Prijava

Što nije pištolj nosio onaj košarkaš Haris Brkić što ga upuca čovjek da mu ne bi vratio pare?
Eto on se osjećao siguran devedesetih a Žarko Laušević nije.
Bio je čovjek prepotentan i šlus. Pokajao se i glupo ga je sad povlačiti a sva ta patetika oko njega po B92 pomalo iritira.

http://en.wikipedia.org/wiki/Issei_Sagawa

Jeste čuli za ovog lika? Sin bogataša, pošao iz Japana u Francusku, upoznao studentkinju, ubio je, rasparčao, onda imao seks sa onim što je ostalo od njenog tijela a ostatak pojeo. Onda se vratio u Japan, tatica mu, pošto je bogat i uticajan čovek sredio da ne mora u zatvor, ovaj napisao knjigu i eno ga sad uživa u slavi i lagodnom životu.

Па да си неки доктор наука, или јединствени стручњак или тако нешто, сигурно да би имао исти третман.

Није ствар што су то '90, него што је то Црна Гора, то зна да буде јако зајебана средина. И то мислим, јако, јако зајебана средина.

Po cemu je on jedinstven strucnjak ? Jedan od nasih dobrih glumaca kakvih ima minimum 20.
Ma da, cela Crna Gora je tada nosila pistolje, svi glumci, slikari, fudbaleri, doktori, pekari, vodoinstalateri, keramicari i cim su se potukli sa nekim, ispaljivali su ceo sarzer u drugog coveka.

Gledala sam tog Japanca, bila neka emisija o njemu i dalje lovi ribe po kafanama. Dao i intervju, jebe se njemu. Smješka se u kameru i pogledom te miluje k'o da te dodiruje...

Ne možeš čovječe ubiti nekog i reći ja sam dobar glumac i mi svi svršimo na to.
Ma bježi.

Па да је био у топ 10 младих глумаца, опет је велики губитак. Замисли ти да будеш у топ 10 своје струке у својим годинама?

Ma da, cela Crna Gora je tada nosila pistolje, svi glumci, slikari, fudbaleri, doktori, pekari, vodoinstalateri, keramicari i cim su se potukli sa nekim, ispaljivali su ceo sarzer u drugog coveka.

Мислиш да није? Тамо ти је курчење спорт.

При крају сам са читањем књиге. Доста чињеница сам и раније знала, јер ме је овај случај баш занимао.

Što je Laušević nosio pištolj?

Жарку су у то време претили због улоге у представи Свети Сава. Нашле се неке будалетине да прекидају представу, јербо им се није свидело како је светац у тој представи приказан (има неког секса пре него што се замонашио), а поред тог прекидања водио је неки попа (који је имао и своју политичку странку) и читаву капмању против Жарка. Знаш већ, усташа, богохулник, страни плаћеник и све у том фазону. И човек у читавом том лудилу, набави себи пиштољ.

Ја га не кривим и уопште не схватам тај моменат "прекорачења нужне одбране". Баш бих волела да се јави тај што не би извадио пиштољ који има и пуцао у оног дивљака што му удара брата који већ крвав и онесвешћен лежи на патосу...

Pa zamisli koliki je gubitak majci i ocu od ubijenih, njima je to dete bilo top 1,2,3 i ubio ga neko u kafanskoj tuci ? Sigurno neuporedivo veci gubitak nego sto ti i ja necemo gledati Lausevica na filmu.
Pusti te price brate, znam ja da se kurce tamo ali ne pucaju se za svaku tucu i ne nose svi pistolje inace bi bilo hiljade ubistava godisnje.

Predstava se, ako sjećam, tad već nije igrala dobrano dugo.
I nije on bio na tapetu zbog predstave nego režiser.
Na toj predstavi je Šešelj drvio kurac i postao poznat. Uopšte nije bila tolika frka.
A ovo za kurčenje s pištoljima po CG je tačno i kontam baš da se kurčio noseći ga jer se ubistvo odigralo u CG.
I zašto čovjek nikad nije jeo u svojoj kući?! Da li je imao nekog da mu spremi toplo jelo a ne da mora po fast fudovima izigravati Divlji Zapad da bi se mogao prehraniti.

