Prijava

Luiđi Pirandelo,
Neko, niko i sto hiljada
Šest lica traže pisca
Henri 4
Pokojni Matija Paskal

Čitao je neko sigurno... Kakva su dela? Kakav je stil pisanja? Jel dovoljno da se tako izrazim, zanimljivo a opet ozbiljno štivo?

Čitao je neko

Hej ćao :)
Da, čitao sam. Ok su dela, stil pisanja je malo težak, ali navikneš se nakon 50-ak stranica. Pa onako, ozbiljno jeste, ali zanimljivo i nije, ima previše očiglednih fora. Pozdrav

Izgnanici iz Poker Fleta.
Ljute priče skroz

Pokojni Matija Paskal meni bio zanimljiv, nije preterano ozbiljno.

Glumis neku avangardu sad sta

Aj idi drkaj rasnog i osećaj se ostvareno povodom toga

Pozdrav NekiOdNekud
Bacio sam pogled na te knjige, svaka se čini interesantnom, kao da svaka ima dobru priču, osnovnu postavku na kojoj se radnja temelji... Baš mi se čitaju

@oblak

oblak, delovao si mi kao tip koji nikada ne bi citao breta harta

Ma šalim se ja :D
Nisam ništa čitao, no ti reče "čitao je neko sigurno", pa se ja javih sa mojim nadimkom Neko xDDDD

Hahaha, ovaj klasičan skeč sa poluokretom prošao je nezapaženo među literarnom elitom

HAHA gle stvarno :D

Dobar skeč!

Koji Henri cetvrti? Ja sam Sekspirovu dramu citala, ali nekako mi deluje da ti ne mislis na to. :D

jocko pa ti uzmi matiju paskala od pirandela ako hoćeš zanimjivu priču, jednostavno je napisano

Henri 4. od Pirandela. Osnovna premisa je neka sprdnjica (valjda), da ne spojlujem sad :) Evo i linka
https://en.wikipedia.org/wiki/Henry_IV_(Pirandello)

Super, Matiju Paskala možda i imam u onom Politikinom 'biblioteka' izdanju, probaću da nađem u podrumu

Aha, vidi, nisam ni primetila da si napisao, samo sam uocila henrija cetvrtog. :D Ne znam nista o tome, povlacim se.

Ne znam nista o tome, povlacim se.

Takođe :D

@oblak

oblak, delovao si mi kao tip koji nikada ne bi citao breta harta

Ahahahha. Što to? Na koju ti književnost vučem.

markes - 100 godina samoće

knjiga jebe kurcem u pičku, umetnički rečeno

ne znam kako do sad nikada nisam uzeo ovo remek-delo u ruke

markes - 100 godina samoće

knjiga jebe kurcem u pičku, umetnički rečeno

Dobra ti je i njegova Hronika najavljene smrti, kao i Sahrana Velike mame, a i Kapetanu nema ko da piše je ok. Samo ljubav u Doba kolere ne uzimaj nikako.