Prijava

Jedna jednostavna stvar bi ovo sve riješila.

Uvesti moderisanje definicija autorima koji se nalaze ispod 1000 og mjesta. Amin.
To i ne bi bio neki prevelik problem ali bi se očistilo dosta sranja.

Što se tiče eseja, zanimljivo ali nepotrebno i prekomplikovano.

Ox, ako je sve ovde tako nekvalitetno kao što ti kažeš šta ćeš uopšte ovde? Idi na tu tvoju tarzaniju koju besplatno reklamiraš (očigledno jedini razlog zašto si ovde) pa uživaj u elitizmu.

Nigde nisam napisao da je sve nekvalitetno. Samo sam argumentovano objasnio da tvoji interesi nisu uvek podudarni sa interesima onih autora koji su dugo na sajtu i koji na sajtu provode dosta vremena. Ti si, kao što se vidi iz ovog tvog posta, na strani plebsa, jer ti plebs i treba. I to je apsolutno normalno i u redu.

Od dvadesetak hiljada ljudi koji svakodnevno dođu na sajt - 19800 ne vidi nikakav problem niti nekvalitet. Jer oni dođu na najviše deset minuta, pročitaju odabrane, pogledaju poster, naprave neko govno i stave na fejs i to im je dosta. Ti činiš te ljude srećnim i oni dobijaju dobar sadržaj.

E sad, ja sam među onih 200 koji hoće više. Tih 200 stalno strastveno debatuje o tome kako da sadržaj postane kvalitetniji - neminovno i elitističkiji. Jer kvalitet znači žešće filtriranje, a to vodi tome da ne može svako da piše.

Ja sam hteo ovoj manjini samo da ukažem da tebe zanima većina. Što je legitimno.

Uvesti moderisanje definicija autorima koji se nalaze ispod 1000 og mjesta. Amin.

Napusti temu

Nigde nisam napisao da je sve nekvalitetno.

Ma jok, samo si rekao "Ne čita valjda neko nove defke? Postere nove gledate?" Ti ako ne čitaš ne znači da drugi to ne rade. Ti si očigledno ovde zauzet nekom drugom misijom.

Ja sam hteo ovoj manjini samo da ukažem da tebe zanima većina. Što je legitimno.

A koji si mi ti pa da znaš šta mene zanima?

Ja sam reko da nas ništa ne pitaš. Mi smo ovdje dobrovoljno. Kukakmo ko mješanac babe i studenta, al ne odlazimo na neki drugi sajt. Izgleda da nam je ovdje do jaja, al volimo da seremo.

Ја сам Вам предложио, ево да постујем и овде да то буде забава за ктиторе. Садашње или неке нове са новим тарифама. Ако то буде квалитет - више ктитора. Више ктитора - више парица. Више парица - квалитетнији сајт.

Izgleda da nam je ovdje do jaja, al volimo da seremo.

Ja ću sad da se vratim na svoj post od ranije:

http://vukajlija.com/forum/teme/36600-nova-tekstualna-forma-na-sajtu?strana=6#post_1716724

Kizo je rekao suštinu. Ono što je ovde najlepše je mogućnost da se pronađe po nešto za svakog, pa makar to bila mogućnost da seremo kao jedan od Shomy-ja ili da pravimo beskonačne klonove kao Fridrih. Daj novo, daj drugačije, lepše, bolje, ružnije, lošije, samo da sajt radi, pa makar i bagovao. Uvek će neko da sere. Priznajte da vam je svima kul kad negde kažete "Ja pišem na Vukajliji."

Kaizene, postovi su ti sada na nivou vrtića. Ja argumentujem. Zar te ne zanima da zaradiš? Nemoj da se praviš Amiš. Izuzetno cenim ovaj sajt, za ktitora sam dao nečiju nedeljnu platu jer mislim da ovo treba podržati i da treba da zaradiš. Ali nemoj tu da se vređaš kada se pomenu pare, pa nismo veverice.

Pokušaću da budem najkonstruktivniji što mogu:

Ti znaš da postoje i paralelno funkcionišu dve Vukajlije. Kao što sam rekao, ona masovnija, za ljude koji dođu 10 minuta dnevno. Znaš kakva ti je analitika i koliko ljudi provode prosečno vremena na sajtu. Za njih je Vukajlija do jaja, kvalitetan humor, mesto gde se opuste, gde i oni podele nešto sa svetom i kače na Fejs.

