Prijava

Ona aplikacija gde se pusi dzoint ti je must have.

Jel te zanimaju igrice ili programi? I jel android?

e, i jedno i drugo. jes android.

osnovne recimo:

fejsbuk, linkedin, skajp, whatsap, viber, b92, chrome, wikipedia, youtube, yelp, mozda swiftkey

ostale na telefonu mi dosta lokalizovane za svajcarsku, tako da nema smisla da ti listam. mozes prvo ove da instaliras, da se dopisujes sa drugarima, pa ces posle po potrebi :)

Vidro, SwiftKey tastatura je obavezna! Moooožda će ti trebati malo vremena da se privikneš na nju, ali već posle nekoliko dana korišćenja, kad ona ukači sistem tvog kucanja i kad krene da predviđa reči, videćeš koliko je ona u stvari genijalna.
Za brauzovanje po memorijskoj - ES file explorer.
Za slike - QuickPic
Za video - MX Player, čita bukvalno sve!
Digitron - RealCalc.
Za SMS ja koristim Hangouts zbog integracije sa Google ćaskanjem, al kontam da za isključivo SMS postoje bolja rešenja.
Za muziku - Google Play Music, radi poso odlično ako ti je mrsko cimati se sa ekvilajzerima i tim sranjima.

Eto, to ti je neka osnova.

EDIT: E i da, baci oko na aplikaciju Dimmer, ona podešava brajtnes ekrana u dosta širem spektru od samog telefona i vrlo je zgodna u kasnim večernjim satima kad buljiš u telefon, a svetlost od njega ti izbija oči kolko je jaka.

убачи неки флипер добар

pa već mi tastatura to radi, tj. naučila je moje riječi i predviđa, možda ima ugrađena, kaj znam :D
najs, najs, hvala vam

Vidro, SwiftKey tastatura je obavezna!

ako pises samo na jednom jeziku, odlicna stvar. ako pises na 2-3 jezika, pocne opasno da nervira autokorekt (treba mu tipa 5x vise dok ne nauci osnovne stvari pa i onda zajebava).
ja je koristim bez autokorekta samo.

Ja ne koristim android al pretpostavljam da i on ima ove igre. Ovo sam ja igrao pre, uglavnom logicke i ne preterano zahtevne igre - unmechanical (odlicna), crazy machines 1,2, zatim nisu lose one 101 floor, door, room escape, 101 crane lite, labyrint 1,2 (mnogo zarazna), sprinkle (ima dva tri dela), kao i bridge konstruktor igre (imas ih dosta, samo kucaj bridge u pretrazivac) . To je to od igrica sto mogu da se setim a sto sam igrao jer poodavno ne igram igrice na fonu, uglavnom su zarazne i jednostavne i ne zauzimaju mnogo prostora.
Sto se programa tice, ove standardne imas a zavisi sta te zanima pa pretrazuj. Skini neki youtube mp3 downloader, mozes ako te zanima vezbanje ima dosta programa, imas za mesecni ciklus, u to se bas i ne razumem :)

ako pises samo na jednom jeziku, odlicna stvar. ako pises na 2-3 jezika, pocne opasno da nervira autokorekt (treba mu tipa 5x vise dok ne nauci osnovne stvari pa i onda zajebava).

To jeste. Ja lično nesrpski koristim jednom u dve nedelje i tad na brzinu prebacim na Google tastaturu i otkucam šta mi treba. Za to malo mi nije problem da se cimam.

ja je koristim bez autokorekta samo.

Greota, autocorrect je možda i najbolji element sviftkija. Doduše, ja imam debele prste i iako sam u prethodne četiri godine imao samo telefone na dodir, i dalje numem da kucam i onda mi je autocorrect preko potreban.

Celte, dal nisi uzeo iphone 6, ako jesi, reci mi jesi li zadovoljan i kako ti se cini veci ekran i inace fon? Ja imam dugo 4 i nisam imao zelju do sada da je menjam al mi ova 6 deluje dobra pa bi mozda uzeo tamo oko nove godine, rece mi brat iz svice da je tamo sad najjeftinija 750 franaka. I ne znam jel samo meni trip al mnogo mi lakse kucanje poruka na ajfonu nego na androidu ili je to stvar navike.

imam nexus 5, nikad nisam imao ajfon, skupo to mnogo bez razloga

Miloše, nemoj se zajebavati, za te pare imaš dva Nexusa koji upotrebno vrede kao 8 ajfona. Stvarno mi nije jasno šta ljudi vide u njemu.

Sent from my Nexus 5.

ima smisla da das mozda malo vise za laptop ili tako nesto sto kuci koristis ili relativno fino cuvas... ovo, da kupis lep telefon od 1000fr da se guli po dzepu i da ti pada na pod, pa moras da mu kupujes ona gumena sranje okolo da ga nagrde nema smisla.

dobar je ajfon, ako koristis sve ostalo mekintos, ima smisla. ali ima i dosta stvari koje jebu apple. ja recimo imam ipad, za kuci i super je, al tad kad sam kupio recimo nije postojalo nista na androidu sto bi moglo da prismrdi, sad tek pristizu. sad bi verovatno i to kupio neki veci neksus.

laptopi i desktop racunari im doduse i dalje jebu PC na puno nacina. to jos nisu dostigli drugi... mozda samsung sa win racunarima, al oni skuplji od mac.

U pravu si, al nigde niko nije spomenuo druge Apple prozvode za koje ubr i ja mislim da su sjajni, pogotovo novi Mac Pro. Kažem za ajfon kao ajfon koji je u poređenju sa neksusom teško sranje, po mom mišljenju.

nije ajfon sranje sam po sebi. odnos cena/kvalitet je sranje.

nije ajfon sranje sam po sebi. odnos cena/kvalitet je sranje.

slatki limun i kiselo grožđe. reci fino da si stipsa.

imam nexus 5, nikad nisam imao ajfon, skupo to mnogo bez razloga

Onda sam te pomesao sa nekim, verovatno sa kurdom, znam da je neko iz inostranstva pricao da dobija od firme ajfon.

Miloše, nemoj se zajebavati, za te pare imaš dva Nexusa koji upotrebno vrede kao 8 ajfona. Stvarno mi nije jasno šta ljudi vide u njemu.

Sent from my Nexus 5

Ne znam, nekako sam navikao na ios, nikad nisam imao android i cini mi se da bi mi bilo mnogo tesko da predjem na android, plus sto mi se svidja kod ajfona jer nije plastican.
A generalno uglavnom fon koristim za sve, lap top imam al em sam retko kuci em mrzim laptopove a novi komp sam skoro kupio al nemam vremena za njega tako da ga po mesec dana ne upalim i ako bih voleo da odigram po neku igru,tako da zbog toga mi nije zao da dam dosta para za fon.

nije ajfon sranje sam po sebi. odnos cena/kvalitet je sranje.

Dobro, ukusi su različiti. Meni se na ajfonu recimo sviđaju jedino dizajn, kvalitet izrade i što je sve fensi animirano. Prva dva mi se podjednako sviđaju i na neksusu, a ovo treće će biti omogućeno androidom 5.0 koji je pušten juče, tako da te, opet kažem, po mom mišljenju, najveće prednosti ajfona imam i na neksusu. O ceni da i ne govorim