Prijava

Smrtna kazna ili doživotna, pa bi vidjeli da li bi ostali smjeli da to rade!
Dok ne zapretiš, ništa nisi uradio. Kao u Kini za drogu, diluj brate ali ako te uhvate, odmah te streljaju. Zato i nema tamo tih "akcija".

To je nagon. Ne mozes pretnojm da delujes na takve ljude. A verovatno je broj psihopata medju njima visok. A na psihopate je apsolutno nemoguce delovati pretnjama i kaznama.

dafak?
aj pojasni, 'leba ti.
je l' ovo vukajlija postala pravoslavlje.rs ili šta?
"nezdravi" stavovi?
na osnovu čega nezdravi? "zdravog" razuma?
zabranimo incest, zatvorimo temu o igri prestola! to je bolesno.

avaj.

Mislim da ovo namerno pitaš iako znaš o čemu pišem, ali ajde da ti udovoljim. Vuka nije postala pravoslavlje.rs niti bilo koji drugi sajt. Igra prestola je fiktivno delo iz mašte čoveka koji dramatizuje mogućnosti, a ne propagira izopačenost. Incest jeste zabranjen, kako moralom tako i genetikom, osim kod određenih vrsta. Oprostićeš na mom uverenju da nisam ni kanarinac ni papagaj tigrica.

Nezdravi stavovi su propagiranje pedofilije i incesta kao normalnih. Možete raspravljati o psihološkim stanjima, o kaznama, lečenju, terapijama, mnogo čemu.

Ali pošto si ti u pitanju, svestan sam da te ni ovaj odgovor neće zadovoljiti...

Au bre čoveče uhvatio si se tog nevinog ko pijan plota. Čak ni u ovom našem trulom pravosudnom sistemu ja još nisam čuo da se za nekog ispostavilo da je nevin, a optužen za pedofiliju.

To sto ti nisi cuo, ne znaci da se nije desilo. A drugo, zivot je takav da ce kad-tad da se desi, jer se to desava svakog dana. I sta onda?

a šta sa ovima za koje se dokaže da su počinili blud?

Zatvor, pokusaj rehabilitacije, hemijska kastracija (ako je silovao ili nesto slicno).

Мајке ми ја да знам да је неко педофил, и да покуша нешто са мном или са неким кога ја знам направио би му сачекушу и туко га по мудима док их не би пропљувао.

сећи курац, вадити очи, ставити у гасну комору, бацити гладним псима, џа бу

Прво Небитна рече да је тема о психолошкој позадини свега тога, не о томе како их треба казнити. Друго - да ли би неко ко се на овој теми залаже да се силоватељу одсече кита учинио то? Узо маказе у руке и одсеко? А?

када би педофилу одсекли курац он би наставио да ради исте ствари користећи предмете. то је болест која се не лечи и ћао здрао. као кад би покушали себе да излечите од говора рецимо.

Друго - да ли би неко ко се на овој теми залаже да се силоватељу одсече кита учинио то? Узо маказе у руке и одсеко? А?

Tu se javlja drugi problem. Hajde, hipoteticki, da uvedemo te kazne sakacenja. Ko ce to da radi? I kakve ce posledice ostati na coveku koji mora da sece ruke/noge/glave/kurceve da bi imao za hleb? Sad da se vratimo na ono o nevinosti, zamislite da odsece ruku/nogu/glavu/kurac nekome ko je nevin. Kakve ce to traume da ostavi po njega kada se sazna da je ovaj greskom osudjen?

To je nagon. Ne mozes pretnojm da delujes na takve ljude. A verovatno je broj psihopata medju njima visok. A na psihopate je apsolutno nemoguce delovati pretnjama i kaznama.

Zatvor, pokusaj rehabilitacije, hemijska kastracija (ako je silovao ili nesto slicno).

Objasni mi potpunu koliziju ova dva tvoja posta. Pošto je po tebi to nagon i najverovatnije među tim ljudima ima veliki broj psihopata (sa čime se slažem), odakle ti ideja da rehabilitacijom možeš nešto da postigneš. Ona ne može da bude uspešna kod nekoga koga nagon navodi na takvo ponašanje, a da ne spominjem što tek sa psihopatama rehabilitacija nema nikakve izglede na uspeh. Ti pokušavao da rehabilituješ ljude koji su psihijatrijski slučajevi i to oni najopasniji.

