Prijava

iz prilozenog, da se naslutiti da nisam neki zaljubljenik u fensi kola. treba mi nesto da me vozi odavde do tamo i da ne trosi mnogo, da ima sto manju kubikazu da ne placam registraciju bez razloga, al ipak da nije malo ko igracka, da mozes da prevezes nesto ako zatreba. ne verujem da cu bilo gde to da vozim brze od 150-160, i to ako bude je po nemackoj tako da je pravac.

Prvo, zaređaj po servisima da vidiš cene, jer su ti opel i škoda u srbiji kako tako jeftini za održavanje, a već ovde u švedskoj i nisu baš. Tako isto vidi u CH kakva je situacija sa tim.

Drugo, jel bi uzeo dizela ili benzinca?

Treće, kakvo je osiguranje tamo? Ovi šveđani imaju liste ''kritičnih'' automobila tj. kola koja se više kradu i kola koja se više lupaju pa ti i cena ide gore.

Četvrto, pogledaj i Mazdu 3.

jebem li ga, servis je ovde bukvalno za sve skup, tako da je bolje auto koje se najmanje kvari :)

Mada ako si gastos koji drži do sebe nemoj zaobići mečku i golfa jbg.

E, onda Civic i Mazdu 3 pogledaj, jako je dobra.

Jesi ti na radnoj dozvoli ili imaš državljanstvo? Jel deru sa osiguranjem strance?

Kad viđeh "celt, malopre" pomislih da je počela rasprava o ovome lolo

Honde su pouzdane, a vjerovatno kod vas održavanje nije nešto skupo. Malo je tvrđa. Isto važi i za Golfa (naravno u zavisnosti od motora koji gledaš), a i Korola bi trebalo da bude pouzdana. Astru ne znam koji konkretno motor gledaš, ali su prilično tijesna i neudobna kola. Ovi prije djeluju kvalitetnije, jebi ga. Škoda, jebi ga, manje auto, slabiji motori. Francuze bih zaobišao. 307 ima lošiju elektroniku, trap mu je isto osjetljiv, a ne znam kakvo je kod vas održavanje. Ali je lijepo auto. Reno ne znam kod vas kakvo je kod vas održavanje i kakve su cijene djelova, osjetljiv je na loše gorivo. Problematična je pumpa kod 1.5dCi, nemoj ga voziti na rezervi, mada je kod vas kvalitetnija nafta. A klasa nije pravi Mercedes. Fokusu dizelu obrati pažnju na zamajac.

Ako 'oćeš neko jeftino auto male kubikaže i potrošnje pogledaj i Hondu Jazz. Hvale je ljudi.

E da, provozaj svako auto da vidiš kako ti "leži". Sivik je nizak naprijed, a i nepregledan pozadi. Ono, čovjek se navikne, a i možeš ugraditi parking senzore ako ti smeta. I ne penji ga na visoke ivičnjake.

imam radnu dozvolu.
da, deru strance, za lokalce je oko 400fr godisnje, za strance 700

Honde su pouzdane, a vjerovatno kod vas održavanje nije nešto skupo. Malo je tvrđa. Isto važi i za Golfa (naravno u zavisnosti od motora koji gledaš), a i Korola bi trebalo da bude pouzdana. Astru ne znam koji konkretno motor gledaš, ali su prilično tijesna i neudobna kola. Ovi prije djeluju kvalitetnije, jebi ga. Škoda, jebi ga, manje auto, slabiji motori. Francuze bih zaobišao. 307 ima lošiju elektroniku, trap mu je isto osjetljiv, a ne znam kakvo je kod vas održavanje. Ali je lijepo auto. Reno ne znam kod vas kakvo je kod vas održavanje i kakve su cijene djelova, osjetljiv je na loše gorivo. Problematična je pumpa kod 1.5dCi, nemoj ga voziti na rezervi, mada je kod vas kvalitetnija nafta. A klasa nije pravi Mercedes. Fokusu dizelu obrati pažnju na zamajac.

ja bi francuske automobile iskljucivo zbog cene, isto godiste i kilometraza, bar 30% manja cena od honde npr.

mazdu 3 ima drugar ovde, pitacu ga kakvo je, mada on novu kupio pre 2-3 god, tako da ne verujem da ima nekih problema. i meni pada na pamet da uzmem novo na lizing, al skupo bez razloga...

Ma daj bre, ti bi uzeo Golfa 5 ili 6 za te pare xD.

Nego Celt, jel mnogo zajebano doći do radne dozvole u CH sa srednjom elektro školom?
Pošto verujem da u Švedskoj neću ostati duže od ovih 6 meseci.

A đe čitav život kola da otplaćuješ. Pogledaj tu Hondu Jazz, hvale je ljudi što je imaju, a trebalo bi da je jeftinija, jer je klasa ispod Sivika. Nijesam se vozio, ne znam kakve su vozne osobine, ali ako nijesi zahtjevan u tom pogledu... Ili ako je Golf jeftiniji kupiš npr. 1.9TDI i nećeš pogriješiti.

Ja se iz inostranstva ne bih vrać'o bez ovoga:

sto je najgore, neki stariji, sa ogromnom kilometrazom ispada jeftiniji od ovih japanaca sto gledam, al bre nerazumno je da se kupuje :)

a i nikad ja to necu da dovozim u srbiju, nisam lud da vozim 15 sati i jos skuplje da me kosta od aviona, zajebi to.

Nego Celt, jel mnogo zajebano doći do radne dozvole u CH sa srednjom elektro školom?

nije ako nadjes poso. ako nemas poso pre konkurisanja, ravno nemogucem, pa makar bio doktor nauka nobelovac.

a i nikad ja to necu da dovozim u srbiju, nisam lud da vozim 15 sati i jos skuplje da me kosta od aviona, zajebi to.

Lololo, ja idem mb w124-om za jedno 6-7 dana u srbiju, oko 2500 km imam.

Pogledaj i hyundai i30