Prijava

Kad se hvalimo, upravo pojedeno 500g pecenog krompira (3 cela veca), 200g cureceg filea, 250ml jogurta i 4 caps omega 3.

Lol. Kakva početnička greška.

Džabe bacaš pare na te Omega3. Mislim kad ih već ne koristiš valjano.
Takve stari (većina vitamina, tih masti... u obliku tableta) u potpunosti su beznačajni ako ih ne uzmeš uz neku masnu obrokčinu tipa bureka da bi jetra stvarala i lučila žuč u tanko crevo, koji je neophodan za dalje varenje tih stvari...

Evo ovako.

Posle nekih mesec i po dana "upoznavanja" sa spravama i vežbama more se reći da sam napredovao što se tiče skidanja sala i oblikovanja mišića.

Radio sam šest dana u sedmici:
PON - Ruke i noge (preko kurca)
UTO - Ramena i Ledja
Sre - Grudi trbušnjaci
Čet - Pauza
pa do nedleje sve ponovo
Kardio nisam radio jer sam dolazio uvek piješke u teretanu, to jest nekih 3 kilometra i vraćao se isto tako pješke, plus imam dva puta sedmično naveče termin fudbal tako da mislim da i nema potrebe za tim.
Iako nisam skinuo bogzna koliko težinu (sa 90 na 87), dosta sam smanjio salo i već se polako naziru trbušnjaci, koje obožavam da radim na razne moguće načine.

Pošto želim da što više skinem salo i da se lepo izdefinišem, počeo sam da čitam o ishrani i unosu proteina i izbacivanju UH pa ću se truditi da što više izbacim UH.

Pošto mi je ovakav način rada dosta težak i iscrpan malo od sledeće sedmice će ići otprilike ovako:

PON - Ruke i trbušnjaci
Uto - Ramena i Ledja
Sre - Grudi i noge
Čet - Kardio i trbušnjaci
Pet - pauza
Sub - Ovde ne znam šta da ubacim. Možda ponovo grudi jer mi je najtaže da pogodim grudni mišić ma koliko ga radio.
Nedelja - Kardio (fudbal)

Pošto nisam hteo da vas smaram za vežbe, ai u teretani sve neke drkadžije najviše sam učio koje vežbe na jutjubu, pre svega od ovog dečkonje:
https://www.youtube.com/channel/UCnhyTRni8rLWxwZKaKUg_sQ i onog Protića

Pitanje glasi, da li da uzimam proteine i da li mi je to potrebno ?
Da li da se fokusiram na jednu vežbu za odredjeni mišić (na primer benč za grudi, ili propadanja za triceps) ili da izredam sve vežbe koje znam o toj mišićnoj grupi ?

Jedno vreme sam radio jednu mišićnu grupu pa drugu pa prvu pa drugu cik cak tekoreći.
Na primer, U pauzi jedne vežbe za biceps ja odradim jednu vežbu za noge ili dok odmaram u seriji za ruke odradim jednu seriju neke vežbe za noge, jel valja to tako ?

Imao sam još neka pitanja sad ne mogu da se setim. Eto ja se malo falio, ako neko od vas ima neke predloge rado ću poslušati.
Sporcki Pozdrav.

Ако ти неко не одг до касније, ја ћу, него сад не'ам времена баш да искуцам све...

Kardio nisam radio jer sam dolazio uvek piješke u teretanu, to jest nekih 3 kilometra i vraćao se isto tako pješke, plus imam dva puta sedmično naveče termin fudbal tako da mislim da i nema potrebe za tim.
Iako nisam skinuo bogzna koliko težinu (sa 90 na 87), dosta sam smanjio salo i već se polako naziru trbušnjaci, koje obožavam da radim na razne moguće načine.

brt ako vec zudis da nabacis trbusnjake ubaci kardio obavezno. ok je i fuca i pesacenje al trcanje je zakon

sad sto se tice ovog novog treninga razdvoji samo ramena i ledja nemoj to isti dan jbg posebno ako ih radis jako. ovo ostalo kako ti odgovara mada ne moras ni trcanje i trb isti dan ako przis salo ubaci trb uz jos neku vezbu a odvoji jedan dan i istrci se ko konj npr neki klasicni trening

pon: grudi i trb
uto: noge/trcanje (ako si stabilan u nogama ne moras toliko forsirati tezine bolje pici trcanje) al mos i da rotiras jedne nedelje noge druge nedelje trcanje krvavo
sreda: ramena
cet: ledja
pet: odmor
subota: ruke i trb
ned: fuca

ovo je npr nesto sad iz glave na tu tvoju foru da ti ostane petak slobodan i da picis trb 2x nedeljeno. sad naravno mos da kombinujes neke stvari al to zavisi od tebe vidi kako ti sta odgovara i sta uopste oces da postignes

