Prijava

Е увек ме је занимало, што не носе лудаци кацигу?
Да би изгледали као шмекери? Мени је нпр. већа фаца лик који прође скроз у црном, са црном кацигом и црним мотором, него неки лик у папучама, шорцу и мајици, без кациге. Шта, као, он треба да буде виђен, не капирам?

И ево нпр, још предности кациге:
1. Кад возиш, не улећу ти разни инсекти у фацу, очи и уста! А ово може до јаја да те сјебе. Посебно ако ти упадне у око.
2. Нема шансе да ти ветар продува вугла, при великим брзинама!
3. Ако паднеш, мања је шанса да ћеш погинути. Јбг, ако ти је суђено суђено је (шатро), али кацига смањује шансу (шатро?).

Ево, сви који готиве да возе без кациге, нека кажу зашто.
Скутере до 125 кубика не рачунам. То можеш да возиш и без главе.

Мени је нпр. већа фаца лик који прође скроз у црном, са црном кацигом и црним мотором, него неки лик у папучама, шорцу и мајици, без кациге.

Лолок, исто тако и ја размишљам :)

Е брате, само да кажем ово, возио је лик веспу од 50 кубика код једног парка и курчио се нешто, немам појма, и паде чо'ек, ногу је усрао, ваљда сломио, не сјећам се, а кацига је била пукла, баш је разбио био, дакле исто тако би му и глава пукла да је није носио.

А што се тиче шминки на моторима, њах, сматрам их сељацима, смијешни су ми и огавни.

Е брате, само да кажем ово, возио је лик веспу од 50 кубика код једног парка и курчио се нешто, немам појма, и паде чо'ек, ногу је усрао, ваљда сломио, не сјећам се, а кацига је била пукла, баш је разбио био, дакле исто тако би му и глава пукла да је није носио.

Ето, да није носио кацигу сад би био Тошетов земљак. Ал' нпр, има и људи, као један случај овде код мене што се десило, лик носио кацигу и фул опрему, нешто се залетео био до јаја, и излети му мачка или кер, јебем ли га и он зуне у пуној брзини у бандеру, јер је хтео да избегне. И сад, устаје лик, скида кацигу и пада на месту мртав. То су ми причали неки људи који су били ту, а можда је и то за оно (знам лика који је..) :) Можда је још неко чуо исто то, само у другој верзији..

Buksno, valjda ti je jasno da je neprakticno voziti po gradu pod punom opremom... Vruce u pizdu materinu. Ja kacigu stavljam samo kada idem izvan grada, a ovako- sorts, majica i papuce :D

Могуће је то, јер добије од притиска излив крви на мозгу, реагује још пар секунди и онда ЦАП пада доље.

Иначе, нисам рекао да мрзим моторе управо због тога, јако су несигурни по мени, и превише брзи за оствариву сигурност на њима.

Нисам чуо то, али то избјегавање мачака и пашчади је нешто најгоре.

Познаник је мој погинуо тако што је ишао пежоом 120-130 и излети му пашче, он цимне да га избјегне... 13 пута су му се кола преврнула, а он је испао кроз гепек после трећег пута.
А не тај са мотора да не погине, јебено је то.

Ne nosimo kacigu da bi bili face? lolo

Buksno, valjda ti je jasno da je neprakticno voziti po gradu pod punom opremom... Vruce u pizdu materinu. Ja kacigu stavljam samo kada idem izvan grada, a ovako- sorts, majica i papuce :D

To.

А рецимо имаш причу да је један чико, моје ујне рођак, имао удес, залијепио је колима у камион отпозади и срећом није био везан, иначе би погинуо, одмах је искочио из кола, било је још неких ту ствари, не сјећам се тачно, углавном га је то спасило...
Зајебане су те стварчице :)

Ne nosimo kacigu da bi bili face? lolo

Ја мислим да 85% људи зато не носи кацигу. Част изузецима, али ови остали воле да буду шмекери на макинама.

13 пута су му се кола преврнула, а он је испао кроз гепек после трећег пута.

Аууу.. И то само зато што није имао срца да убије кера или мачку. Па ти види. А на мотору је најгоре да покупиш тако неку животињу. Ја сам једном покупио мачку и изломио се, а једном сам прегазио јежа, само мало сам одскочио. Али је смор јбг..

Buksno, valjda ti je jasno da je neprakticno voziti po gradu pod punom opremom

Не мораш под пуном! Ставиш само кацигу, а доле шта год хоћеш. Ем што ће те евентуално спасити неких повреда, уколико не дај боже паднеш, ем што ће ти остати пар сома више у џепу, ако те зауставе жандари..

Аууу.. И то само зато што није имао срца да убије кера или мачку. Па ти види. А на мотору је најгоре да покупиш тако неку животињу. Ја сам једном покупио мачку и изломио се, а једном сам прегазио јежа, само мало сам одскочио. Али је смор јбг..

