Prijava

Završio i ja juče. Dobar mi je bio kraj, situacija se zagužvala dotle da nije ni mogla da se razreši na čiča miča gotova priča, sviđa mi se što su ti dali izbor. Nisam nešto bio ni za jednu od ekstremnih opcija pa sam otišao na srednju. Stvarno jedna od boljih igara u poslednje vreme, nije bilo toliko drndanja sa strane kao u prethodnim delovima ali je zato glavna linija priče imala mnogo monumentalnih trenutaka, upečatljivo i više nego vredno igranja.

Mordin jeste među najkulijim likovima u serijalu, respect.

Dobro, ne bi ni bilo smisla da te zatrpaju misijama sa strane, i odradili su to maksimalno dobro. Ne znam, i dalje upijam, jeste bilo zakukuljeno do koske, ali treba još objašnjenja, i nešto da bi se osetile posledice izbora, čisto malo...
Ovaj komentar na yt mi je ulepšao dan:

You know what?
None of this bullhit would have happened if Sheppard had sent Grunt up there in his stead. Grunt would have gotten up there, taken a few point blank shots from Reaper weapons, shrugged it off, offed both Anderson and Illusive man, told the kid to fck off, destroyed the Reapers, fell 1000 miles down to Earth, got up bathed in blood and say: "Got anything to eat?"
But nooo! Sheppard has to sell "epic" attribute! I don't want epic. I want a YIPPEE-KI-YAY, MOTHERFUCKER!!! BOOM

Ma da, Krogani su staro srpsko pleme. Ne bi me začudilo da su kao deo njihove tradicije stavili svadbu pod šatorima.

Nekad u opisima planeta možeš da naiđeš na mnogo zanimljive stvari. Evo šta piše na jednoj u kroganskom sistemu:

Kruban is a tidally locked Venusian hothouse. Its surface is perpetually obscured by clouds of sulfur and carbon dioxide. The first group of krogan brought into orbit by the salarian uplift teams requested a trip to Kruban. The salarians at first thought the krogan were confused about the nature of Kruban's environment; the planet is named for a krogan mythological paradise in which honorable warriors feast on the internal organs of their enemies. In fact, krogan astronomers had correctly deduced the nature of Kruban in the years before the global holocaust. In the two millennia since Kruban had come to be thought of as an ideal test of one's toughness. Every year a few krogan attempt to land on Kruban and exit their ships naked in an attempt to prove their "kroganhood". The planet's surface is littered with the crushed, corroded remains of their ships. Only one, Shath Norda, is known to have returned from the surface alive, albeit with most of his bones crushed and all four of his lungs damaged by sulfuric gas. Norda recovered from his trial to earn the adulation of his people. Until he died in 1943 he could lay with any fertile female he wished.

Сад кад сам свршио са Елдер Скролсом за наредних пет година ( тј. до новог дела ) Могао бих да кренем са Масс Еффектом.Да кренем од првог дела ? Или да се одма укључим на трећи па ћу поватати све ? мрзи ме играти од почетка ал контам да би било кул гледати графику како еволуира 2007 па 2010 и сада 2011.

Koje grge jebote, vaistinu srBskoga porekla.

Mmorpegeru, mora[ od prvog. Jednostavno....moraš. :) Svaka odluka koju sam napravio u dve prethodne se reflektuje na ovaj ili onaj način. Plus, ne samo grafika, koja se i ne menja toliko drastično, već i mehanika igre, nova rešenja, gubljenje i dodavanje novih opcija....

I da, moraš da vidiš koja je smoruština bila vožnja liftom i kako sa Makom M35 možeš da se popneš uz masnu banderu. :D

И да осетиш Гарусову маратонску калибрацију оружја.

Hahahahaha, da, i to, iskidao sam se kad sam opet čuo u trojci. Ali izvukao je .43%, za razliku od Legijinih .32.

Nego, sad nešto razmatram, šanse da je krajnja sekvenca bio san ili neko Šepardovo indoktrinirano tripovanje su.....? Jer, koliko sam primetio, nije mu rečeno ništa što ne bi znao pre toga, plus onaj klinac...jebiga. I ovo nađoh još:

Trivia
When Shepard gets up after being knocked down by Harbinger, miniature versions of the trees Shepard has seen in their dreams will appear on the way leading to the conduit.