Pa zamisli koliki je gubitak majci i ocu od ubijenih, njima je to dete bilo top 1,2,3 i ubio ga neko u kafanskoj tuci ? Sigurno neuporedivo veci gubitak nego sto ti i ja necemo gledati Lausevica na filmu

Па добро, знам ја све то, него ти кажем како друштво то свесно или несвесно мери.

znam ja da se kurce tamo ali ne pucaju se za svaku tucu i ne nose svi pistolje inace bi bilo hiljade ubistava godisnje.

Наравно да не, није то толико ужасно, само је нама овде некад тешко да схватимо колико је њима битно то све и колико они полажу у ту неку част.
Не кажем да он није могао другачије да реагује, па и он се каје, али оправдавам га, ја бих урадио исто или слично. А ако би њега осуђивао иако бих ја урадио исто, био бих лицемер.

Ma shvatam ga i ja, ja bih uradio isto, ako je to tako kao sto kaze, samo pricam o reakciji drustva.
Mislim, koliko se ljudi posle kaje ali ce biti osudjeni od strane drustva. Ne znamo pouzdano da li su bas iz cista mira napali njega i brata i krvnicki ih tukli, mozda su Lausevic i brat napali njih, pa su dobili batine i ubili ih pistoljem. Nego, eto to je Lausevic pa mu se sve veruje, dok se meni i tebi ne bi nista verovalo, naslo bi se sto kontraargumenata i ispali bi najgori sljam jer smo ubili dva coveka.

Hoću i ja reći da iako mu je sudbina takva kakva jako će mi smetati prikaz njega kao sve većeg i većeg mučenika. Što se nije umiješao u tuču nego pištolj? Vi ako bi zbog ovog vadili pištolj onda su otišle stvari po kurcu. Dva čovjeka je on ubio. Nije to druže nasumice pucano. Da je rendom bili bi, makar jedan, ranjeni.
I nije se toliko ni kajao dok rodbina ovih nije počela da vileni, mislim da ga je pokajanje stiglo u Americi.

Čast? U Crnoj Gori? U današnje vrijeme? Hahahahaha... Manite se tih priča, ne dozvoljavajte da vas lažu, više od 90 % naroda ođe je stoka obična, a obično ti Crnogorci što pričaju o časti su jedači govana koji ne umiju da priznaju svoju grešku a kamoli, pu pu daleko bilo, da se izvinu ako su što zgriješili.

Vi ako bi zbog ovog vadili pištolj onda su otišle stvari po kurcu.

Али стварно јесу, нажалост стварно јесу. Мени је жао, али бих тако реаговао, јер више није питање хоће ли те опљачкати, хоће ли те повредити, него уби или буди убијен. Мене испред рођене зграде напада лик са ножем, наркић мали, могу да замислим колика би ми била фрка да ме нападну два локална кримоса или шта год да су.

Хоћу да прочитам, ал' ме мрзи.
Ено блеји књига на столу...

A šta je bilo sa rodbinom ubijenih? predpostavljam aurora da znaš neke detalje

Možda i pročitam,možda i ne...videću

Buksnomanijače, hoćeš li biti ljubazan pa nam objasniti zašto si držao njegovu sliku na avatar, hm?

Hoću i ja reći da iako mu je sudbina takva kakva jako će mi smetati prikaz njega kao sve većeg i većeg mučenika. Što se nije umiješao u tuču nego pištolj? Vi ako bi zbog ovog vadili pištolj onda su otišle stvari po kurcu. Dva čovjeka je on ubio. Nije to druže nasumice pucano. Da je rendom bili bi, makar jedan, ranjeni.
I nije se toliko ni kajao dok rodbina ovih nije počela da vileni, mislim da ga je pokajanje stiglo u Americi.

Делом се слажем. Али пази, ако му је прећено већ, ко зна шта човеку прође кроз главу у том тренутку. А и шта може он против два рандом мајмуна. Пази, у сваком случају ни он није цвећка, а ни убијени нису цвећке. С тим што он јесте одговарао за то што је одрадио. И треба. Пази, незахвално је причати ко би шта урадио у таквој ситуацији. Ја само контам да не бих имао пиштољ. И то је то. А да ли бих неког оверио столицом или флашом у главу, вероватно, и трудио бих се да буде што јаче.

Али са друге стране се слажем да смара представљање њега као мученика. Реално, није мученик. Ок и књига и све то. То разумем, али је глупо уздизати неког у небеса због тога што је убио два човека и каје се због тога.

Њега разумем.

hehehehe....dugo je bio na mom avataru, sad kad je ponovo postao mejn, nije više.
rekoše mi da ličim malo na njega kace napijem:))