Druga Vukajlija je ona za stalnije članove, ljude koji hoće ovde da provedu sat, dva ili više dnevno. Ja spadam tu. Mislim da smo mi oštećeni - ne tvojim stavom i ponašanjem - nego prostom ekonomskom činjenicom da ona velika većina donosi pare. Donosi reklame, donosi ktitore i tako dalje.

Mi moramo da se snalazimo kako bismo proveli više od sat vremena na sajtu - ne mogu iskopati dovoljno kvaliteta da ga gledam sat vremena. Tebi kažem zato, ostavi ove gifove i slične fore ljudima koji se time i sada zezaju, ne daj to masi. To bi bilo pošteno. Da sam ti tata, rekao bih ti da daš koji dinar modovima da prilježnije rade i čiste loše stvari.

Što se tiče teme ove rasprave, moj stav je isti: mislim da će masa iskoristiti da blogeriše i da će se generisati višak gluposti. Ipak, jedva čekam da vidim to sve.

I Tarzaniju si ti pomenuo. Ja baš ne mislim da ćeš plagirati ako uvedeš blog. Pa nismo mi izmislili duže tekstove. Nemoj se toliko štrecati, Vuka i Tarzanija nikada ne mogu biti konkurencija.

Попут брата Бруса : http://vukajlija.com/forum/teme/36600-nova-tekstualna-forma-na-sajtu?strana=6#post_1716770 пост од раније је важећи.

Мање сујете, више разумевања, ако желимо искрено да помогнемо.
Човек је поставио једно питање, а одговорило му се све, само не оно што је питао.

Kukakmo ko mješanac babe i studenta

Њааахахахахахаа

Ја сам за то да се испроба, баш ме занима на шта ће диспадне.

Priznajte da vam je svima kul kad negde kažete "Ja pišem na Vukajliji."

Мене срамота, кријем свој нолајферизам :) Тек однедавно сам рекао неким друговима и другарицама.

Не знам што се сви штрецају кад се помене профит и паре. Наравно да је профит један од примарних циљева за власнике сајта оволике величине. Слажем се са Оксом. Ово сам предложио Кајзену.

Прво по неком мом мишљењу, а и већине аутора овде овај начин оцењивања и прегледања дефиниција није добар. Мада и сами сте рекли да радите на томе.

Постери су се са овим новим начином одобравања мало прочистили мада и ту има места за побољшање. Као што и сами знате већина људи дође на вукајлију због постера.

Сада шта вам ја предлажем. Сами знате да је економска страна најбитнија за развој сајта, осим ако вам ово није само хоби. :)
За ту нову форму коју хоћете да уведете требало би увести неки нови систем прегледа и урадити неки добар маркетинг на почетак и са тиме привићи оне постерџије са фејсбука да се претплате на прегледање тема. Пример који сам ја замислио је да за пар првих дана избаците нешто заиста квалитетно у тим "есејима" од проверених аутора и да то буде стављено у први план на сајт неких десетак дана. Тарзанија је страшно популарна и требало би довести људе одатле овде. Вукајлија је по реалним проценама макар 100,000 људи довела управо због постера. Гледам по пријатељима на фб да сваки дан 1/4 њих објави неки постер одавде на зиду.

Да се вратимо на ту нову форму. Након тих десетак дана активне промоције требало би увести систем да могу да пишу и да коментаришу, а и да прегледају људи са неком врстом ктитора тј. да за то морају да уплате нпр. 50 динара месечно. Или чак и мање. Можда им и дозволити и да коментаришу и директно са фејсбука као на тарзанији.

Сада шта бих ја радио на Вашем месту. Не знам колико ви зарађујете од ових банера или реклама али верујем да имате солидан приход. То би требало променити. Неки нови тип банера који не заузимају много али с обзиром на рејтинг вукајлије давати простор само озбиљним фирмама и организација. Да то и код њих постане неки вид престижа да се рекламирају овде. Све то иде ланчаном реакцијом када доведете неко звучно име.

