Prijava

Ako neko ima link za Download u pdf knjige 120 dana Sodome od markiz de sada nek mi baci na forum ili na pvt.

Prekini, ne uništavaj se više... :(

Zavrsio od Viktora Peljevina Svetu knjigu vukodlaka, polako ali sigurno postaje mi jedan od omiljenih pisaca.

Tajna krvavog mosta

MJZ.

Veliki Getsbi, moj najbolji drug hehe

Pero Solar-Reka mog detinjstva

...ko je pročitao "Marsovca" Endija Vira, preporučujem njegovu novu knjigu "Artemida":

http://www.delfi.rs/knjige/117233_artemida_knjiga_delfi_knjizare.html

koje boje zamisljate pariz?

teget sive metalic presijava se na svetlije malo

Čekaj jel ovaj beše moderator?

Arbor, Marsovac sjajan, Artemidu krenuo videcemo..

ako neko hoce Artemidu pdf, na pp

ne bih znao brate, neki drugi je bio moderator isto takav lik.

ugl citam plavi zivot maksima gorkog i tek sam prvu glavu prosao mada je kratko al vec vidim koliko je gotivno i sta me ceka, kako je mocno odredio plavu boju za boju pariza. a i rusi ko rusi, onom liku umre keva i cale, dodje komsija kaze --e, sta ces sad jadnice, ne znas kurcem da mrdnes, nemas cvonjka-- predje kod sebe, uzme kutiju kajmaka i pocne da maze ogradu, pitaju ga sto mazes to brate, on odgovara, --pa nemam boje jbt--
kakav cinizam onaj ruski.. kao kod dostojevskog kad u zatvoru lik pruza ruku novome, i posle toga brise o pantalone ruku koju mu je pruzio haha.

inace svidja mi se sva literarnost dela, bas je umetnicko, pogotovo sto je cale kao muzika predstavljen a keva alkoholicarka kao prasina...

no da se vratim na plavi pariz, msm knjiga se zove plavi zivot , a na pocetku kaze --eee sta ti je rusija, ovde jarce teras po ulici i petlove glave bacaju pod prozore, takvo nesto u parizu neces videti---

citam i knjigu realizam save pencica, i svima koji citaju knjizevna dela onako z hobija preporucio bih da citaju s vremena na vreme i kritike, narocito nikolu milosevica i recimo njegovo delo negativni junak, i slicne stvari, jer se citanjem slicnih stvari otvaraju mnoge fioke citanja narednih romana,novela itd itd...daleko vece saznanje

Zoran Bombašević Bombi - Pisma iz Afrike

inace imam prejake knjige ako vas interesuju, teorijske uglavnom, u pdf formatu . sve o tradicionalnoj kulturi srba a najkvalitetnije tu je mirce elijade -- sveto i profano.. mnogo jaka knjiga sa previse dobrih nformacija

inace preporucio bih i onima koji gotive dostojevskog da pogledaju zitija koje je pisao teodosije, nas pisac , cini mi se da je pisao zitija petra koriskog i zitije svetog save... e sad, toliko mu je jaka psihologija za ono vreme da je to nenormalno , u oba zitija, jer sve sto se desava motivisano je... i to dobro motivisano... a zasto oni koji gotive dostojevskog, zato sto u zitiju sv save ima scena o strezu, nekom ruskom prestolnasledniku, i sve mi se cini kao da je dostojevski ovako nesto iskoristio u zapisima iz mrtvog doma, plairao sam cak i jedna rad da napisem na t temu... konstrukcje recenice teodosieve mnogo nalikuju na recenice dostojevskog, leksika jako dobra, sa dobrom mogucnoscu etimologisanja, itd itd

moze li da mi se javi neko ko dovoljno poznaje bibliju?

А шта је питање, баш ме занима? Плизић реци.

treba mi arhetip nekog obesnog lika, prefinjenog u svom sadizmu, tako nesto. nesto kao karadjoz iz proklete avlije. siguran sam da postoji u starom zavetu

Brt bolje citaj Martina