Prijava

Ahaha, Impossibru :))

http://www.youtube.com/watch?v=QvwKCz9tjj4

KAD OZRENCI POIGRAJU KOLO - STISNI PETLJU PREKINI GA LOLO!

Prekineš kolo i dobiješ čakiju u jetru.

JER MI PLANINIŠEMO!

Ја сам брђанин и тим се дичим, коме то смета с` камен ћу га спичим!
Без да се увреде господа из равнице, сваком је његово лепо, ал` мени је брдо моје лепше од Париза. Ко на вр` брда пак и мало стоји, више ће сиса моћи да изброји!

Драги учесници теме, куцам полако зато што знам да равничари читају онако како раде и све друго - споро. Ајде да оживим дискусију једним питањем: Шта каже статистика, има ли прогреса у стопи самоубистава?

Ево за почетак визуелна терапија за суицидно расположење:
http://farm7.staticflickr.com/6233/6303733876_bc98284226_z.jpg

medicinske sestre u subotici sam' skaču.

Jednostavno ne mogu, a da ne postavim link od brđanke. :))

Ja sam iz Posavine, tu mi je baš odlično, moReš igrat fuce po ravnicama, imamo i jednu malu rječicu (malo veći potok), a veoma je razvijen kraj, tako da... Uživancija žešća. :)

Lepo je opiso i Janko Veselinović u "Hajduku Stanku" Mačvu. Kobjasn.

Hема веће равнице у Србији од Мачве. Она се протеже од Мишара до Дрине, и од највишег врха Цера планине, Видојевице, до Саве... То је простор од дванаест сахата хода. Можеш у дугу дану ходити по Мачви, а нећеш видети једног брежуљка; све је равно као тепсија. Замори се поглед путников гледећи једно исто: њиву, пашњак, њиву, пашњак, и ништа више. Или уђе у село. Ту види кућицу до кућице; уз кућу стаје, иза стаја бунар, иза бунара воће... Изнајпре га то овесели; али, мало-помало, та му једноликост додија, он сагиње главу и постаје зловољан...

I vi tu živite? :(

Pekki
Lepo je opiso i Janko Veselinović u "Hajduku Stanku" Mačvu. Kobjasn.

Hема веће равнице у Србији од Мачве. Она се протеже од Мишара до Дрине, и од највишег врха Цера планине, Видојевице, до Саве... То је простор од дванаест сахата хода. Можеш у дугу дану ходити по Мачви, а нећеш видети једног брежуљка; све је равно као тепсија. Замори се поглед путников гледећи једно исто: њиву, пашњак, њиву, пашњак, и ништа више. Или уђе у село. Ту види кућицу до кућице; уз кућу стаје, иза стаја бунар, иза бунара воће... Изнајпре га то овесели; али, мало-помало, та му једноликост додија, он сагиње главу и постаје зловољан...
I vi tu živite? :(

To ti je kad pogrešne oč gledaju. Pajsad 'vamo.
Ja izađem sabahile iz kuće, kad ono komšinica kopa u vrtlu, sise na izvol'te. Teške volje krenem dalje, ugledam uz put voćke, zelenilo, ptice zov. Ma džennet živi. Idem tako prema raskrešću (to vam je ona poznata seoska autobuska stanica, glavno okupljalište). Dođem gore, ono puno omladine, a seljančice jedre, dušu dale za noći momačke. Prođe neki sevdah kroz čovjeka, milina Božija... Lunjaš tako do podne, od podne malo na netu, dok je sunce jako. Onda lagano izađeš napolje, obučeš patike, šorc, dres i pravac poligon ili neka od mnogobrojnih livada. Tu se izgalapimo k'o konji, onda kući, a prethodno se na bunaru nažderemo vode.

Odem u grad, dole remek-djelo. Evo pogledaj kakav me pogled u gradu dočeka:
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/554728_477753588918213_1350227547_n.jpg

Šetam tako parkom i gradom sa jaranima/jaranicama/djevojkom, zavisi od prilike, jelte, a onda navečer kući. Spavanje, budim se, ponovo me konina sisa dočeka. Ima li većeg meraka? :)

Vi ste morali sve to dizgradite da bi vam ta ravnica ličila na nešto, mi ne moramo ništa ni da diramo da bi bilo brdo lepo i zanimljivo.

To stoji, ne kažem ja da brdo ne valja. Samo branim ravnicu. :)

Ova tema je u startu pogresna, kao kad bi se zvala bager vs. lopata.

Ја сам више равничар него што сам брђанин. Негде између. Златна средина, опаааааа!

ШТА ЋЕ ТИ ХАМБУРГЕР, ШТА ЋЕ ТИ ПИЦА
ДОЂИ НА МАЊАЧУ ЈЕБЛА ТЕ РАВНИЦА
http://www.youtube.com/watch?v=dzHOscW4Uho&feature=related

Ово је више тема где равничари пуштају муда пошто преко дана ни содаџију не смеју мрко да погледају кад им ували клакер уместо кабезе.

Ja sam vala brđanin iz najgoreg krša, čist vazduh, izvorska voda, suva klima, i što je najlepše nema mnogo obradivog pa sve i da ti se crkava od posla ne možeš :)

Suva klima mi od svega najviše fali, mal što mi ovde škrge ne izrastu.

Kolko vidim, čak je i ravničarima žao što su u ravnici i nemaju nikakve argumente da ju brane.

BRDO WINS! BRUTALITY!

а није, лепо је кад је равно. Пичиш бајсом а не умараш се.

Kolko vidim, čak je i ravničarima žao što su u ravnici i nemaju nikakve argumente da ju brane.

Nije baš tačno. Zaista, volim sve predele, i brda i planine su divni, svež vazduh i tako dalje, ali ima tu i loših strana, autoputevi, udaljenost komšija (u nekim zabačenim mestima), dok u ravnici su i sela pravljena tako da su svi blizu jedni drugih. Neko vreme mi je prijala promena mentaliteta kad sam došla u Beograd, ali brzo je počela da mi nedostaje mirnića ljudi iz Banata. Tamo kad odeš u selo, pa se lepo ismeješ, ispričaš, prošetaš tisom, pored skele i šume, a iza zasadi suncokreta... Da ne kažemo kako je zima blaža (nije manje hladno, ali padne manje snega). U autobusima nema da se svađaju ljudi zbog gluposti (ljudi iz Šumadije se mnoooogo svađaju, svuda i uvek), kad prolaziš selom bake ti nude šljive iz voćnjaka i šnenokle što su spremile dok su dokone... Ne smeta mi to uopšte. :)