Ја бих урадио и нешто радикално јер у данашњим условима само то доноси екстра профит.
Иде изборна година и било би нпр. сасвим профитабилно да омогућите странкама да се рекламирају на неки начин код вас. Да то буде краткотрајно, нпр. на недељном нивоу и да мешате нпр. љуте противнике. Са једне стране реклама за опозициону странку, са друге стране за странку позиције. Или отварање неких ћерки сајтова који би биле специјализоване за неки други вид забаве, неке друге гране, па чак и преузимање сајтова.

Имам и неке конкретне предлоге па ако прочитате ово и ако сте заинтересовани ту сам.

У складу са вашим надимком овде ("побољшање", "промена на боље") не би требало робовати старим стереотипима и трендовима о изгледу и функционисању сајта. Они који се противе побољшању и тој новој форми су мањина, а и у крајњем случају то Вас не би требало ни да занима. Само константно прилагођавање и побољшавање је нажалост данас једини начин да се одржите на тржишту. Знате Ви вероватно то и боље од мене, па не знам ни што Вам ово пишем.
И да. Нешто обавезно променити и са модераторима. Прочитајте ако већ нисте и нешто о Каизен пословној култури. Можда Вам ако ништа да неку нову идеју. :)
А ново је боље.

Шта ви остали мислите о радикалним променама?

Ja sam reko da nas ništa ne pitaš. Mi smo ovdje dobrovoljno. Kukakmo ko mješanac babe i studenta, al ne odlazimo na neki drugi sajt. Izgleda da nam je ovdje do jaja, al volimo da seremo.

Ово потписујем.

Ovaj...ajde da se nekako usredsredimo na prvi post ove teme?

Ako može...

Ovaj...ajde da se nekako usredsredimo na prvi post ove teme?

Ako može...

Па брате, то се одавно завршило. Нек' уведе каизен па ћемо видети како ће бити. Ово сада је само млаћење празне сламе и жицање банова...

Upravo to...a ja želim da ne delim banove za oftopikovanje, pa zato opominjem... :-)

Мрзело ме све да читам, ал' ево шта ја мислим. Не знам ко је оно поставио и написао да се дефке не објављују одма' већ после пола сата-сат на пример, самим тим глупости ће бити одагнане и ове квалитетније дефке ће имати више времена да стоје на првој страни, јер се јако ретко деси да неко пређе на другу страну с обзиром да људи стално нешто пишу.

И да, како ја да знам која је разлика између есеја и кратке дефке, је л' есеј кад има 15, 20, педесет редова, како се то класификује и на основу чега?

А што се тиче поена, мислим да би било лепо да остану, јер шта човека може покренути да боље пише него та жеља да буде бољи од неког. :)

А што се тиче поена, мислим да би било лепо да остану, јер шта човека може покренути да боље пише него та жеља да буде бољи од неког. :)

Ovde, na sajtu, se takmicis sa nekim, gledas da budes bolji od nekog? Pises da se takmicis? Kakvu korist imas sto ces biti bolji od nekog, sta dobijas novac, slavan si ? Ne razumem stvarno.

И да, како ја да знам која је разлика између есеја и кратке дефке, је л' есеј кад има 15, 20, педесет редова, како се то класификује и на основу чега?

Esej bi ustvari bio tekst duhovitog karaktera koji ne bi ništa konkretno definisao,dok bi definicije ostale ono što jesu
Valjda nek me kaizen ispravi ako nije zamislio to tako

Kaizene, postovi su ti sada na nivou vrtića. Ja argumentujem.

Prvo, ne vređaj me. Drugo ti ne argumentuješ nego banalizuješ moje motive za promenama na sajtu i to u temi gde želim da čujem da li ima zainteresovanih za te promene.

Da sam ti tata...

A ovde dokazuješ svu svoju uvrnutost. Aufidersen.

И да, како ја да знам која је разлика између есеја и кратке дефке, је л' есеј кад има 15, 20, педесет редова, како се то класификује и на основу чега?

Nije u redovima nego u formi. Siguran sam da si primetio "dugačke" definicije koje realno mogu da imaju bilo koji naslov. To bi otprilike bio esej.

I udari brat na brata.(gazda na gazdu)
Silni OX, topuzinom svojom, zadade udarac zmaju, al se zmaj ne dade iznenaditi, već silnom vatrom sprži Oxa koji se povuče u svoje dvore da vida ljute rane. Srpski živalj ostade zblanut, a Mara banovana zbog spema.