Prijava

ja to pričala negde i svi ovde da me rastrgnu...naučila dete da nasilje vraća duplim nasiljem.
i evo, nema problema u školi, niko ne sme da ga bije.

Evo jedna intresantna slika za ovu temu:
http://i.imgur.com/mDbZxX3.jpg

nije tako, nebitna. ne mora da znači...ja znam nasilnike koje su kao decu mazili i razmazili....

Sliku ne vidim, sa fona sam, ali zaista mislim da nasilnicima ne treba pokazati strah (ko u onoj decijoj pesmici - "vuk se njenim strahom hrani").. Moras se suprotstaviti na isti nacin, jer to je jedino sto razumeju. Ali, ako si slabiji, jbg, nadjes nekog jaceg da te odbrani.

nije tako, nebitna. ne mora da znači...ja znam nasilnike koje su kao decu mazili i razmazili....

Pa da, znam i ja da većina ljudi koji su bili maltretirani postaju jako osetljivi i saosećajni, pogotovo sa decom... Ali moderna psihologija kaže ovo. Ko će mu ga znati.

moderna psihologija je golo govno, ja da ti kažem...
pre samo 15 godina " moderni" psiholozi nama, babicama, nisu davali da majkama pokažemo mrtvorođenu decu. kažu da to stimuliše postpartalnu psihozu i depresiju.
sad te majke tuže moje koleginice i tvrde da su im deca ukradena, čula si za to.
sad psiholozi ukapirali da mora da se pokaže. pazi, kurca mu...

ko kaže da moderna psihologija neće da zaključi nešto suprotno u vezi nasilja za 10 godina?

phah 'moderna psihologija' kaže...je l čuješ ti sebe uopšte?

Dobar, nasilan film, za pogledat kad ostaneš bez argumenata.

http://www.imdb.com/title/tt1172570/

Насиље у породици, женом бришем плочице :(
едит

Meśa
Dobar, nasilan film, za pogledat kad ostaneš bez argumenata.

http://www.imdb.com/title/tt1172570/

Модернија верзија Поморанџе. Не и боља.

A nasilje kao rezultat uvijek ima novo nasilje.
Ovo bar u 50% slučajeva u stvarnom životu nije istina.
gledati samo primere kod klinaca, gde bully maltretira nekog, i što ga se taj drugi više plaši ovaj ga intezivnije maltretira...a onda kad mu pokaže zube uglavnom ga ostavlja na miru.
Naselje je često opravdano i poželjno

"bully maltretira nekog" je naslilje.
"a onda kad mu pokaže zube" je takođe nasilje.
"Naselje je često opravdano i poželjno" je takođe stav koji opravdava naslilje.

Iz cega dolazimo do jednostavnog zakljucka da nasilje kao rezultat ima novo nasilje i cak da zastupas stav da je nasilje opravdano i pozeljno. Samo kazem...

Riho, film je rađen po istinitom događaju, a Pomorandžu sam dosta davno gledao pa je se i ne sećam najbolje.

Ovde se mešaju pojmovi nasilja i sile, a to nije isto, nasilje je negativan aspekt sile. Kad me napadnu dvojica SNP Naših na ulici, to je nasilje. Kad u samoodbrani složim obojicu, to je opravdana upotreba sile u samoodbrani. Kad vičem: Upomoć, policija! to je pomalo smešno i besmisleno. A panduri i kad bi došli, ne bi ih mazili već tukli. Kad bežim, to je uzaludno, imam problema sa kolenom. A kad u ime nenasilja legnem i pokušam da zaštitim glavu i bubrege, to je imbecilno. Znači, najbolje ću se sačuvati upotrebom sile u samoodbrani, ukoliko ne uspem, bože moj, pokušao sam, a ako uspem, to neće roditi još nasilja, već će praznoglava stoka drugi put da razmisli, pa će napadati u odnosu deset na jedan, a ne dva na jedan, što će opet zahtevati da ih bude 10 a ne 2, što će statistički čak smanjiti stopu nasilja za celih 80 posto! Zlu se treba odupirati ako možeš mirno, ako ne, onda i silom, jer trpljenje izaziva njegovo jačanje, ne odbrana. Lep je pacifizam, ali je u praksi uglavnom bajka.

nisam ja pacifista, popila sam svojevremeno previse batina da bi mogla biti :)
samo me zanima šta bi bilo kad bi bilo...
da li na nasilje moze da se odgovori drugim načinom, osim nasiljem...

"A pacifist rejects war and believes there are no moral grounds which can justify resorting to war. War, for the pacifist, is always wrong."

Сад само да пацифиста то објасни наоружаном лику који му покуца на врата и све океј.

"bully maltretira nekog" je naslilje.
"a onda kad mu pokaže zube" je takođe nasilje.
"Naselje je često opravdano i poželjno" je takođe stav koji opravdava naslilje.

Iz cega dolazimo do jednostavnog zakljucka da nasilje kao rezultat ima novo nasilje i cak da zastupas stav da je nasilje opravdano i pozeljno. Samo kazem...

jel to pesma od krenberisa?

nasilje je super

sad citavam postove na temi i nerealan transfer dozivljavam...vaaaaaaaaaah

nasilje ništa ne rešava, a ti si kosmopolito fejlovala kao mater. Ljubav će promeniti svijet, volimo se ljudi <3

Ljubav, ljubav će nas opet pokidati na komade.