

Ма хормоне, стереоиде и сл. По мени је све сем пивског квасца хемија. Да креатин ваља нечему, не би га испишао после десет дана.

Па сад, много се претерује са моћима тих додатака, ал не треба ићи ни у другу крајност.

Mleko je anabolik. Dokazano.

Појма немам. Сад је дао десет сома за хемију. Креатин, протеини, генер, енерџиз (тако нешто), декстораза и глукоза, и нешто још, не знам шта. Можда сам и омашио у изговору. Али лик оде, диже 100 кг, и месец дана паузе и све се истопи. Не смем ни да помислим колико десетина хиљада скелкова треба за тако нешто. Да не спомињем да би то остало много дуго...

Али лик оде, диже 100 кг, и месец дана паузе и све се истопи.

Како год да набациш масу, све ће се то "истопити" временом, чим престанеш да форсираш начин вежбања и исхране којим си дошао до ње.

Hvala svim vežbačima, samo opušteno, što bi naš narod rekao - za kičmu