Objasni mi potpunu koliziju ova dva tvoja posta. Pošto je po tebi to nagon i najverovatnije među tim ljudima ima veliki broj psihopata (sa čime se slažem), odakle ti ideja da rehabilitacijom možeš nešto da postigneš. Ona ne može da bude uspešna kod nekoga koga nagon navodi na takvo ponašanje, a da ne spominjem što tek sa psihopatama rehabilitacija nema nikakve izglede na uspeh. Ti pokušavao da rehabilituješ ljude koji su psihijatrijski slučajevi i to oni najopasniji.

Napisao sam POKUSAJ rehabilitacije, jer nisu svi psihopate. Drugo, napisao sam i hemijsku kastraciju. Stvarno mi nije jasno, sta tebi nije jasno.

More, da se kačaju na bandere naglavačke i da se lagano suše na suncu i košavi ili već nekom drugom geografski prikladnom vjetru.

Ali pošto si ti u pitanju, svestan sam da te ni ovaj odgovor neće zadovoljiti...

iju, bruse, sram te bilo :P

ali, u pravu si, nepotpun je.

Mislim da ovo namerno pitaš iako znaš o čemu pišem

ne, zaista.
iskrena da budem začudio me je tvoj stav "zna se da je to i to na vukajliji zabranjeno jer je nemoralno". mislim, pobogu, svačeg sam se ovde nagledala da bi najednom priča o incestu (ili ne d'o Bog odobravanje istog) bila neprimerena i zabranjivana.
i to je obična društvena kontrukcija, nauka, ako je "objektivna" jelte, je trenutno na nuli, jer je dokazano da je koliko štetan toliko i dobar.

Rale veoma je lepo što ti studiraš prava iz očigledno veoma humanih pobuda, ali realan život je ipak mnogo više od nekih članova zakona. Bio sam i sam student prava tako da mi je poznata priča sa pravima i onih koji se ogreše o zakon, ali bih ja veoma rado nekima od njih uskratio svako moguće pravo, jer je i njih boleo kurac kada su ta ista prava uskraćivali žrtvama (ovo se odnosi samo na silovatelje i pedofile).

jer je dokazano da je koliko štetan toliko i dobar

Да, инцест је одличан. Добијеш дегенерисано дете које ће да живи 30-40 година...

ЕДИТ: А сад ми наведи један аргумент, било какав случај због којег је инцест добар, тако да тиме може да се неутралише ово моје.

zna se da je to i to na vukajliji zabranjeno jer je nemoralno

Vidiš kako me pogrešno kontaš - nije nemoralno, nemoralno je švaleranje, ali je normalno i uobičajeno. Ovo nije dozvoljeno jer je NENORMALNO.

veverice, deder, nek ti vrate pare, ič ne znaš biologiju mukice.. doduše, ko sve to ne predaje, još uvek u udžbeniku stoji da je homoseksualnost genetski poremećaj. haos.

bruse, ženu varaš ne staješ, a? :P šala mala
no, devijatnost je jedan jako diskutabilan pojam, ne bih se složila sa tobom da je bilo šta nenormalno. nešto samo je često samim tim i prihvaćeno ili obratno.

Кристина, биологија ми за ово не треба. Имам у комшилуку жив пример. И то нису били род рођени, него неко 4-5. колено то двоје. Ено сад, од целог њиховог порода остало је једно живо дете, а и унучићи им нису баш најчистији. А немогуће је да се то тако "поклопило", да се само једном десило, па и да може да се припише "случају", овако јок.

bruse, ženu varaš ne staješ, a? :P šala mala

Živim po Kantovom kategoričkom imperativu. Nikad nisam prevario ni jednu ženu sa kojom sam u vezi. Zato sam retko i jebao.

nešto samo je često samim tim i prihvaćeno ili obratno

Česti su i abortusi pa se ne rade na kioscima... hajde da ostavimo raspravu na stavu da se nećemo složiti oko pedofilije?

ma, oke, sve kul ^.-

Nikad nisam prevario ni jednu ženu sa kojom sam u vezi. Zato sam retko i jebao.

Ал си зато дингоспо. Неке ствари су битније од броја (броја жена, броја новчаница, броја ципела...). лоло