Prijava

Ja sam najviše savjeta o automobilizmu dobio na top gearu, jer su surovo realni i jebe im se za sve.

Dobri su oni, samo što previše hvale Alfe ;)

Pa šta misliš odakle potiče moja ljubav prema Breri i Alfama ?:)

Kad Mej kaže za sto pedes devetku nešto u fazonu, 'uživaćete u ovom vrhunskom automobilu svih deset kilometara pre nego što bude morao na servis'

Ma Alfe su svakakve, samo ne znam u čemu je fazon. Šveđani ne kude nešto twin spark motore, čak ima dosta taksi stanica koje imaju Alfe 156 (1.8 i 2.0) i 166 (2.0) ts na CNG, mislim da je fabrički ugrađen i niko nema problema sa njima. Cirka 20% taksija su Alfe, ostalo su Mečke, Volvoi, Sabovi itd. E, sad sa druge strani, naši ospu drvlje i kamenje prema Alfama benzincima, a npr. moj teča je imao 166 2.5 24v V6 koju je platio neke sitne pare, a bila je brutalan auto, pa čak i nije ni toliko puno trošila (doduše vozio ju je 95% po autoputu).

Edit: samo što delovi za Alfe koštaju k'o i za BMW i Audi, a čak su neki i Mercedesi jeftiniji za održavanje (W202, W203, W210). Prošle godine je od jednog mog drugara ćale, za 1200 eura, bukvalno uradio polu-generalnu na w203 C220 cdi automatik, a auto ima preko 600 000 na satu. A mislim da je od onda obrnuo još 40 000 km bez problema. Isto tako moj ujak kaže da je W210 E290TD džaba za održavanje. Mali servis mu je 75 eura, veliki radi na 250 - 300 000 km zbog lanca, a ništa mu se i ne kvari, jedino je pre neku godinu dao 200 eura da mu totalno srede limariju i da uradi zaštitu.

meni rekose malo iskusniji sa automobilima, da je svako auto dobro kad je novo i dok se dobro odrzava. jeftiniji automobili se malo vise kvare, ali su im jeftiniji delovi, skuplji obrnuto, mada ni jedno ni drugo ne mora 100% da vazi. takodje mi dodao da su danasnji automobili vrlo slicni jedan drugom tehnicki, zato sto postoje nekoliko tehnologija koje prave veci giganti i to se manje-vise preplice kroz sve komercijalne automobile (renoov motor, vw sasija, hondin menjac, mercedesov znak itd...).

tako da ovde bas vazi ona stvar kako se okrenes, dupe ti je pozadi, biraj ono koje ti se svidja, da nije mnogo matoro ako nije novo, i da nije mnogo preslo. ostalo je manje-vise lutrija, ko ga, kako i gde vozio.

pa sad se mislim, kuci u srbiji, sam pre 10ak god kupio pezo 106, 2002 god. do dana danasnjeg mu je prvog dana zamenjen zupcasti i u medjuvremenu menjane kocnice i ulje i to je to. zvanicno preso preko 200 000, od toga ja vozio dok sam bio dole, onda majka sad uglavnom. nezvanicno bogtepita kolko.

a ja ovde gledam da ne uzimam pezoa, kao nekvalitetno... :)

Kelte ti opet zaboravljas da ces na ovoj temi dobiti savet da kupis samo: audi, bmw i mercedes (jer su samo to automobili ostalo su kotarice) ali ti ipak najbolje da uzmes golf II. Sa golfom se neces pokajati i tako neke savete....

Ovde vazi ono: zena moze da bude domaca, ali auto i pas moraju biti nemacki.

da kupis samo: audi, bmw i mercedes (jer su samo to automobili ostalo su kotarice)

Volvo ih šije sve zajedno. Imao sam priliku da se vozim u ovakvom
http://media.ed.edmunds-media.com/volvo/s80/2004/oem/2004_volvo_s80_sedan_t6-premier_fq_oem_1_500.jpg

http://images.gtcarlot.com/pictures/50995114.jpg

S80 2.4T 200 ks, auto leti čim mu pipneš gas, a udoban je da imaš utisak da možeš u cugu da voziš 2500 km njime. A koštaju oko 5-6 000 eura, 9-10 godina stari, ali prelaze ludačke kilometraže.

