Prijava

Јавио, имаш ти неког доле? Чудно ми да си покренуо расправу о томе. Сви су већ заборавили да оно постоји.

imam kuću koju nemam...

mjsd, ako već treba da dignu ruke, zar nije bolje da to naplatimo?

Лепа је то свота коју си ти навео, али много је нереално причати о томе. Ништа нам неће платити, још смо добили по ушима од Савезника.
Добро, капирам да је питање онако хипотетички постављено. У том случају, те би паре требало узети. Али опет, знајућу нас, можда ипак не. Све ће то покупити неки Ђелићи, Динкићи, а нама увалити неку беду, попут БЕСПЛАТНИХ акција.

bi i za manje pare...
Realno šta prosečan srbin ima od kosova-ništa i ja barem ne osećam da je kosovo srce srbije kako se dernjaju neki
Dal imam dole nekog?Nemam a i da imam ne bojim se ja za njih doćiće oni ovde ko izbeglice i dobiće povlastice raznorazne i za par godina će finansiski bolje stajati od većine sa ove teme ko i 90-tih pogle kolko izbeglica ima kućerine koje koštaju 200+ hiljada evra barem ja znam nekoliko takvih primera

Ja oću da prodam Beograd. Nemam blagu vajdu od njega, samo parazitira na grbači ostatka Srbije.

Ja bih ga prodao odmah samo kada bi neko hteo da ga kupi.
To bi bio super posao-prodaš nešto što nije tvoje.
Svako ko je kupio kuću u Srbiji a poreklom je sa Kosova,
dobro zna da je on sam (ili njegova familija),
odavno prodao svoju dedovinu Šiptarima za debele pare.
Ja ne vidim ništa loše u tome.
Nisu hteli ljudi da žive na siromašnom Kosovu sa smrdljivim šiptarima,
nego su lepo došli tamo gde im je bolje da žive sa mirisnim Šumadincima.
Ne,nisu pobegli jer su ih Šiptari iserali '99-e.
Skoro svaka porodica je i pre 99-e imala imanje i kuću u Srbiji.
Kažem skoro.

Treba mijenjati Kosovo, za plac na mjesecu, jednaka je vajda.

И немоћан си.

Слично се десило мојој родбини из Сарајева. Имали кућу на три спрата, боли глава, супер живели. Све до једном. У по бела дана улећу муслимани, као да је њихова, и терају их напоље. Само тако. Кућа је и дан данас обична рушевина, поцрнела од чађи, избушена од метака. Остали су тада без ствари, без ичега. Живели су код моје кеве, ја се тада још нисам родио, све док нису скрпили неку кинту и купили кућу тамо, у Сарајеву. Сада солидно живе, али опет, није то то. Тамо се и даље, у поподневним часовима, чује како јебени хоџа завија. Јебем ја свима њима матер.

Edson bre pričamo...hipotetički...si razmislio ti nekad o toj opciji..al da nam stvarno daju lovu..evo ti, cenim da nisi sam u kući?..koliko bi bio dobar?..a ovako se samo patiš i nerviraš...

mjsd, to već nebi prošlo..toliko drpanje..ovaj narod toliku lovu ne bi oprostio...pogotovo što je njegova, referendum, pičke materine...

LesTat njega tek niko neće da kupi..Bg..ovo Kosovo možda, napominjem možda i oće..al niko nije pitao...

Lud, nisi ti baš lud..al nisi ni u pravu...skroz...jebeš to, ajd da vidimo dalje...kako da predložimo Mlađi, on voli pare, da napravi referendum?

Mene je keva rodila a ćale i keva podigli..od njih sam video mnogo dobrog..al od ovog Kosova baš ništa...samo patnju...tako da, nije isto...

realno već su ga uzeli Esdson, jel tako?..pukli smo i više nema svrhe tupiti jedno isto "kosovo je srbija"..kaki kurac...ajd bar da uzmemo neku kintu kad je tako...ako možemo...

realno već su ga uzeli Esdson, jel tako?..pukli smo i više nema svrhe tupiti jedno isto "kosovo je srbija"..kaki kurac...ajd bar da uzmemo neku kintu kad je tako...ako možemo...