Па да... Јебига. Да би ствар била још гора, јединац је у 5 кућа...

Ја нисам ништа покупио ни са чим, али сам прије неки дан играо кукавице са мачком код ујака, ја на понија комшијиног, оно бицикло мало, и залетио се ја, мачка не мрда, ја дошао на метар од ње, она и даље не мрда, и ја скренем и сломим се у пм, а њу боли курац.

Али опет кад сам возио веспу, проклизава оно говно кад се кочи, брате, не волим је никако, мада ваља доста, реално, бар за љето.

Ja kacigu stavljam samo kada idem izvan grada, a ovako- sorts, majica i papuce

лолоололлоло баш оно што сам ја рек'о. :D
А, имам пар познаника, тј имао сам, који су тако возили кроз крај јебени, по 40-50 на сат, али опет кажем имао сам их, па ти замисли шта им се догодило при толико спорој вожњи. Пола краја је у споменицима поред пута..

мада ваља доста, реално, бар за љето.

Тад баш спашава причу :)

Ја нисам ништа покупио ни са чим, али сам прије неки дан играо кукавице са мачком код ујака, ја на понија комшијиног, оно бицикло мало, и залетио се ја, мачка не мрда, ја дошао на метар од ње, она и даље не мрда, и ја скренем и сломим се у пм, а њу боли курац.

Мачке су генерално луде к'о курац, или глупе к'о курчина, јер, на коју год да сам директно ишао она се није померала. А ову сам прегазио не верујеш како, из супротне траке је прелазила улицу (оллоол мачка прелазила) и сад ја ценим да ће мени под точкове.. И бежим у десну страну, али џабе, стигнем до тротоара а она директива у точак.

dok sam vozio moje luče
http://desmond.imageshack.us/Himg807/scaled.php?server=807&filename=28598125708887441608100.jpg&res=medium

stalno sam nosio kacigu, jbg, stranac motor, pa još da vozim bez kacige, pa da me tako navataju panduri, neka hvala lool. onako sam bio manje sumLJiv sa kacigom.

a sad nemam ništa više,samo wartburga, i to ćaletovog i burazerov bajs,pfff

Ja baš mislim da su veće face ono što si ti rekao u prvom postu

Да, да, хтео сам да напишем ''желели би да буду шмекери на макинама'' :)

скида кацигу и пада на месту мртав.

Колико сам ја похватао фазоне од другова мотоциклиста, кацига се после тежег пада не скида, јер држи све на свом месту што се тиче вратних пршљенова, и да не треба да се скида док не дођу лекари и не кажу ти да је скинеш, за ову причу о скидању кациге и умирању сам и ја чуо.
Иначе је кацига једном ортаку прошле године главу спасила, пао са моторал клизао и кацигом шибнуо у ивичњак па банкину, и само се мало одрао, замислите шта би било да је није носио кацигу, и још нешто, лоше кациге су као да носиш канту на глави, рапсадне се при паду и опако искасапи човека.

Mene je jednom neki tvrdokrilac opicio pri velikoj brzini. Malo je falilo da se onesvestim. A sto se padova tice- samo sreca ti treba. Ja sam se skuterom sjeb'o na 10 km/h i keva mi je mesec dana vadila sitno kamenje iz koze, a skoro sam pao sa 90 km/h (samo sorts i papuce, bez majice) i nije mi bilo nista jer sam uleteo u kukuruz.

Mora se nositi kaciga, nema sumnje u to... Ali, jebi ga... :)

Mora se nositi kaciga, nema sumnje u to... Ali, jebi ga... :)

Лепше је кад се осети ветар у коси, а? :)

кацига се после тежег пада не скида, јер држи све на свом месту

Па да, то се овом десило. Нешто је кврцнуло. Ако је та прича истинита, а верујем да се негде јесте десила, само што су сви онда почели да причају да је била код њих у крају као што то обично бива са таквим причама код нас..

Ja sam se skuterom sjeb'o na 10 km/h

Ја први пут кад сам сео на скутер (5 разред чини ми се), нисам ни сео а већ сам пао, јер нисам лепо држао мотор. А другар који ми је дао да пробам је исти тај скутер возио фазон 5 сати пре тога, по Будви. И био врео ауспух и зарадим озбиљну опекотину која ми се склонила тек кад сам кренуо у средњу. Много ружно изгледало..

И био врео ауспух и зарадим озбиљну опекотину која ми се склонила тек кад сам кренуо у средњу. Много ружно изгледало..

Једа лудача је возила мог буразера кућу на скутеру, а он мртав пијан, а она не уме да вози па бог. И станемо нас двојица поред њих да видимо шта даље, а ја сам био на мотору, и ова набије гас и закуца се у мене и залепи ми ногу скутером за ауспух, и крене да вришти, како су њих двоје прешли 3.5 километара без пада, нем појма.

Ma bez kacige lepse cujes motor, vetar, picke... Ihhh... :)