Шека
Ja sam najviše savjeta o automobilizmu dobio na top gearu, jer su surovo realni i jebe im se za sve.

Zbog toga ste prodali Juga lolo

pa sad se mislim, kuci u srbiji, sam pre 10ak god kupio pezo 106, 2002 god. do dana danasnjeg mu je prvog dana zamenjen zupcasti i u medjuvremenu menjane kocnice i ulje i to je to. zvanicno preso preko 200 000, od toga ja vozio dok sam bio dole, onda majka sad uglavnom. nezvanicno bogtepita kolko.

a ja ovde gledam da ne uzimam pezoa, kao nekvalitetno... :)

Ti ođe gledaš da ne uzimaš 307-icu sa elektronikom kao slabom tačkom, što je ispravna odluka.

I don t care
Kelte ti opet zaboravljas da ces na ovoj temi dobiti savet da kupis samo: audi, bmw i mercedes (jer su samo to automobili ostalo su kotarice) ali ti ipak najbolje da uzmes golf II. Sa golfom se neces pokajati i tako neke savete....

Ovde vazi ono: zena moze da bude domaca, ali auto i pas moraju biti nemacki.

Da, oni su isti k'o Hjundai i Kia, samo imaju drugi znak.

Stojadin juri stazama:
http://www.youtube.com/watch?v=nx3XwYplfpI

Zbilja, jesu li putnici na zadnjem sicu u obavezi da vežu pojas? Ja kontam komplet da ih uklonim čim nabavim bež čepove lolo

А шта ти сметају кад се никад не возиш тамо?
Обавезни су ако их има, али то нико не контролише. Ја се ипак везујем и препоручујем свима исто.
https://www.youtube.com/watch?v=BRo-2THXaOQ

Smetaju, jer ako me zaustavi dok vozim nekog nazad, organ pita što nije vezan. Nekad mu rečem "Da prostiš, nema sučim" pa se malo smješka na policijski način, a nekad se zainati pa ti trebaju ili pare ili leđa (2 puta mi se desilo kod istog milicionera).
Ja se ne vežem kad vozim po gradu ili seoskim putevima 3 metra širine. Ovako pretežno, jebi ga, ne davaju mi se pare. A i u bijelog Golfa imam olakšavajuću okolnost što ima onaj kurac za podešavanje visine pojasa, pa namjestim da manje steže i smeta.

Па није то твоја одговорност, нек плати тај што се не везује.

A đe će mi obraz da rodu rođenome tražim da se veže. Još nazad. A pošto nema ličnu kartu kod sebe, može i za to kaznu da dobije. Pojas nazad rijetko ko gleda, ali se nađe budala. Ono, sve ti ispravno, pa razmišlja za šta da te kazni, jer su ti tipa nikšićke tablice, a voziš po Podgorici. Bezobrazluk, jebi ga. Davno sam izvadio onaj treći pojas nazad, moraću neđe i ova dva, bar da me ne zajebavaju kad vozim van zemlje.

Кад су паре у питању најрођенијем најлакше тражим хД

Ja koristim telefonski poziv lolo
Ako kad vidiš policajca na vespi kako ti ulijeće, a zatim trči ka tvojim vratima, pa pita "što gospoda nazad nijesu vezana" i "đe ti je ono nandžarasto" pravi se lud.

A đe će mi obraz da rodu rođenome tražim da se veže. Još nazad. A pošto nema ličnu kartu kod sebe, može i za to kaznu da dobije. Pojas nazad rijetko ko gleda, ali se nađe budala

Zajebavaš li me da postoje pojasevi na zadnjem sjedištu?

Ma onaj na vespu mi šćeo dva puta da piše. Valjda nervozan jer goni ono motorče i po snijegu i po blatu, a nemaju patrolnih auta.
Oni sa civilnim kolima su fini, u Podgoricu me zaustavio lik što ima bijelu dvojku sa nosačem.

Možda i zbog nikšićkih tablica i starog auta šćede da piše, ko će ga znat'.

hiljadu puta sam ponovio i opet cu

Alffa jebe jako i prodorno, sisajte kurac vozite nacisticka auta i svedjane