Prijava

Ljubav, ljubav će nas opet pokidati na komade.

Puši ga Valdemare. Izvini, ali stvarno mi na kurac ide sva ta fama oko pizdi poput Ijana Kurtisa i Kurta Kobajna. Čoče, citiraju ih ka da su ne znam što napravili, a ne spasili svijet svog dužeg postojanja. Evo ti pravog heroja koji ćuti i gleda svoja posla jer je spasio 20 ljudi rizikujući svoj: http://en.wikipedia.org/wiki/Shavarsh_Karapetyan .

I za kraj, jedan moj aforizam: Love will slave us all. PUPS-ovci, prenesite dalje.

Puši ga Valdemare

Iju, šta mi reče :) Boli me baš za obojicu, to je bilo Ajaksu na njegovu izjavi o ljubavi koja će nas spasiti. Love will shave us all.
http://static.someecards.com/someecards/images/feed_assets/4d515b0de1080.jpg

Dobro, jedno je spasavati živu glavu kad te biju dvojica, a druga stvar je revanšizam. Bez ovog drugog se može.

Nasilje je strašno korisna stvar, i neophodna, fundamentalno.

Svi vi koji drvite na ovoj temi ste pičketine koje bi u dubini duše volele da imate kapacitet za nasilje.

Pa, ti jesi veoma lepo primetio tu razliku ali ja imam utisak da svi ovde pod nasilje misle i na silu i na nasilje.

Svi vi koji drvite na ovoj temi ste pičketine koje bi u dubini duše volele da imate kapacitet za nasilje.

+77777777777777777

a da ne govorim o onima koji pisu kako ljudi funkcionisu ko zivotinje,opstanak i slicno,tripuju divljinu hahhahahaha...od toga dozivljavam pretezak transfer

Svi vi koji drvite na ovoj temi ste pičketine koje bi u dubini duše volele da imate kapacitet za nasilje.

A šta je taj kapacitet za nasilje, je li kapacitet za nasilje snaga da nekog nasiluješ, ili spremnost da to uradiš? Jer ako je snaga, uvek postoji slabiji, tako da tu kapacitet nije tako bitan, a ako nisi spreman da maltretiraš nekoga, možda nećeš jer ti je žao, ili nije vredno da prljaš ruke, ili si miroljubiv po prirodi, a ne samo pička koja se boji da ne izvuče batine? Glupo je stavljati svoj primer, ali ajd... Jednom su neki skinsi u gradu tukli moje drugare, polomili ih totalno. I kroz tri-četiri dana ja i jedan od tih drugara naletimo na nekog malog skinsa samog, nismo ga poznavali, a nema ga šaka jada... I padne nam na pamet: ajde sada da mu poskidamo te bedževe i svastike, da ga pljujemo i šamaramo dok ne kaže da voli Jevreje. Što su oni stalno radili anarhistima i pankerima. Ali toliko mi se smučila pomisao i toliko mi je bilo gadno i da razmišljam o tome da sam odgovorio druga od toga, i ostavili smo klinca na miru. Jesmo li zato ispali pičke?

Станиславе претерано сереш.

Taj kapacitet to ti je kad te neko drka a ti ga uništiš a ne da pričaš o pravu, filozofiji kako društvo i ćivot idu u kurac i ostale zajebane teme lolo :)

Taj kapacitet to ti je kad te neko drka a ti ga uništiš a ne da pričaš o pravu, filozofiji kako društvo i ćivot idu u kurac i ostale zajebane teme lolo :)

To nije nasilje, to je samoodbrana.

Ma Valdemare nemoj da se drkamo oko terminologije, i da mi razvodnjavaš moj kobjasn! :D

U pravu si, ljudi samo kenjaju, a malo njih nešto da uradi.

Gandi je bio mudrac i imao je par stotina miliona ljudi iza sebe, i ubili su ga.

Glupi Cigan

Требало је да узме штанглу и да им разбије вугла, брате. ШКК мир, ненасиље.

Sumnjam u doslovnu tačnost ovih citata, ali reći ovo

It is better to be violent, if there is violence in our hearts, than to put on the cloak of nonviolence to cover impotence.

pa zatim

I object to violence because when it appears to do good, the good is only temporary; the evil it does is permanent.

Dakle, izabrati (ergo činiti) trajno zlo radi nužnog skrivanja nemoći? ne štima