Na primer, U pauzi jedne vežbe za biceps ja odradim jednu vežbu za noge ili dok odmaram u seriji za ruke odradim jednu seriju neke vežbe za noge, jel valja to tako ?

sta znam nije to problem al ako ne radis kruzni trening onda bolje da se ne umaras bzv al ono

Da li da se fokusiram na jednu vežbu za odredjeni mišić (na primer benč za grudi, ili propadanja za triceps) ili da izredam sve vežbe koje znam o toj mišićnoj grupi ?

nesto sl sam vec napiso gore naci vidi gde hoces najvise da napredujes i gde si najslabiji. npr ako oces da se raspucas u sirinu forsiraj vezbu za srednje rame radi i zadnje a ne moras prednje il bar ne puno posto ti ono radi kod dosta drugih vezbi. ako ti je slabiji biceps forsiraj vise serija tu vezbu a manje triceps sta ja znam skontaces i sam vremenom kako sta gde radi al naravno forsiraj gde si slabiji. al ako si pocetnik furaj jos neko vreme klasiku

Pitanje glasi, da li da uzimam proteine i da li mi je to potrebno ?

ako imas viska love uzmi mada ti nije potrebno posebno jer si tek kreno ne zamaraj se pricama o suplementima sad vec samo treniraj brt ceo dan svaki dan il uzmi testo ko covek poyy

edit: msm proteini su samo plus al ako vec radis na suvo isti ti kurac bitnije ti je da imas volje za trening rezultati ce doci

evo ti neko moje sportsko misljenje dok se ne jave bilderi :) naci ne slusaj te likove iz teretane gledaj samo sebe videces i sam kako i sta

PON - Ruke i trbušnjaci
Uto - Ramena i Ledja
Sre - Grudi i noge
Čet - Kardio i trbušnjaci
Pet - pauza
Sub - Ovde ne znam šta da ubacim. Možda ponovo grudi jer mi je najtaže da

А јок!
Пробај овако:
ПОН - ноге (4 вежбе минимум, плус листови) и најмање две врсте трбушњака
УТО - леђа (4 вежбе минимум, плус екстензија (истезање доњег дела леђа))
СРЕ - груди (4 вежбе, плус пропадања или скелкови)
ЧЕТ - рамена (4 вежбе минимум, плус вежба за трапезиус)
ПЕТ - бицепс и трицепс (по 3 вежбе)

Викендом играј фудбал, трчи, мада би било добро да један дан одмараш. И наравно, оно што је најбитније - исхрана. Пошто си у фази мршављења, добро пази шта једеш. Није исто да поједеш 300 грама меса или 100 грама чипса.

PON - Ruke i trbušnjaci
Uto - Ramena i Ledja
Sre - Grudi i noge
Čet - Kardio i trbušnjaci
Pet - pauza
Sub - Ovde ne znam šta da ubacim. Možda ponovo grudi jer mi je najtaže da pogodim grudni mišić ma koliko ga radio.
Nedelja - Kardio (fudbal)

Neobičan režim, ali ako ti odgovara, samo piči!

Grudi nikad dosta, ubaci još jednom obavezno

U pravu je dečko koji obećava za ramena i leđa, bolje je u dva dana. Mada može da bude problem ako jedan dan radiš ramena a sledeći leđa, dešava se da se ramena ne oporave od jučerašnjeg treninga pa postoji mogućnost da ih dokrajčiš npr lat mašinom (ili benč presom) sledeći dan.
Zato sam jedan dan odvojio samo za ramena, nekako su nezgodna za kombinovanje, Obavezno naredni dan napravim pauzu ili radim noge/kardio.

Kardio i trbušnjaci su dobra ideja, valja nešto ubaciti uz kardio a trbušnjaci su idealni za to. Ili ih iskombinuj sa nogama.
Možeš da ubaciš i bajs. Ja skinuo 8 kila za par meseci a od kardia radio samo stacionirani bajs (jer se ne plaća dodatno) i to svaki trening.

Većina u teretani u kojoj sam radi kao i ja: ''leđa - biceps'', grudi - triceps''. Po mom skromnom mišljenju to je do jaja, jer kod nekih vežbi za leđa (lat mašina, sajle) dosta aktiviraš i biceps. A opet kod grudi se dešava da pogodiš i triceps pa ga posle samo dokusuriš.

