Prijava

Peki, nije trebalo to da kažeš :))

Ne znam do koje mere mi možemo sebe da ubedimo da smo takvi i takvi... Mada je moć autosugestije jača nego što mislimo...

Верујем да се нико од нас одавде не оправдава хороскопом. Ретко се правдам и иначе, боле ме курци за то. Не читам хороскоп. Нити моји читају. А све о чему причам је на неком несвесном нивоу, о томе се ради, зато и отварам тему, да видим мишљења. Дао сам три опције које мени делују логично, а ви убаците још неку ако вам се чини занимљивом.

Pa možda je to i neka želja za poistovećivanjem, samoopravdanjem, kurci palci, jebem li ga, nemam pojma...

Милсим да је хорскоп сам по себи тешка глупост. А тек су посебна категорија људи који га узимају за озбиљно. Не могу да кажем да познајем две исте особе по карактеру које су рођене под истим знаком, па чак и ако су у сродству.
МАДА, ето ја сам лав и доста од онога што ''важи за лавове'' може да опише и мене. И још милијарду људи без обзира у ком су знаку рођени лол.

AJ svi sada na prvi post pa ponovo! :D

Dejse, kakvo je tvoje mišljenje? :)

spemeri, spemeri... ja čuvam ovu temu, samo da znate. uteftereni ste. cakana opomenuta, postovi obrisani. EDIT: i pekky i tračica, koji se nisu snašli.
ajmo sad razlaz, a ima l' iko pametan da objasni meni i remeu ovo? :)

Luli, a kako misliš da iko može da objasni šta se dešava na nesvesnom nivou? :) Postoji milion stvari koje utiču na nas, ko će ga znati...

Ја написах у првом свом посту... Хајде да образложим...

Овако. Свиђа ми се што је Реме поставио ову тему. Овом народу су потребне многе небулозе као оправдања за још веће небулозе. Тако свом малом детету говоре о хороскопу и оно се истрипује да њему звезде стварно кроје судбину. Још кад чује: "Удала се. то је судбина!" "Умро је у триес шестој, то је судбина" , истом том малом детету та судбина изгледа као нешто много битно. Онда су му и звезде битније јер су повезане са судбином.

Онда то мало дете почне да расте и побије се у школи због кифле, дође кући и објасни себи да су за то криве звезде. Истрипује се да је себично због тога што је рођено неког одређеног датума у 5:13 ујутру, кад је рођено и стотињак младих људи. И они сви би се требали побити широм света у истом моменту... Тешко...

Е кад та особа одрасте а и даље за своје исхитрене потезе тражи оправдање у хороскопу, онда има проблем. Пример: Не диже руке из дупета и не иде до бироа јер у новинама пише да ће посао доћи по њу... Небулоза и занимљив психолошки феномен.

cakana nastavila i poslije opomene. sjuper. odmorčič.

Znači, Dejse, zaključak je da ljudi traže opravdanje i izgovor za svoje postupke izvan sebe? Ok, to svi radimo, jer je tako lakše, ali svesti to na nivo horoskopa... Malo mi deluje naivno...

Znači, Dejse, zaključak je da ljudi traže opravdanje i izgovor za svoje postupke izvan sebe? Ok, to svi radimo, jer je tako lakše, ali svesti to na nivo horoskopa... Malo mi deluje naivno...

Лично познајем више људи који тако живе... Покушавам да их убедим, али џаба...

burzume pa drvi na nju kao postmodernistkinju, je l ti ona nije kraš? :)

ajte, ne spemujte čovjeku temu, id'te na gitariste il tako to :) obrisaću ovo.

Poznajem i ja neke... Zanimljivo je ovo što si pomenuo za sudbinu. Mnogi misle da o svemu u njihovom životu odlučuje viša sila, a to samo predstavlja jedan veliki izgovor i beg od odgovornosti. Na dosta toga itekako možemo da utičemo... Naravno, postoji nešto što se dešava i mimo nas, a opet nas pogađa, ali što više verujemo da sami možemo nešto da promenimo, biće bolje po nas...

Управо то Форгет... Скроз си схватила поенту :Д

Коначно да ме неко разуме данас! Не данас, то је било јуче, али опет, ти си прва која ме разуме Данас! :Д

Konačno da i ja nešto ukapiram! :) Nema, mozak mi najbolje radi u ovo doba... :)

Ne znam gde je nestao Reme... Valjda smo dali neke odgovore na temu...

Većina ljudi koje poznajem, od kako su spoznali novine, čitaju dnevni horoskop iz zajebancije, pa i ja sama. Kada mi se dopadne napisano-podsvesno prihvatim kao potencijalno istinito, a kad mi se ne dopadne-ignorišem. A pošto se svi ti horoskopi počivaju na određenim osobinama za određeni znak, podsvesno se trujem od malena...
Kad nešto zacrtam, moram da ostvarim, pa to bude pripisano jarčevskoj ambicioznosti, tvrdoglavosti ili čemu već ne, a okolina je lepo to pohranjivala dugi niz godina...
Iako nisam odrasla u porodici gde se horoskopu prodaje značaj, milion puta mi je ćale tokom rasprave rek'o da uvučem rogove.
Zanimljiva tema.

@forget, pa to ti je isto/slično kao i sujeverje "Crna mačka mu je sinoć prešla preko puta, zato ga je udario auto!", a ne zato što je pretrčavao ulicu i tako te stvari. Jednostavno, kada ne postoji razumno opravdanje za neke postupke i oblike ponašanja, koji nisu sasvim prihvatljivi, ljudi se hvataju za imaginaciju. I to je to...

Druga grupacija su ljudi bolesni u glavu, koji su opsednuti tim stvarima, pa i horoskopom.

еее, код мене је, на пример, било обрнуто.

астрологијом сам почела да се бавим кацам имала 10 година. да да, веровали или не, у време бомбардовања, кева била залуђена Трећим оком и теоријама завере, па сам ја то стално мажњавала и читала астролошке текстове.

онда сам ја била тај тровач своје породице о свему томе, а о свом знаку (Јарац) сам читала све најгоре: строги, тмурни, недружељубиви, џангризави, огорчени, песимистични, па сам још од малих ногу тежила да постанем све супротно од тога. и даље имам мале ноге, тако да и даље тежим.