Škk effect.

edit: Jebote, koja sam nolajferčina, čega se sećam. Ali ovde ima toliko upečatljivih stvari da....uf. Odo' da radim termodinamiku dodmorim mozak. :D

Odo' da radim termodinamiku dodmorim mozak. :D

Javi ako treba pomoć... s termo naravno, ne s odmaranjem mozga.

e, iam igricu,al neam mesto na hd dinstaliram,samo mi recite el i dalje ima ono dojajno skeniranje planeta za minirale i tako te kurce? joj,kako sam odmaro mozak dok sam skeniro SVE planete, obožavo sam to keve mi!

Fala, snalazim se fino, samo izvođenja neka i zadaci, opuštencija.

Nema više, Buksno, tj. ima ali nema više minerala, sad time samo tražiš neke artifakte, ili recimo ako je neka flota ili vojnici zarobljeni na planeti, pa ih detektuješ, slično skeniranju anomalija u ME2. Inače, kad smo već kod toga, mogao si da skeniraš Uran isto, u dvojci, na šta bi EDI prvo rekla: "Really, Commander?", a potom, onako smorenim glasom: "Probing Uranus". Fin easter egg. :)

okej,al ipak nači ima skeniranja, kul.a jbg, voleo sam da tražim one minerale i anomalije više no digram igricu ozbiljno.

КРАЈ ЈЕ БИО ГОВНО, ПЛИТКО РЕТКО ГОВНО
ЕВО И ЗАШТО, ЧОЕК КОБЈАСНИЈО
http://www.youtube.com/watch?v=4H_A7SeawU4
ВИ ЊУБОВИ КОЈИ СЕ ЗАДОВОЉАВАТЕ СА ТАКВИМ БЕСМИСЛЕНИМ ИЗБОРИМА, СА ЈЕДНИМ ТЕ ИСТИМ ВИДЕЈОМ А САМО РАЗЛИЧИТЕ БОЈЕ УПОТРЕБЉЕНЕ КОД КАТАЛИСТА, И БЛАГИМ ВАРИЈАЦИЈАМА, МОЖЕТЕ СЛОБОДНО ДА СЕ КОБЕЈНУЈЕТЕ ОДАВДЕ

Jebale te boje Bebope, bitna je subliminarna poruka. Živeli masoni!

НИје ствар боја, већ како се прича завршила, тотално убер необјашњено шта се десило са посадом, зашто је Џокер бежао од битке и нашао се у Мас рилеју, како су преживеле све галактичке расе на земљи без МАс Рилеја који су уништени а Земља без ресурса и такођер уништена, чиме су се хранили, сами собом? Човек је све лепо у видеју до детаља објаснио, не осећају се уопште последице твојих одлука, био ти екстра ренегаде, или парагон, исто ти се пише, што је говно.

Ma ajde, čovek je klasičan youtube serator, da nije stavio bi ispod linkove ka svojim književnim delima koja posigurno imaju lepše osmišljene krajeve.

Nije ovo Neverwinter pa da krajem moraš da pohvataš sudbine samo jednog grada i bitnijih likova, ovde se čak i ne radi o sudbini čitave jedne rase, a pošto je na samom kraju umešana i neobjašnjiva sila koja stvara život i zašlo se u opaku metafiziku mislim da bolje nije ni moglo i da je moralo dobrim delom da ostane neobjašnjeno.

Iako, možda jesam malo staromodan ali voleo bih da sam na kraju video bar onu klasičnu cheesy retrospektivu "šta je bilo s dragim nam likovima". Recimo kratak klip kako Wrex uči stotine svojih sinova da streljaju pyjake, ili ne daj bože kako Tali trči livadama matične planete... bez maske.
Ovako nešto:
http://www.youtube.com/watch?v=mHH3mE5jNEM

ЕВО ЈОШ ЈЕДНОГ ОБЈАШЊЕЊА КОЈИ МИ СА ОВИМ КРАЈЕВИМА САСВИМ ПРИЛИЧИ
http://www.youtube.com/watch?v=ynYgr1rqEec

Ajde Bebope, man' se tih seratora, ovaj poslednji lik me samo naveo da ogladnim svojim mljackanjem, sreća pa imam neke gibanice ssirom pri ruci.

Onaj ko se buni na ovakav kraj očigledno nije pročitao previše naučnofantastične literature, ovakvi završeci su u žanru uobičajeni, a naravno da ne leže novijim generacijama koji su navikli da im se servira na tacni.