Ne treba ih priznati, ako su nasi mogli 500 dina pod Turcima trpiti zulum i nisu rekli dosta je menjam veru u islam se, mozemi i mi uraditi tu malu stvar i ne priznati Kosovo, i kad tad cemo dobiti priliku da ga vratimo, makar ope' za 500 dina.

Не треба дати душманима део сопствене државе.

hahaha, ne verujem ladno šta čitam.
daj bre javio ko će da ti da te pare boli koga kurac a ionako je to prodato u ratama odavno. sad će meni neko da da, oće kako ne. čak i da je to sve teoretski moguće opet bi država zajebala narod

Da bi mogli da prodamo Kosovo moramo prvo da ga povratimo.
Jer ono trenutno nije naše.
E ja imam plan kako da povratimo Kosovo.
Koga to stvarno interesuje i ko želi da učestvuje u tome neka mi pošalje privatnu poruku.

@lud

stoji ti nadimak samo tako.

Kad bi se i postavilo takvo pitanje (hipotetički) ja bih glasao neopredeljeno... ko sam ja da prodajem nešto što nikad nije bilo moje, nisam dole nikad ni bio niti imam bilo koga i bilo šta dole.
Crkve jesu naše, ali crkve se grade ponovo, ako ima vere u narodu da bude temelj crkvi. Što se tiče besplatnh akcija, pa nisu nas mnogo ni slagali, zar ne - nisu baš besplatne, ali su toliko jeftine da se mogu besplatnim nazvati. Neki mi đavolak u podsvesti ionako šapuće da su pojedinci već uzeli pare za tu robu što ti nudiš na prodaju.
Naposletku, što bi se mi toliko uzbuđivali oko dela Srbije. Ionako više od pola nacije sanja da ode u inostranstvo i tamo zaradi neku kintu. I ovo što imamo nam je, izgleda, previše...

Nemam nameru nikog da uvredim, ako se neko nađe u mojoj priči unapred se izvinjavam. Gorak mi je ukus na usnama kad je tema ovakva.

ALI DJECO, KAKO MOŽTE TAKO LUPETATI?!
Ako ne znate ili vas nisu naučili šta je država, bolje pišite o pivu, lijepim djevojkama, talijanskoj nogometnoj ligi... Ima tako puno tema, lijepših za vas od KiM. Jeste li se ikada upitali: šta je uloga Države? Koji kurac će nam to? I zašto uopšte postoje države? Pitajte npr. Nijemce, Francuze Engleze, pa, eto i Hrvate.
Probajte im reći da se odreknu npr Normandije, ili naša braća Baranje koja nikada nije bila u Hrvatkoj ....
Trabunjate, mnogo trabunjate, na žalost.

30 godina sam živeo na 8 km vazdušne linije do "granice" sa Kosovom... Za tih 30 godina, više sam puta bio u Beču, iz čisto turističkih razloga, nego na Kosovu. I ono kada sam bio na Kosovu, bio sam samo zato što sam morao - da nisam morao ne bih nikad ni otišao tamo.

Toliko o tome koliko mi sada nedostaje.

Jeste li se ikada upitali: šta je uloga Države? Koji kurac će nam to? I zašto uopšte postoje države?

Pitam se skoro svakog dana.
Elem, što se tiče teme, mislim da ste zakasnili jedno 20-ak godina.

Ionako više od pola nacije sanja da ode u inostranstvo i tamo zaradi neku kintu. I ovo što imamo nam je, izgleda, previše...

Slažem se.

zanimljiva ideja ali šta imaš ti sad od 20 000? budimo realni te će pare nestat dok kažeš keks... nama treba bolji standard zivota a ne pare.. srbija među šljivama ili dunjama nije neka razlika...

a kako bi se ti osećao da tvoje imanje život porodica sve izađe na referandumu za prodaju? nije to samo zemlja tamo su i ljudi.....