Da li da se fokusiram na jednu vežbu za odredjeni mišić (na primer benč za grudi, ili propadanja za triceps) ili da izredam sve vežbe koje znam o toj mišićnoj grupi ?

Predlažem da kombinuješ. Za grudi imaš benč, bučice, sajle; za triceps osim propadanja imaš onaj skull crasher, gomilu varijacija sa bučicama i sajlama; npr radim bar 6 vežbi za aktivaciju ramena... tako da je najbolje da eksperimentišeš sa više vežbi, nikako da se oslanjaš samo na jednu.

Samo ne propuštaj treninge, pazi na unos uh i proteina i cepaj kao da sutra ne postoji i rezultati će doći, pogotovo oko skidanja sala.

Toliko od mene, nadam se da nisam odmogao.

murbi koliko dugo ides u teretanu ozb pitam

Meni je murbi najjaca glavica jer svakog drugog lika ovde tera da kaci slike svog progresa, a nikad svoju sliku nije postavio :d

Ma utera vam murbi glavicu, kacio sam svoje slike 3x ovde a idem u teretanu 3 godine u kontinuitetu, i pre toga sve kad se skupe detinje i pubertetske zajebancije ima jos 2 godine

kolko je to 300 godina

PON - Ruke i trbušnjaci
Uto - Ramena i Ledja
Sre - Grudi i noge
Čet - Kardio i trbušnjaci
Pet - pauza
Sub - Ovde ne znam šta da ubacim. Možda ponovo grudi jer mi je najtaže da pogodim grudni mišić ma koliko ga radio.
Nedelja - Kardio (fudbal)

Сулудим рађењем трбушњака нећеш добит' то да се боље виде, само да знаш, него смањивањем сала.

Ако ти тај сплит одговара ок, пречудан је, али после рамена и рука урадит' груди, па и нисам сигуран нешто да бих мога' баш да погодим грудни мишић кад су рамена дан прије тога урађена и руке два дана прије...
Ја сам урадио руке прије три дана, још увијек ми је трицепс под упалом...

Фино конципирај те сплитове, мало љепше...

Pitanje glasi, da li da uzimam proteine i da li mi je to potrebno ?

Нису ти толико потребни протеини из праха. Потребни су ти протеини из хране.

Da li da se fokusiram na jednu vežbu za odredjeni mišić (na primer benč za grudi, ili propadanja za triceps) ili da izredam sve vežbe koje znam o toj mišićnoj grupi ?

Кад би радио све вјежбе које знаш за ту партију, оста' би годину у теретану вјероватно...
Урадиш 4 вјежбе, сасвим је довољно...

Na primer, U pauzi jedne vežbe za biceps ja odradim jednu vežbu za noge ili dok odmaram u seriji za ruke odradim jednu seriju neke vežbe za noge, jel valja to tako ?

Ваља, што да не... Ја сам једном урадио рамена и ноге тако.
Али напомињем ЈЕДНОМ И НИКАД ВИШЕ.

uto: noge/trcanje (ako si stabilan u nogama ne moras toliko forsirati tezine bolje pici trcanje) al mos i da rotiras jedne nedelje noge druge nedelje trcanje krvavo

Ахам... Једном сам покуша' да потрчим после тренинга ногу да бих стига' бус... Али само једном...

haha murbi znas navodno sve o svemu i ides 3-5 godina u teretanu??? cek cek ponovo jbt ides PET godina u teretanu a mislis da znas SVE o treniranju? lol pa najobicniji smokljan poludebil bi od sebe napravio zivotinju u teretani za max 2 godine uz malo truda i neko najosnovnije znanje o ishrani. to sto ides toliko samo pokazuje koliki si nemac pojma... teretana je prolazna stanica za sve one koji oce da se dorade ili eventualno da se nagruvaju solidno ako su bas u kurcu. nista licno brt al si nub na kub tako da se ne javljaj vise da delis nekom savete plz imas xsport to je mesto za tebe

1. dan (jelte to ne mora biti pon) - đale i triceps
2. grudi i biceps
3. ramena i noge
4. pauza
5. kardio, trbušnjaci
...ispočetka, s tim da pauza svakako ide nakon 3 dana treninga
https://www.youtube.com/watch?v=YmCJijqLwvE
i omiljena https://www.youtube.com/watch?v=4r5CEMLyM0Q

Dženifer Tompson, žensko, 60kg telesne mase, 140 iz benča. Šta...?

https://www.youtube.com/watch?v=_vryoGcsso4

I to nema neku sisu, pa da kazemo da joj je skracen ROM.