Prijava

Eee, ne znaš ti šta čini seoska idila. :)))))
Ne budi pesimista i ne ruši mi sneška.

To je još Hegel govorio - eve ti http://en.wikipedia.org/wiki/Master-slave_dialectic a ako uzmeš i pobegneš ko pička ili monahinja da praviš svoj mali raj onda nisi čovek onda si egoistična ljiga koja misli samo na svoje dupe i treba da se stidiš

Dakle, u nekom širokom luku, oni što izbegavaju vojnu obavezu, oni što emigriraju, one što jednostavno nije briga-to su egoistične ljige?

Ako većina ćuti i trpi a ništa ne preduzimaju. što bih ja to radila, a ako se većina od velike većine, dignu i kažu "dosta", idem i ja sa njima. :P A ako nas bude malo, onda je to uzaludan posao i onda radim za sebe.

zavisi od motiva i od konteksta čitave situacije.

Izvini, filantrofobe, al ovo smrdi na licimurje. Teško.

Vučice, totalno sam te pogrešno razumeo. Mislio sam da jednostavno želiš što je manje moguće da zavisiš od države. Izvini, pogrešio sam.

Ko si ti, ko je bilo ko da odredjuje kontekst i motive? Opet te pitam (bez ikakve dalje pozadine) da li je odbiti vojnu dužnost svojom voljom, napustiti svoju zemlju svojom voljom i smatrati sebe individualcem koji se ne smatra delom kolektiva dovoljno da zaradiš epitet ljige? Ja možda mislim da jeste. Možda mislim da nije. Ali zanima me kako ćeš primeniti svoj princip u praksi (a praksa su, recimo, ovi bedni, mali primeri).

Trebalo bi da država zavisi od poljoprivrede i tako da se bogati, izvozom. A ne da mi zavisimo od države koja je čist propalitet. Onaj cirkus od naših političara treba ukrotiti.
Prvi put sam čula od Tadića da je pomenuo poljoprivredu, da treba da se uloži u nju. Izgleda da mu je došlo iz dupeta u glavu ili je to još jedna manipulacija zapada.

Trebalo bi da država zavisi od poljoprivrede i tako da se bogati, izvozom.

Ali država izvozi poljoprivredne proizvode a ne bogati se... Zašto?
Zato što se ista ta pšenica koja se izvozi, ponovo uvozi u Srbiju po 50 - 75% većoj ceni, što radi npr. Zoran Drakulić. A što će da radi i Mišković, kada pare uzete od prodaje delta Maxija uloži u Delta Agrar.
Zbogom srpski seljaku, na kurac te nabijem. Najviše što ćeš moći dučiniš je da prodaš zemlju tajkunima...

Ne bogati se zato što mnogo više uvozi nego što izvozi. Zato država propada, pa su kao svetlu tačku izabrali EU u kojoj je sve diktatorski i kako oni kažu. Kaže biće nam lakše, oće šipak. Tek ćemo onda gladovati.

Ovo ne važi ni za vojsku ni za emigraciju, jer u tim slučajevima ne postoji sistem i poredak koji napuštaš već samo deluješ u skladu sa nekim svojim motivima koji nikako ne utiču na sreću ili nesreću drugih...

Неће да може. Војску на страну, емиграција свакако утиче на срећу/несрећу других. Мислим на емиграцију стварно квалитетних људи, не оних нула које успеју некако да се извуку из земље коју мрзе па, схвативши да нису ништа бољи од оних које мрзе, настављају и из иностранства да лају на несрећнике који су остали. Дакле, ако сви "мозгови" запале напоље, логично је да ће земља имати мање капацитета, и да ће они који остану (укључујући ту и ближње оних који су емигрирали) живети лошије. Мене само занима на који начин неразвијене земље да се развију кад већи део онога што вреди бежи, или бива одвучен у развијене земље...

Неће да може. Војску на страну, емиграција свакако утиче на срећу/несрећу других. Мислим на емиграцију стварно квалитетних људи, не оних нула које успеју некако да се извуку из земље коју мрзе па, схвативши да нису ништа бољи од оних које мрзе, настављају и из иностранства да лају на несрећнике који су остали. Дакле, ако сви "мозгови" запале напоље, логично је да ће земља имати мање капацитета, и да ће они који остану (укључујући ту и ближње оних који су емигрирали) живети лошије. Мене само занима на који начин неразвијене земље да се развију кад већи део онога што вреди бежи, или бива одвучен у развијене земље...

citator povlačim se ne kapiraš, pobrisaću postove jer mi se ne sviđa da stoje tu

Slobodno. Nema svrhe da se prepiremo kad se očigledno nećemo složiti:)

pade mi na pamet u vezi s metaforom zatvora i emigracije, ti unutar zatvora možeš da emigriraš, iz užasnog paviljona A u malo manje užasan paviljon B, ali time ne napuštaš poredak, ne činiš bekstvo, još uvek si unutar sistema, jbg ukazala ti se prilika da pređeš, svaki zatvorenik bi učiniio isto kad bi mogo... ne napuštaš svoje drugove i potencijalne "saborce" prilikom potencijalne zatvorske pobune, nisi ljiga...

Није ствар у томе да ли идеш из лошије у бољу средину, већ да ли то радиш да би теби било боље, без обзира на то какав ће то утицај имати на остале, или је нешто друго у питању. Нпр. имаш људе који запале напоље, па шаљу овамо породици лову. Боље и њима, и породици. А имаш оне који оду да би само њима било боље, и боли их ђорђе и за фамилију, и децу, и родитеље, а понајвише за друштво у целини. Ал добро, њихов живот. Само, много ми се гади такав став. То бежање, без покушаја да ишта промениш ("fuck you, got mine" став, што би рекли развијени). Лако је кад имаш где да збришеш. Шта кад нестане резервата...

Ima jedna poslovica: "Ako ne možeš da ih pobediš, pridruži im se".

Е па јебига... не мораш да учествујеш на теми, ал није у реду да бришеш постове на које је неко већ одговарао.

jebiga gm iznervirao sam se nešto i u afektu... glupost sam napravio jebiga

ne volim da pričam sa ljudima kao sa zidovima

Е какви смо ми Срби... никада се нећемо сложити

А гле` ироније на грбу нам боде очи - Само слога Србију спашава

Dobar film,dobro koncipiran,pun informacija,ali predstavlja drugi ekstrem od popularnog mišljenja da je EU dobra itd.
Po meni,istina je verovatno negde između te dve priče.

Film je odlican, doduse vecina ljudi koji su malo sire gledali celu situaciju i informisala se iz vise izvora vecinu ovoga je vec znala, ali opet zarad onih koji nisu i onih koji prate situaciju iz drugih zemalja ovakav film je trebao da bude snimljen i sto se ce se tesko dogoditi prikazan sirim narodnim masama na drzavnoj televiziji.

Teško će se prikazati zato što je jednostran.Da je isti taj film režirao neki stranac,svim silama bih podržao prikazivanje na državnoj televiziji.Ovako...